Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Polska, a usługi komunikacji

Usługi komunikacjiCiężko jest przedstawić sobie wyobrażenie obecnego społeczeństwa bez możliwości przekazu różnej informacji. Łączność jest to dział komunikacji, jaki zawiera przekazywanie na odległość danych z wykorzystaniem poczty, radia i TV, sieci globalnej oraz z użyciem telefonii.

W naszym kraju telefonia cyfrowa cały czas pozyskuje kolejnych zwolenników. Na początku 1995r. zostały zaprezentowane pierwsze potwierdzone dane dotyczące ilości klientów telefonii komórkowej. Wielkość ta została określona na około 75 tysięcy użytkowników.

W roku 2009 liczba ta przekroczyła około 44 milionów klientów. Symbolizuje to, na to że algebraicznie każdy mieszkaniec naszego państwa posiada przynajmniej 1 telefon komórkowy. Do popularności telefonii cyfrowej w dużej mierze ma wpływ możliwość, że możemy zrealizować połączenie w każdym miejscu na naszej planecie.

Wraz z postępem telefonii cyfrowej spada wartość telefonów stałych. W ostatnich latach prężną konkurencją dla dotychczasowych usług komunikacyjnych została globalna sieć internetowa. By zostać jego eksploratorem trzeba zaopatrzyć się w dostęp do komputera i odpowiedniego złącza. Z siecią internetową możemy łączyć się z użyciem telefonu bezprzewodowego.

Za pośrednictwem sieci Internetu oferowane są świadczenia, jakie do tej pory były świadczone przez tradycyjną pocztę. Przykładowo dzięki wykorzystaniu poczty elektronicznej i wielu aplikacjom do przekazywania informacji rzeczywiste jest przesłanie odbiorcy aktualności w formie tekstu, graficznej, plików multimedialnych prawie natychmiast.

Mało tego przez sieć cyfrową można robić zakupy, kształcić się czy przeprowadzać operacje pieniężne. Mnogość klientów usług internetowych w w naszym kraju nieustannie wzrasta, aczkolwiek nadal jest o sporo mniejsza niż w innych krajach należących do Unii europejskiej.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn