Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Początki własnego biznesu

Początki własnego biznesu tą trudne a zdecydowana większość nowo założonych firm zakończy swoją działalność w przeciągu następnych pięciu lat. Jest to spowodowane wieloma czynnikami jak zmieniająca się sytuacja gospodarcza, zmieniające się ciągle regulacje prawne oraz wypieranie z branży małych przedsiębiorstw przez koncerny. Własny biznes to niewątpliwie ryzyko i każdy zakładający swoją działalność gospodarczą musi liczyć się z tym, że firma ta może nie przynosić zakładanych korzyści.

Pojawia się, więc pytanie, co zrobić i jak postępować by własny biznes miał jak największe szanse na rozwój oraz na tyle dużą siłę przebicia by dobrzeć z biegiem czasu do coraz większej gamy klientów. Po pierwsze warto się na czymś znać, mieć jakąś znajomość branży, być może również wykonywać w przeszłości zawód związany z pomysłem na własny biznes. Dzięki takiemu doświadczeniu będziemy mieć wgląd na to jak dana firma może funkcjonować oraz co jest istotne dla jej poprawnego działania. Również zasadniczą sprawą w panowaniu działalności gospodarczej jest to jak wygląda rynek zarówno krajowy jak i międzynarodowy. Wybadanie trendów ekonomicznych oraz poznanie zasad działania ekonomii jest podstawą do dalszego postępowania w kierunku upragnionego biznesu.

Ważne jest również by mieć wgląd na przewidywania ekspertów, co do przyszłości wybranej branży, w której zamierzamy się poruszać. Przewidywania te nie koniecznie będą trafne, bo na rynek wpływ ma wiele czynników, wśród których są takie, których przewidzenie nie jest możliwe. Po wybadaniu rynku oraz prognozy na przyszłość przychodzi czas na poznanie regulacji prawnych związanych z rynkiem. Poznanie stóp podatkowych oraz konieczności formalnych jest dużą pomocą gdyż od samego początku będziemy obciążeni biurokracją, a wszelkie pomyłki w tej kategorii mogą nas sporo kosztować.

Gdy zgromadzimy potrzebną nam wiedzę przychodzi czas na wkład finansowy. Jest to trudne szczególnie dla młodych przedsiębiorców, którzy nie mają odłożonych pieniędzy na prowadzenie takiej firmy. Tutaj z pomocą przychodzą kredyty na firmy oraz dofinansowania od różnych instytucji, lecz należy pamiętać, że wzięcie kredytu to odpowiedzialność, która od samego początku spadnie na naszą głowę. Dobrym sposobem jest początkowe rozwijanie firmy a równocześnie praca. Dzięki temu będziemy mogli zarabiać pieniądze na różne wydatki a jednocześnie w czasie wolnym podejmować działania na rzecz swojego własnego biznesu. Należy pamiętać, że początki są zawsze trudne i trzeba dużej ilości samozaparcia i dyscypliny by w końcu widzieć efekty.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze