Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Parabanki to ostateczność

Każdy z nas ma marzenia. Jedna osoba pragnie mieć piękny dom, druga nowoczesny samochód, jeszcze inna pragnie, aby starczało jej pieniędzy od wypłaty do wypłaty. Próbujemy na wszystkie sposoby spełnić swoje marzenia, jedni starają się pracować legalnie, tzn. mają wystarczającą ilość środków, aby osiągnąć swój cel, drudzy szukają pieniędzy poza prawem, natomiast innym pozostaje, pożyczka w banku, na realizację swoich celów.

I tak idąc do banku, jeżeli posiadamy pensję najniższą krajową to mamy małe szanse, aby dostać kredyt, gdyż mamy małą zdolność kredytową. Pozostają nam parabanki. Jeżeli chodzi o te instytucje, to nie jestem ich zwolenniczką. Osobiście odradzałabym, branie pieniędzy z parabanków, ponieważ mają tam kolosalne odsetki od kwoty, którą pożyczasz.

I łatwo się pogrążyć, tzn. wpaść w spiralę długów. Ale są ludzie, którzy nie mają za wielkiego wyboru, jeżeli znaleźli się w podbramkowej sytuacji - nagła choroba w rodzinie, spłata zaległego czynszu, itp. Wtedy radziłabym zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, a pożyczka w parabanku, to już ostateczność.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.

Pożyczka na dokonanie zakupu pojazdu osobowego

Pożyczka online na zakup autaWielu ludzi staje przed wyborem, czy warto zaciągnąć pożyczkę na dokonanie kupna samochodu osobowego, gdyż w obecnej dobie pojazd staje się potrzebny do normalnego życia.