Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wykazać się przed pracodawcą.

Najczęściej kojarzy nam się to z kosztownymi kursami szkoleniami, jednak dokształcanie się wcale nie musi być drogie, a czasem w ogóle nie musimy ponosić kosztów, wystarczą chęci.

Jeśli jesteśmy bezrobotni mamy możliwość zarejestrowania się w Urzędzie pracy, gdzie oprócz ofert zatrudnienia, otrzymamy możliwość uczestniczenia w szkoleniach zawodowych w dobrze wyposażonych salach szkoleniowych, po których otrzymamy stosowne dyplomy i certyfikaty. Szkolenia te są bezpłatne i kierowane najczęściej do bezrobotnych, którym teoretycznie najtrudniej znaleźć zatrudnienie, czyli osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, poniżej dwudziestego piątego roku życia, a także długotrwale bezrobotne (powyżej roku).

Jeśli nie mamy możliwości zarejestrowania się w Urzędzie Pracy możemy zainteresować się szkoleniami sponsorowanymi przez Unię Europejską w których mogą uczestniczyć nie tylko osoby bezrobotne.

Gdy pracujemy zawodowo i czujemy potrzebę dokształcenia, możemy skierować prośbę o szkolenie do kierownictwa firmy. Jeśli dobrze uargumentujemy nasz wniosek i wykażemy, że szkolenie pomoże nam w lepszy, wykonywaniu naszych obowiązków i podniesie ich jakość, istnieje duża szansa, że zakład pracy ufunduje nam kurs. Warto też porozmawiać ze współpracownikami, być może większa liczba osób uważa, że np. znajomość języka angielskiego lub programu Exel zwiększyłaby ich wydajność pracy. Pracodawca w takiej sytuacji mógłby zorganizować kurs na terenie zakładu otrzymując przy tym zniżki za dużą liczbę uczestników.

Pamiętajmy też, że Internet jest olbrzymią kopalnią wiedzy. Wystarczy kilka minut, aby znaleźć oferty darmowych lub płatnych kursów internetowych. Mamy wtedy możliwość pogłębiania swojej wiedzy w zaciszu własnego domu w czasie, który nam najbardziej odpowiada.

Osoby dla których samodyscyplina nie jest problemem, mogą uczyć się we własnym zakresie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się odpowiednie książki lub programy komputerowe i regularnie z nich korzystać. Rynek oferuje naprawdę wiele materiałów do samokształcenia. Jeśli np. zawsze chcieliśmy się nauczyć języka włoskiego czy portugalskiego nic nie stoi nam na przeszkodzie, wystarczy wziąć się do pracy, a znajomość języka z pewnością opłaci nam się w przyszłości.

Zamiast więc spędzać bezproduktywnie wieczory przed ekranem telewizora, lepiej zainwestować czas w siebie i swoją przyszłość.

 
English Learning

English Learning to komunikator zapewniający łatwą, szybką i przyjemną naukę języka angielskiego. Przeznaczony jest on dla ludzi, którzy są zabiegani, nie mają czasu na dojazd do szkółek językowych i są zainteresowani nowym, a

Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Realizacja doskonalenia oraz prezentacji

Organizowanie kursów oraz konferencji bywa często zadaniem kilkufazowym, które trzeba zacząć przygotowywać wiele dni wcześniej. W wielu firmach same osoby zatrudnione zajmują się organizacją szkolenia, wraz z dbaniem o inne szczegóły szkolenia. Coraz częściej właścicie

Dzielenie się wiedzą

Wolni strzelcy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Jest wiele takich profesji, które umożliwiają dzielenie się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami, a forma pracy jako freelancer sprawdza się w ich przypadku idealnie.