Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Płatność za pomocą telefonu

Coraz więcej osób zamiast gotówki zabiera ze sobą na zakupy karty płatnicze. Jest to wygodny i szybki sposób dokonywania płatności, nie musimy martwić się o to, czy mamy rozmienione pieniądze i czy sprzedawca będzie mógł nam wydać resztę z dużej kwoty.

Karty płatnicze można podzielić na karty debetowe oraz kredytowe. Karty debetowe dodawane są do konta osobistego i pozwalają na dysponowanie środkami, jakie zgromadziliśmy na rachunku. Kolejnym rodzajem kart są karty kredytowe.

Płacenie nimi jest równoznaczne z zaciąganiem w banku kredytu, który później należy spłacić. Obecnie coraz bardziej popularne i lubiane stają się karty, umożliwiające wygodną płatność zbliżeniową.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które miały problem z zapamiętaniem numeru PIN. Wstukiwanie takiego kodu było koniczne przy każdej, nawet najmniejszej transakcji z użyciem tradycyjnej karty. Karty zbliżeniowe pozwalają na płacenie za mniejsze zakupy bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę do terminala i płatność już się odbyła. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwe, ale postęp technologiczny jest dziś tak zaawansowany, że możemy płacić w jednej chwili za swoje zakupy. Posiadacze nowoczesnych kart zbliżeniowych powinni jednak zachować szczególną ostrożność.

Ich użytkowanie jest łatwe, ale jest takie również dla złodziei. W przypadku zgubienia karty, nowy nabywca może śmiało zrobić zakupy za mniejsze kwoty i łatwiej nas okraść, skoro nie ma już konieczności wprowadzania kodu PIN do terminala. Ze względu na taką możliwość, karta zbliżeniowa nie jest najlepszym wyborem dla nastolatka. Roztrzepany młody człowiek może ją zgubić, a taka karta w rękach niepożądanych staje się łatwym łupem. Kolejnym sposobem na nowoczesne płacenie jest płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu komórkowego. W swoim aparacie wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, aby móc płacić zbliżeniowo. Ekran telefonu komórkowego należy wtedy przyłożyć do terminala płatniczego, podobnie jak przykłada się kartę podczas płatności zbliżeniowej.

 
System ERP, czyli Wielki Brat patrzy

System erpWielki Brat w handlu jest już rzeczywistością. Powszechne użycie kart bankomatowych i kredytowych wraz z rozpowszechnieniem oprogramowania umożliwiającego stałe śledzenie poczynań konsumentów pozwala na precyzyjne określenie preferencji kupujących, i

Telefonia VOIP

Nowoczesna internetowa telefonia VOIP ma wiele zalet, ale cztery najważniejsze już sprawiają, że wiele osób porzuca tradycyjną telefonię na rzecz tej nowocześniejszej. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest bardzo