Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Płatność za pomocą telefonu

Coraz więcej osób zamiast gotówki zabiera ze sobą na zakupy karty płatnicze. Jest to wygodny i szybki sposób dokonywania płatności, nie musimy martwić się o to, czy mamy rozmienione pieniądze i czy sprzedawca będzie mógł nam wydać resztę z dużej kwoty.

Karty płatnicze można podzielić na karty debetowe oraz kredytowe. Karty debetowe dodawane są do konta osobistego i pozwalają na dysponowanie środkami, jakie zgromadziliśmy na rachunku. Kolejnym rodzajem kart są karty kredytowe.

Płacenie nimi jest równoznaczne z zaciąganiem w banku kredytu, który później należy spłacić. Obecnie coraz bardziej popularne i lubiane stają się karty, umożliwiające wygodną płatność zbliżeniową.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które miały problem z zapamiętaniem numeru PIN. Wstukiwanie takiego kodu było koniczne przy każdej, nawet najmniejszej transakcji z użyciem tradycyjnej karty. Karty zbliżeniowe pozwalają na płacenie za mniejsze zakupy bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę do terminala i płatność już się odbyła. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwe, ale postęp technologiczny jest dziś tak zaawansowany, że możemy płacić w jednej chwili za swoje zakupy. Posiadacze nowoczesnych kart zbliżeniowych powinni jednak zachować szczególną ostrożność.

Ich użytkowanie jest łatwe, ale jest takie również dla złodziei. W przypadku zgubienia karty, nowy nabywca może śmiało zrobić zakupy za mniejsze kwoty i łatwiej nas okraść, skoro nie ma już konieczności wprowadzania kodu PIN do terminala. Ze względu na taką możliwość, karta zbliżeniowa nie jest najlepszym wyborem dla nastolatka. Roztrzepany młody człowiek może ją zgubić, a taka karta w rękach niepożądanych staje się łatwym łupem. Kolejnym sposobem na nowoczesne płacenie jest płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu komórkowego. W swoim aparacie wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, aby móc płacić zbliżeniowo. Ekran telefonu komórkowego należy wtedy przyłożyć do terminala płatniczego, podobnie jak przykłada się kartę podczas płatności zbliżeniowej.

 
Internetowe biuro

Wirtualne biuro ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na wynajęcie i wyposażenie pomieszczeń. Ponadto nie musimy zatrudniać żadnych dodatkowych osób do prowadzenia biur

System ERP, czyli Wielki Brat patrzy

System erpWielki Brat w handlu jest już rzeczywistością. Powszechne użycie kart bankomatowych i kredytowych wraz z rozpowszechnieniem oprogramowania umożliwiającego stałe śledzenie poczynań konsumentów pozwala na precyzyjne określenie preferencji kupujących, i

Telefonia VOIP

Nowoczesna internetowa telefonia VOIP ma wiele zalet, ale cztery najważniejsze już sprawiają, że wiele osób porzuca tradycyjną telefonię na rzecz tej nowocześniejszej. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest bardzo