Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej.

Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z danego rodzaju działalności, ale także zakupionych towarów, produktów i wydatków, jakie w konkretnym okresie poniosła firma.

Po dokonywanych transakcjach są one dokładnie opisywane w książce przychodów i rozchodów. Co więcej, ten dokument został przewidziany tylko i wyłącznie do rozliczania się, czyli do celów podatkowych.

Jak to wygląda formalnie?

Otóż, księgę zakłada podatnik, wzory dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów, więc nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego druku. Musimy pamiętać o tym, aby wszelkie operacje finansowe dokonywane przez firmę zapisywać w księdze od razu, aby były ułożone w porządku chronologicznym, ponieważ jest to wymagane. Co więcej, podatkowa książka przychodów i rozchodów nie przewiduje sprawowania kontroli nad finansami firmy. Jeśli ktoś chce ustalić faktyczny majątek przedsiębiorstwa, konieczne jest skorzystanie ze spisu inwentarzowego. Warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, na kogo nałożony jest obowiązek prowadzenia takiej księgi. Zgodnie z przepisami polskiego prawa podatkowego są do tego zobligowane osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, również trudniące się wolnymi zawodami. Nie obowiązuje to rolników.

Jeśli z kolei ktoś prowadzi księgę rachunkową i odprowadza podatek w formie ryczałtu, również nie ma konieczności, aby dodatkowo prowadził tą księgę. Nie da się ukryć, że samodzielne prowadzenie tej formy opodatkowania jest nieco trudne, ponieważ nie zawsze pamiętamy o wpisaniu czegoś do rejestru. Jeśli nie chcemy zatrudniać dodatkowej osoby do prowadzenia księgi, możemy skorzystać z nowoczesnych programów dla firm. Wiele z nich pozwoli nam na wypełnieniu również takich dokumentów jak książka przychodów i rozchodów. Ponadto, takie nowoczesne aplikacje pozwalają także na ewidencjonowanie należności czy naliczanie podatku.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa

Co daje nam system ERP?

Nowoczesne systemy ERP dla firm są profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają nam planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Są to nowoczesne narzędzia komputerowe, które pomagają w zarządzaniu firmą. Wspomaganie wielu procesów jes