Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Osoba przedsiębiorcza

Przedsiębiorczość jest zazwyczaj określana jako zespół cech, który posiada pewna grupa osób.

Nazywamy tych ludzi przedsiębiorcami, czyli osobami, które zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, mają swoją firmę. Co ciekawe, cechy osoby przedsiębiorczej wcale nie muszą charakteryzować jedynie przedsiębiorców.

Wiele z takich cech posiadają osoby pracujące na etacie, osoby bezrobotne, studenci. Wtedy przedsiębiorczość jest ujmowana jako cecha charakteru i cechują się nią ludzie kreatywni, aktywni, dążący do celu, śmiało podejmujący ryzyko, niebojący się nowości.

Osoba przedsiębiorcza bierze życie w swoje ręce, nie czeka aż ktoś poda jej wszystko gotowe, chce sama działać i dojść do czegoś w życiu. W miejscu pracy przedsiębiorczość objawia się poprzez aktywne działanie, dążenie do rozwoju swojej osobowości, doskonalenie samego siebie, wynajdywanie nowych szans, twórcze rozwiązywanie problemów, niezrażanie się porażkami, generowanie nowych, ciekawych i innowacyjnych pomysłów.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze