Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Otwarte szkolenia dla firm

Dla firm szkolenia otwarte są profesjonalnym sposobem na doszkalanie kadry pracowniczej z każdego szczebla. Otwarte szkolenia mogą być mniej lub bardziej specjalistyczne. Wiele z nich adresowanych jest do pracowników konkretnych działów, ale wiedza przydatna jest praktycznie dla każdej, zatrudnionej w firmie osoby.

Tak jest w przypadku szkoleń sprzedażowych. Są one niezwykle pomocne dla pracowników, którzy bezpośrednio zajmują się sprzedażą, ale poruszane na nich tematy są istotne także dla zatrudnionych na innych stanowiskach.

Najbardziej popularnym kursem tego typu jest szkolenie z zakresu poznania różnorodnych technik sprzedaży, wśród których prym wiedzie sprzedaż bezpośrednia, zwana również osobistą. Na szkoleniu uczestnicy poznają również inne metody sprzedaży, w tym te, które są możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom. Wiele czasu poświęca się na przeanalizowanie wad i zalet sprzedaży telefonicznej czy internetowej. Na takich szkoleniach ważnym tematem jest również pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymywanie z nimi wysokiej jakości relacji. Szkolenia sprzedażowe często dotyczą obsługi klienta.

Te kursy obejmują techniki obsługiwania klienta zarówno w punkcie sprzedaży jak i przez telefon czy Internet. Kursanci są także zaznajamiani z zasadami obsługiwania klientów strategicznych. Przydatne mogą okazać się także szkolenia z zakresu negocjacji biznesowych, handlowych czy typowo sprzedażowych. Szkolenia otwarte obejmują również dziedziny, które bliżej są związane z psychologią i tym samym adresowane są do szerokiego odbiorcy. Tego typu kursy pozwalają na wykształcenie bądź trening umiejętności społecznych i kompetencji osobistych. Kursy efektywności interpersonalnej obejmują takie tematy jak asertywność, komunikacja, zarządzanie sobą w czasie czy kreatywne myślenie. Uczestnicy mogą zdecydować się także na przydatne szkolenia z zakresu radzenia sobie ze stresem czy opanowania sztuki wystąpień publicznych i autoprezentacji. Takie kompetencje okazują się niezbędne praktycznie na każdym stanowisku pracy.

 
English Learning

English Learning to komunikator zapewniający łatwą, szybką i przyjemną naukę języka angielskiego. Przeznaczony jest on dla ludzi, którzy są zabiegani, nie mają czasu na dojazd do szkółek językowych i są zainteresowani nowym, a

Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie