Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wykazać się przed pracodawcą.

Najczęściej kojarzy nam się to z kosztownymi kursami szkoleniami, jednak dokształcanie się wcale nie musi być drogie, a czasem w ogóle nie musimy ponosić kosztów, wystarczą chęci.

Jeśli jesteśmy bezrobotni mamy możliwość zarejestrowania się w Urzędzie pracy, gdzie oprócz ofert zatrudnienia, otrzymamy możliwość uczestniczenia w szkoleniach zawodowych w dobrze wyposażonych salach szkoleniowych, po których otrzymamy stosowne dyplomy i certyfikaty. Szkolenia te są bezpłatne i kierowane najczęściej do bezrobotnych, którym teoretycznie najtrudniej znaleźć zatrudnienie, czyli osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, poniżej dwudziestego piątego roku życia, a także długotrwale bezrobotne (powyżej roku).

Jeśli nie mamy możliwości zarejestrowania się w Urzędzie Pracy możemy zainteresować się szkoleniami sponsorowanymi przez Unię Europejską w których mogą uczestniczyć nie tylko osoby bezrobotne.

Gdy pracujemy zawodowo i czujemy potrzebę dokształcenia, możemy skierować prośbę o szkolenie do kierownictwa firmy. Jeśli dobrze uargumentujemy nasz wniosek i wykażemy, że szkolenie pomoże nam w lepszy, wykonywaniu naszych obowiązków i podniesie ich jakość, istnieje duża szansa, że zakład pracy ufunduje nam kurs. Warto też porozmawiać ze współpracownikami, być może większa liczba osób uważa, że np. znajomość języka angielskiego lub programu Exel zwiększyłaby ich wydajność pracy. Pracodawca w takiej sytuacji mógłby zorganizować kurs na terenie zakładu otrzymując przy tym zniżki za dużą liczbę uczestników.

Pamiętajmy też, że Internet jest olbrzymią kopalnią wiedzy. Wystarczy kilka minut, aby znaleźć oferty darmowych lub płatnych kursów internetowych. Mamy wtedy możliwość pogłębiania swojej wiedzy w zaciszu własnego domu w czasie, który nam najbardziej odpowiada.

Osoby dla których samodyscyplina nie jest problemem, mogą uczyć się we własnym zakresie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się odpowiednie książki lub programy komputerowe i regularnie z nich korzystać. Rynek oferuje naprawdę wiele materiałów do samokształcenia. Jeśli np. zawsze chcieliśmy się nauczyć języka włoskiego czy portugalskiego nic nie stoi nam na przeszkodzie, wystarczy wziąć się do pracy, a znajomość języka z pewnością opłaci nam się w przyszłości.

Zamiast więc spędzać bezproduktywnie wieczory przed ekranem telewizora, lepiej zainwestować czas w siebie i swoją przyszłość.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie

Dzielenie się wiedzą

Wolni strzelcy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Jest wiele takich profesji, które umożliwiają dzielenie się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami, a forma pracy jako freelancer sprawdza się w ich przypadku idealnie.

Współczesne ośrodki konferencyjne i sale szkoleniowe

Sala konferencyjnaKonferencje i szkolenia na miarę XXI wieku - ośrodki i sale szkoleniowe. Współczesny świat biznesu rządzi się swymi prawami. Spotkania biznesowe oraz szkolenia branżowe odgrywają tu coraz