Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

Przelicznik walutowyOtwarte granice i globalny rozwój Internetu pozwalają na handel na niespotykanym dotąd poziomie. Handel także prowadzony przez polskich przedsiębiorców. Jednoosobowe firmy czy więksi gracze - każda oszczędność ma znaczenie na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Dlatego trzeba stale poszukiwać nowych rozwiązań gwarantujących utrzymanie pozycji lub rozwój. Działalność handlowa z wieloma krajami ściśle związana jest nie tyle czy tylko z kosztem samego towaru i transportu, ale również z wahaniami na światowym rynku walut.

Więcej…

Moja babcia, zawsze opowiadała mi jak bawiła się w dzieciństwie. W czasach w których internet był czymś niewiarygodnym, fantastycznym i niewyobrażalnym i kiedy komputery były wielkości budynków.

W jej historiach często wspominała o tym jak wychodziła ze swoimi koleżankami pograć w "Podchody", albo spacerowały z koleżankami po lesie szukając przygód. Dzisiaj technologia zamieniła wycieczki ze znajomymi na rozmowy na "Skype", a wspólne granie w piłkę na podwórku z kolegami na grę... przy konsoli.

Czasy się zmieniają. Rozwijanie się kolejnych technologi, dzieje się w zastraszającym tempie i w mrugnięciu oka możemy zacząć erę latających samochodów. Drony, kiedyś dostępne tylko dla wojska, dzisiaj są dostępne dla każdego.

Więcej…
Oszczędzanie
Oszczędzanie dla początkujących - praktyczne porady

OszczędzanieNa temat oszczędzania i finansów osobistych powstało wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Niektóre frazesy powtarzane przy rozmowach o pieniądzach to np.: "Pieniądze szczęścia nie dają", "Bogatemu to się i byk ocieli", "Nie mam z czego odkładać", "Nie mam na czym oszczędzać" i tym podobne. Na ile są nieświadomością, na ile nawykiem, a na ile mniej lub bardziej świadomą przykrywką dla lenistwa i niechęci do nauki?

Więcej…
 
4 sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanie w domu i mieszkaniu

Obniżenie rachunków za ogrzewanieSezon grzewczy co prawda już się rozpoczął, ale potrwa jeszcze co najmniej do marca, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć oszczędzać na ogrzewaniu właśnie teraz.

Może początek był trudny, za to koniec może być spektakularny - wystarczy zerknąć na podsumowanie kosztów ogrzewania.

Jak oszczędzić, nie marznąć? Oto 4 sposoby!

Więcej…
 
Trzeci filar - jakie konto emerytalne otworzyć?

Konto emerytalne - III filarWygospodarowanie oszczędności na przyszłą emeryturę - w najkrótszym skrócie tak właśnie można scharakteryzować środki odkładane w trzecim filarze.

Za samym określeniem trzeciego filaru kryje się kilka form umów między inwestującym/oszczędzającym a instytucją finansową.

Więcej…