Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Plusy i minusy swojej działalności i zatrudnienia na etacie

Zatrudnienie na etacieTeraz większa ilość pracujących z potrzeby zrzeka się pracy w czyjejś firmie, by zrealizować ukryte aspiracje o własnej działalności gospodarczej. Jeszcze niedawno rezygnacja ze stałej posady na rzecz niepewności, jaką daje prowadzenia własnej działalności, było traktowane dość ryzykownie.

Obecnie też ryzykiem też jest, lecz podejmujemy to ryzyko z wizją lepszej przyszłości. W teraźniejszych czasach już nie ma takiej stałości zatrudnienia, jaka była kiedyś, a nawet zatrudnienie na etat nie gwarantuje stałości i nie zmniejsza obawy o dzień kolejny.

Wiele spośród nas, szczególnie tych młodszych uważa za bardziej korzystne zatem z pracy ustąpić i spełnić swe pragnienia o prywatnej działalności. To rozwiązanie pozwala na zaistnienie w branży, która, pasjonuje i umożliwia na spełnienie pragnień. Trzeba wszakże mieć świadomość taka, że oba z tych rozwiązań, mianowicie pracowanie dla innych, jak i prowadzenie prywatnego biznesu, ma swoje pozytywy i negatywy. Jeżeli wykonujemy pracę na etacie, mamy stałe zarówno godziny pracy, jak i obowiązki. Dokładnie znamy gdzie i jak trzeba wykonać. Zadania opisane są bowiem w zakresie obowiązków. Kolejną zaletą takiego podejścia jest wykonywanie prac zleconych, nie musimy toteż martwić się o sprawy, które nie nie mają powiązania z danym stanowiskiem pracy.

Jako zatrudnieni mamy tak pewne obowiązki, jak i określone prawa. W wielu wypadkach przedsiębiorcy kładą spory nacisk na rozwijanie kompetencji swoich kadr. Oferują im liczne kursy, prezentacje i inne formy edukacyjne.Jednakże pracowanie na etacie ma też swe minusy. Nie często osoba zatrudniona ma szansę rozwinąć się tak jak chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na kształtowanie własnych umiejętności i zrobienie kariery w ten sposób, w jaki sobie wymyślił. Oprócz tego, zatrudnienie na etat jest prawie zawsze wykonywaniem obowiązków dla kogoś, po jakimś czasie można poczuć frustrację, że osiągnięcia, powiązane z wykonywanymi pracami asygnuje sobie przełożony. Duża liczba ludzi negatywnie omawia również swoje relacje z przełożonymi, oceniając przedsiębiorców jako nastawionych li tylko na wypełnianie zadań i pomnażanie dochodów.

Swoja firma jest odpowiedzią na te ewentualne problemy. Daje sposobność praktycznie dużego rozwoju osobistego, pozostawiając przy tym wielką swobodę. Pozwala też na samodzielne kreowanie swojej kariery z nastawieniem na swój rozwój i dążenie do wyników, zarówno jako szef firmy, jak i jej pracownik. Niestety prowadzenie własnej firmy nie tylko prowadzi do sukcesu prostą drogą. Często szef firmy powinien dołożyć wielkich starań, by zainteresować klientów swoją ofertą i osiągnąć renomę w świecie biznesu. Tworzenie reputacji firmy jest zadaniem trudnym, w który trzeba włożyć wiele trudu. Bywają również sfery, w których pomysł przedsiębiorcy nie okazuje się trafiony, a prowadzona przez niego działalność gospodarcza nie przynosi zaplanowanych przychodów.

Rozwiązaniem z tej zawiłej kwestii bywa niestety zmiana biznesu, albo zamknięcie przedsiębiorstwa. Zakładając swą firmę koniecznie trzeba być przygotowanym też na tą niekorzystną okoliczność.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko