Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Poprawa umiejętności językowych dla firmy

Szkolenia języków obcych dla firmJuż jako osoby dorosłe, mające stabilne zatrudnienie, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języków obcych. Należy pamiętać, że znajomość języka obcego oraz w miarę biegłe posługiwanie się przynajmniej jednym językiem jest niezwykle przydatne nie tylko w pracy zawodowej jak również w życiu osobistym.

Znajomość językowa pozwala nam na wygodne dogadywanie się, sporządzanie druków i tym podobnych form. Można też czytać druki oraz książki w języku twórcy, szybciej wyszukiwać informacje i je stosować. Jak zwiększyć znajomość językową, łącząc to z pracą zawodową oraz innymi normalnymi obowiązkami?

Doskonałym wyjściem tym wypadku są szkolenia językowe dla biznesu. To oferta adresowana tak do konkretnych osób zatrudnionych, jak też całych przedsiębiorstw. Osoby zarządzające firmami chętnie kierują swoich pracowników na tego rodzaju warsztaty, troszcząc się o ich rozwój osobisty i zwiększenie umiejętności. Doskonalenia językowe dla osób pracujących wpisują się w potrzeby osób zatrudnionych. Można brać udział w szkoleniach dziennych, wieczorowych czy weekendowych. Daje to możliwość dopasowania typu kursu do form życia i łatwiejsze pogodzenie obowiązków w pracy zawodowej z codziennymi.

Kolejną rzeczą, zasługującą na uwagę są typy szkoleń. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ich do wymagań uczestników.

Pierwszym rodzajem są warsztaty ogólne, kierowane w większości do każdego zatrudnionego, ich rolą jest poprawienie wiedzy ogólnej kadry. Tego typu warsztaty skierowane są na polepszanie znajomości gramatyki oraz słownictwa z ogólnych tematów. Następnym rodzajem form doskonalenia są kursy specjalistyczne, uwzględniające słówka ze szczegółowo określonych dziedzin.

To świetne rozwiązanie dla biznesu, ponieważ każdą grupę pracowników można posłać na taki typ warsztatu, który ma powiązanie z ich pracą. Znane są doskonalenia dla osób zatrudnionych w dziale administracji, personelu sektora finansowego czy też reklamy. Bardzo popularne są także doskonalenia z języków obcych dla kadry menagerskiej. Biznesmeni również dowiadują się na nich, jak realizować spotkania biznesowe, pertraktacje z z potencjalnymi klientami i jak sporządzać pisma w w danym języku obcym.

Doskonalenia językowe dla pracowników firm mają również jedną, wielką zaletę, a mianowicie integrują. Pozwalają na lepsze poznanie się obecnych osób zatrudnionych, w wypadku kursów ogólnych, lub ludzi, zatrudnionych w określonym dziale, jeśli wysyłamy ich na doskonalenie specjalne.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn