Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Polska, a usługi komunikacji

Usługi komunikacjiCiężko jest przedstawić sobie wyobrażenie obecnego społeczeństwa bez możliwości przekazu różnej informacji. Łączność jest to dział komunikacji, jaki zawiera przekazywanie na odległość danych z wykorzystaniem poczty, radia i TV, sieci globalnej oraz z użyciem telefonii.

W naszym kraju telefonia cyfrowa cały czas pozyskuje kolejnych zwolenników. Na początku 1995r. zostały zaprezentowane pierwsze potwierdzone dane dotyczące ilości klientów telefonii komórkowej. Wielkość ta została określona na około 75 tysięcy użytkowników.

W roku 2009 liczba ta przekroczyła około 44 milionów klientów. Symbolizuje to, na to że algebraicznie każdy mieszkaniec naszego państwa posiada przynajmniej 1 telefon komórkowy. Do popularności telefonii cyfrowej w dużej mierze ma wpływ możliwość, że możemy zrealizować połączenie w każdym miejscu na naszej planecie.

Wraz z postępem telefonii cyfrowej spada wartość telefonów stałych. W ostatnich latach prężną konkurencją dla dotychczasowych usług komunikacyjnych została globalna sieć internetowa. By zostać jego eksploratorem trzeba zaopatrzyć się w dostęp do komputera i odpowiedniego złącza. Z siecią internetową możemy łączyć się z użyciem telefonu bezprzewodowego.

Za pośrednictwem sieci Internetu oferowane są świadczenia, jakie do tej pory były świadczone przez tradycyjną pocztę. Przykładowo dzięki wykorzystaniu poczty elektronicznej i wielu aplikacjom do przekazywania informacji rzeczywiste jest przesłanie odbiorcy aktualności w formie tekstu, graficznej, plików multimedialnych prawie natychmiast.

Mało tego przez sieć cyfrową można robić zakupy, kształcić się czy przeprowadzać operacje pieniężne. Mnogość klientów usług internetowych w w naszym kraju nieustannie wzrasta, aczkolwiek nadal jest o sporo mniejsza niż w innych krajach należących do Unii europejskiej.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są