Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej.

Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z danego rodzaju działalności, ale także zakupionych towarów, produktów i wydatków, jakie w konkretnym okresie poniosła firma.

Po dokonywanych transakcjach są one dokładnie opisywane w książce przychodów i rozchodów. Co więcej, ten dokument został przewidziany tylko i wyłącznie do rozliczania się, czyli do celów podatkowych.

Jak to wygląda formalnie?

Otóż, księgę zakłada podatnik, wzory dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów, więc nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego druku. Musimy pamiętać o tym, aby wszelkie operacje finansowe dokonywane przez firmę zapisywać w księdze od razu, aby były ułożone w porządku chronologicznym, ponieważ jest to wymagane. Co więcej, podatkowa książka przychodów i rozchodów nie przewiduje sprawowania kontroli nad finansami firmy. Jeśli ktoś chce ustalić faktyczny majątek przedsiębiorstwa, konieczne jest skorzystanie ze spisu inwentarzowego. Warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, na kogo nałożony jest obowiązek prowadzenia takiej księgi. Zgodnie z przepisami polskiego prawa podatkowego są do tego zobligowane osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, również trudniące się wolnymi zawodami. Nie obowiązuje to rolników.

Jeśli z kolei ktoś prowadzi księgę rachunkową i odprowadza podatek w formie ryczałtu, również nie ma konieczności, aby dodatkowo prowadził tą księgę. Nie da się ukryć, że samodzielne prowadzenie tej formy opodatkowania jest nieco trudne, ponieważ nie zawsze pamiętamy o wpisaniu czegoś do rejestru. Jeśli nie chcemy zatrudniać dodatkowej osoby do prowadzenia księgi, możemy skorzystać z nowoczesnych programów dla firm. Wiele z nich pozwoli nam na wypełnieniu również takich dokumentów jak książka przychodów i rozchodów. Ponadto, takie nowoczesne aplikacje pozwalają także na ewidencjonowanie należności czy naliczanie podatku.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa

Co daje nam system ERP?

Nowoczesne systemy ERP dla firm są profesjonalnymi narzędziami, które ułatwiają nam planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Są to nowoczesne narzędzia komputerowe, które pomagają w zarządzaniu firmą. Wspomaganie wielu procesów jes