Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Początki własnego biznesu

Początki własnego biznesu tą trudne a zdecydowana większość nowo założonych firm zakończy swoją działalność w przeciągu następnych pięciu lat. Jest to spowodowane wieloma czynnikami jak zmieniająca się sytuacja gospodarcza, zmieniające się ciągle regulacje prawne oraz wypieranie z branży małych przedsiębiorstw przez koncerny. Własny biznes to niewątpliwie ryzyko i każdy zakładający swoją działalność gospodarczą musi liczyć się z tym, że firma ta może nie przynosić zakładanych korzyści.

Pojawia się, więc pytanie, co zrobić i jak postępować by własny biznes miał jak największe szanse na rozwój oraz na tyle dużą siłę przebicia by dobrzeć z biegiem czasu do coraz większej gamy klientów. Po pierwsze warto się na czymś znać, mieć jakąś znajomość branży, być może również wykonywać w przeszłości zawód związany z pomysłem na własny biznes. Dzięki takiemu doświadczeniu będziemy mieć wgląd na to jak dana firma może funkcjonować oraz co jest istotne dla jej poprawnego działania. Również zasadniczą sprawą w panowaniu działalności gospodarczej jest to jak wygląda rynek zarówno krajowy jak i międzynarodowy. Wybadanie trendów ekonomicznych oraz poznanie zasad działania ekonomii jest podstawą do dalszego postępowania w kierunku upragnionego biznesu.

Ważne jest również by mieć wgląd na przewidywania ekspertów, co do przyszłości wybranej branży, w której zamierzamy się poruszać. Przewidywania te nie koniecznie będą trafne, bo na rynek wpływ ma wiele czynników, wśród których są takie, których przewidzenie nie jest możliwe. Po wybadaniu rynku oraz prognozy na przyszłość przychodzi czas na poznanie regulacji prawnych związanych z rynkiem. Poznanie stóp podatkowych oraz konieczności formalnych jest dużą pomocą gdyż od samego początku będziemy obciążeni biurokracją, a wszelkie pomyłki w tej kategorii mogą nas sporo kosztować.

Gdy zgromadzimy potrzebną nam wiedzę przychodzi czas na wkład finansowy. Jest to trudne szczególnie dla młodych przedsiębiorców, którzy nie mają odłożonych pieniędzy na prowadzenie takiej firmy. Tutaj z pomocą przychodzą kredyty na firmy oraz dofinansowania od różnych instytucji, lecz należy pamiętać, że wzięcie kredytu to odpowiedzialność, która od samego początku spadnie na naszą głowę. Dobrym sposobem jest początkowe rozwijanie firmy a równocześnie praca. Dzięki temu będziemy mogli zarabiać pieniądze na różne wydatki a jednocześnie w czasie wolnym podejmować działania na rzecz swojego własnego biznesu. Należy pamiętać, że początki są zawsze trudne i trzeba dużej ilości samozaparcia i dyscypliny by w końcu widzieć efekty.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds