Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach.

Wiele z nich to tak zwane pożyczki gotówkowe na dowód. Nie sprawdza się zdolności kredytowej ani rejestru BIK. Gdy ktoś widnieje w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, czasem taka pożyczka pozabankowa to dla nieco jedyna możliwość pozyskania w ten sposób gotówki. Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie?

Niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim łatwy dostęp do tego typu produktów.

W wielu przypadkach wystarczy już, wspomniany wcześniej, dowód osobisty. Taką pożyczkę możemy wziąć na dowolny cel, pieniądze otrzymujemy szybko, gdy są nam potrzebne. Możliwe jest także otrzymanie pieniędzy z dostawą do domu. Wizyty przedstawicieli takich firm są znakomitym rozwiązaniem dla osób, dla których wizyta w firmie jest niemożliwa, na przykład ze względu na stan zdrowia. Kolejna zaleta takich pożyczek to możliwość brania kilku, w różnych instytucjach. W bankach nie byłoby tak łatwo wziąć kilku kredytów, zawsze musielibyśmy przyznać się, że mamy już kredyt w innym banku, więc dla nowego, nie jesteśmy już w stu procentach wypłacalni. Musimy jednak zdawać sobie sprawę także z tego, że to kuszące i atrakcyjne rozwiązanie ma również swoje wady. Pierwsza z nich to brak sprawdzania zdolności kredytowej.

Dla nas, jako użytkowników jest to zaleta, ale należy również zachować rozsądek. Skoro nikt nie sprawdza, czy damy rade spłacić daną pożyczkę to nie mamy żadnej gwarancji, że tak będzie. Możemy wziąć naprawdę dużą pożyczkę i później mieć ogromną problemy z jej spłacaniem. Kolejna wada takich pożyczek to niezbyt atrakcyjne oprocentowanie w porównaniu z kredytami bankowymi. Czasami zdarza się tak, że oddawana kwota jest prawie dwa razy wyższa niż ta, jaką pożyczaliśmy na początku. Szybkość posiadania pieniędzy oraz ograniczone do minimum formalności, związane z wzięciem pożyczki, mają jednak swoją cenę.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.

Pożyczka na dokonanie zakupu pojazdu osobowego

Pożyczka online na zakup autaWielu ludzi staje przed wyborem, czy warto zaciągnąć pożyczkę na dokonanie kupna samochodu osobowego, gdyż w obecnej dobie pojazd staje się potrzebny do normalnego życia.

Jak uporać się z nieplanowanymi wydatkami?

Nieplanowane wydatkiKażdy z nas lubi snuć plany na przyszłość. Czasem bardziej abstrakcyjne, a czasami bardzo realne, na których bardzo nam zależy. Jednak życie brutalnie weryfikuje wszelkie plany i założenia. Szczególnie kapryśna bywa sfe