Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pomoc dla Twojej firmy

Aby Twoja firma funkcjonowała sprawnie, przyda jej się nowoczesna pomoc w postaci funkcjonalnych programów, usprawniających działanie firmy w wielu aspektach.

Firmy proponują obok programów ERP i CRM także wygodne w użyciu programy dla działu księgowego. Pozwalają one na prowadzenie księgowości, a w szczególności księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg handlowych.

Dzięki takim programom dział finansowy działa o wiele sprawniej. Polecamy Państwu również programy dla biur rachunkowych. Dzięki temu wsparciu obsługiwanie firm przez Wasze biuro będzie usługą jeszcze lepszej jakości. Programy dla biur rachunkowych są bardzo bezpieczne, poufność danych zapewni nam ochrona haseł dostępu do programu.

Ważne w księgowości są także programy kadrowo-płacowe. Dzięki nim możemy tworzyć akta osobowe pracowników, wpisywać tam ich dane i informacje o zatrudnieniu. Każdy pracownik będzie mógł w dowolnym momencie uzyskać wzgląd do tych informacji. W handlu i gospodarce magazynowej przydatne są również nowoczesne programy magazynowe i programy do wystawiania faktur.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint