Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Płatność za pomocą telefonu

Coraz więcej osób zamiast gotówki zabiera ze sobą na zakupy karty płatnicze. Jest to wygodny i szybki sposób dokonywania płatności, nie musimy martwić się o to, czy mamy rozmienione pieniądze i czy sprzedawca będzie mógł nam wydać resztę z dużej kwoty.

Karty płatnicze można podzielić na karty debetowe oraz kredytowe. Karty debetowe dodawane są do konta osobistego i pozwalają na dysponowanie środkami, jakie zgromadziliśmy na rachunku. Kolejnym rodzajem kart są karty kredytowe.

Płacenie nimi jest równoznaczne z zaciąganiem w banku kredytu, który później należy spłacić. Obecnie coraz bardziej popularne i lubiane stają się karty, umożliwiające wygodną płatność zbliżeniową.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które miały problem z zapamiętaniem numeru PIN. Wstukiwanie takiego kodu było koniczne przy każdej, nawet najmniejszej transakcji z użyciem tradycyjnej karty. Karty zbliżeniowe pozwalają na płacenie za mniejsze zakupy bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę do terminala i płatność już się odbyła. Dla wielu osób wydaje się to niemożliwe, ale postęp technologiczny jest dziś tak zaawansowany, że możemy płacić w jednej chwili za swoje zakupy. Posiadacze nowoczesnych kart zbliżeniowych powinni jednak zachować szczególną ostrożność.

Ich użytkowanie jest łatwe, ale jest takie również dla złodziei. W przypadku zgubienia karty, nowy nabywca może śmiało zrobić zakupy za mniejsze kwoty i łatwiej nas okraść, skoro nie ma już konieczności wprowadzania kodu PIN do terminala. Ze względu na taką możliwość, karta zbliżeniowa nie jest najlepszym wyborem dla nastolatka. Roztrzepany młody człowiek może ją zgubić, a taka karta w rękach niepożądanych staje się łatwym łupem. Kolejnym sposobem na nowoczesne płacenie jest płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu komórkowego. W swoim aparacie wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, aby móc płacić zbliżeniowo. Ekran telefonu komórkowego należy wtedy przyłożyć do terminala płatniczego, podobnie jak przykłada się kartę podczas płatności zbliżeniowej.

 
Internetowe biuro

Wirtualne biuro ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na wynajęcie i wyposażenie pomieszczeń. Ponadto nie musimy zatrudniać żadnych dodatkowych osób do prowadzenia biur

System ERP, czyli Wielki Brat patrzy

System erpWielki Brat w handlu jest już rzeczywistością. Powszechne użycie kart bankomatowych i kredytowych wraz z rozpowszechnieniem oprogramowania umożliwiającego stałe śledzenie poczynań konsumentów pozwala na precyzyjne określenie preferencji kupujących, i

Telefonia VOIP

Nowoczesna internetowa telefonia VOIP ma wiele zalet, ale cztery najważniejsze już sprawiają, że wiele osób porzuca tradycyjną telefonię na rzecz tej nowocześniejszej. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest bardzo