Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Plusy i minusy swojej działalności i zatrudnienia na etacie

Zatrudnienie na etacieTeraz większa ilość pracujących z potrzeby zrzeka się pracy w czyjejś firmie, by zrealizować ukryte aspiracje o własnej działalności gospodarczej. Jeszcze niedawno rezygnacja ze stałej posady na rzecz niepewności, jaką daje prowadzenia własnej działalności, było traktowane dość ryzykownie.

Obecnie też ryzykiem też jest, lecz podejmujemy to ryzyko z wizją lepszej przyszłości. W teraźniejszych czasach już nie ma takiej stałości zatrudnienia, jaka była kiedyś, a nawet zatrudnienie na etat nie gwarantuje stałości i nie zmniejsza obawy o dzień kolejny.

Wiele spośród nas, szczególnie tych młodszych uważa za bardziej korzystne zatem z pracy ustąpić i spełnić swe pragnienia o prywatnej działalności. To rozwiązanie pozwala na zaistnienie w branży, która, pasjonuje i umożliwia na spełnienie pragnień. Trzeba wszakże mieć świadomość taka, że oba z tych rozwiązań, mianowicie pracowanie dla innych, jak i prowadzenie prywatnego biznesu, ma swoje pozytywy i negatywy. Jeżeli wykonujemy pracę na etacie, mamy stałe zarówno godziny pracy, jak i obowiązki. Dokładnie znamy gdzie i jak trzeba wykonać. Zadania opisane są bowiem w zakresie obowiązków. Kolejną zaletą takiego podejścia jest wykonywanie prac zleconych, nie musimy toteż martwić się o sprawy, które nie nie mają powiązania z danym stanowiskiem pracy.

Jako zatrudnieni mamy tak pewne obowiązki, jak i określone prawa. W wielu wypadkach przedsiębiorcy kładą spory nacisk na rozwijanie kompetencji swoich kadr. Oferują im liczne kursy, prezentacje i inne formy edukacyjne.Jednakże pracowanie na etacie ma też swe minusy. Nie często osoba zatrudniona ma szansę rozwinąć się tak jak chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na kształtowanie własnych umiejętności i zrobienie kariery w ten sposób, w jaki sobie wymyślił. Oprócz tego, zatrudnienie na etat jest prawie zawsze wykonywaniem obowiązków dla kogoś, po jakimś czasie można poczuć frustrację, że osiągnięcia, powiązane z wykonywanymi pracami asygnuje sobie przełożony. Duża liczba ludzi negatywnie omawia również swoje relacje z przełożonymi, oceniając przedsiębiorców jako nastawionych li tylko na wypełnianie zadań i pomnażanie dochodów.

Swoja firma jest odpowiedzią na te ewentualne problemy. Daje sposobność praktycznie dużego rozwoju osobistego, pozostawiając przy tym wielką swobodę. Pozwala też na samodzielne kreowanie swojej kariery z nastawieniem na swój rozwój i dążenie do wyników, zarówno jako szef firmy, jak i jej pracownik. Niestety prowadzenie własnej firmy nie tylko prowadzi do sukcesu prostą drogą. Często szef firmy powinien dołożyć wielkich starań, by zainteresować klientów swoją ofertą i osiągnąć renomę w świecie biznesu. Tworzenie reputacji firmy jest zadaniem trudnym, w który trzeba włożyć wiele trudu. Bywają również sfery, w których pomysł przedsiębiorcy nie okazuje się trafiony, a prowadzona przez niego działalność gospodarcza nie przynosi zaplanowanych przychodów.

Rozwiązaniem z tej zawiłej kwestii bywa niestety zmiana biznesu, albo zamknięcie przedsiębiorstwa. Zakładając swą firmę koniecznie trzeba być przygotowanym też na tą niekorzystną okoliczność.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są