Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Pośrednictwo w handlu nieruchomościami

Pośrednik w handlu nieruchomościami zajmuje się kojarzeniem stron sprzedaży, kupna bądź wynajmu nieruchomości. Może być zatrudniony przez każdą ze stron, zarówno osobę chętną do kupna, wynajmu, wynajmowania czy kupna nieruchomości.

Jeśli o pomoc poprosi go osoba pragnąca sprzedać lub wynająć komuś mieszkanie, pośrednik zajmuje się znalezieniem odpowiedniego kandydata. To on wertuje ogłoszenia i sprawdza, czy ktoś nie szuka takiego mieszkania czy domu, jaki ma do zaoferowania klient. To jednak nadal nie wszystko.

Gdy bowiem pośrednik znajdzie odpowiednie osoby, może najpierw sam się z nimi spotkać i po krótkiej rozmowie umówić na oglądanie mieszkania. To również pośrednik zajmuje się prezentowaniem nieruchomości, zarówno całego domu jak i niewielkiego lokalu użytkowego. Pomaga on także w negocjacjach cenowym z kupcem czy osobą chętną do wynajmowania lokalu. Zatrudnienie pośrednika jest bardzo wygodne. Nie musimy samodzielnie szukać kupców, specjalista zajmie się tym kompleksowo. Nie da się też ukryć, że pośrednicy od nieruchomości pracują z ludźmi, więc wiedzą, kto okaże się sumiennym wynajmującym czy odpowiedzialnym kupcem. Warto zawierzyć im w tym względzie, ponieważ sami możemy dać się ponieść radości z wynajmowanego mieszkania i udostępnić je pierwszej, chętnej osobie.

Dzięki pośrednikowi na pewno postąpimy rozsądnie i oddamy naszą nieruchomość w dobre ręce. W przypadku chęci kupna lub wynajmu mieszkania czy innego lokalu, również możemy polegać na doświadczonych pośrednikach do spraw nieruchomości. Zajmą się oni wyszukiwaniem ofert sprzedaży czy wynajmu nieruchomości, jakiej poszukujemy. Gdy będą mieli już ukończony research, skontaktują się z nami i przedstawią uzyskane wyniki. To klient jednak w dużej mierze decyduje, jakie nieruchomości chce zobaczyć. Pośrednik oczywiście może mu towarzyszyć w trakcie tych wizyt. Jest to bardzo pomocne, ponieważ specjalista dokładnie wypyta o stan nieruchomości, zarówno prawny jak i techniczny. Może pomóc także w negocjowaniu ceny (wycena nieruchomości), aby była dla nas jak najbardziej atrakcyjna.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.