Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pomysł kanału na YouTubie

YoutubeProblemem wielu ludzi chcących zarabiać na stronach, blogach, forach internetowych czy też na YouTubie jest pomysł. Jest to podstawa i filar naszego sukcesu w sieci, a co za tym idzie i zarobków. Wydaje się, że nie może być nic prostszego, a podstawy możemy wykonać w przeciągu jednego dnia. I tu może pojawić się już problem. Jeśli na poważnie myślimy o zarabianiu w Internecie i chcemy, aby te zyski z miesiąca na miesiąc były coraz to wyższe warto zainwestować w odpowiedni pomysł. Jak to zrobić?

Warto zrobić w swojej głowie mini biznesplan. Po pierwsze nigdy nie bierzmy się za coś o czym nie mamy zielonego pojęcia. To nie wyjdzie, ponieważ nie znamy oczekiwań odbiorców i zarabianie nam w ogóle nie wyjdzie. Dziś coraz więcej osób zarabia na YouTubie. Nie należy to do łatwych prac, ponieważ jest to proces złożony. Musimy mieć swoje autorskie nagrania, a następnie odpowiednie je zmontować w komputerze. Niestety nie każdy to potrafi, choć sam serwis udostępnia bardzo prosty program do montowania filmików, włącznie z darmową muzyką.

Mimo wszystko nadal ważny jest pomysł. Musimy się zastanowić czy chcemy działać na rynku polskim czy też zagranicznym. Działając na cały świat automatycznie możemy zwiększyć liczbę odwiedzających, a z tym idą również pieniądze. Wracając do pomysłu na kanał to warto szukać inspiracji w samym Internecie. Być może przeglądać materiały innych użytkowników. Sprawdzać ile mają wyświetleń, czy sami będziemy w stanie wykonać dany materiał, czy pomysł wymaga wkładu własnego, itp.

Jeśli jednak mamy kilka pomysł warto założyć kilka podkont do głównego konta. To pozwoli nam zaobserwować co cieszy się większym powodzeniem i skupić się tylko i wyłącznie na danym projekcie. I co najważniejsze nigdy nie wstawiajmy cudzych filmików. YouTube walczy z tym od samego początku i nie pozwala zarabiać na filmach innych ludzi, korporacji. Dlatego tak ważne jest, aby pomysł na kanał YouTube był nasz autorski. Jeśli jednak nadal mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego pomysłu warto zajrzeć na strony, gdzie znajdują się najbardziej popularne kanały i przejrzeć całą listę różnych dziedzin. Być może pomysł na kanał jest banalnie prosty.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.