Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pośrednictwo w handlu nieruchomościami

Pośrednik w handlu nieruchomościami zajmuje się kojarzeniem stron sprzedaży, kupna bądź wynajmu nieruchomości. Może być zatrudniony przez każdą ze stron, zarówno osobę chętną do kupna, wynajmu, wynajmowania czy kupna nieruchomości.

Jeśli o pomoc poprosi go osoba pragnąca sprzedać lub wynająć komuś mieszkanie, pośrednik zajmuje się znalezieniem odpowiedniego kandydata. To on wertuje ogłoszenia i sprawdza, czy ktoś nie szuka takiego mieszkania czy domu, jaki ma do zaoferowania klient. To jednak nadal nie wszystko.

Gdy bowiem pośrednik znajdzie odpowiednie osoby, może najpierw sam się z nimi spotkać i po krótkiej rozmowie umówić na oglądanie mieszkania. To również pośrednik zajmuje się prezentowaniem nieruchomości, zarówno całego domu jak i niewielkiego lokalu użytkowego. Pomaga on także w negocjacjach cenowym z kupcem czy osobą chętną do wynajmowania lokalu. Zatrudnienie pośrednika jest bardzo wygodne. Nie musimy samodzielnie szukać kupców, specjalista zajmie się tym kompleksowo. Nie da się też ukryć, że pośrednicy od nieruchomości pracują z ludźmi, więc wiedzą, kto okaże się sumiennym wynajmującym czy odpowiedzialnym kupcem. Warto zawierzyć im w tym względzie, ponieważ sami możemy dać się ponieść radości z wynajmowanego mieszkania i udostępnić je pierwszej, chętnej osobie.

Dzięki pośrednikowi na pewno postąpimy rozsądnie i oddamy naszą nieruchomość w dobre ręce. W przypadku chęci kupna lub wynajmu mieszkania czy innego lokalu, również możemy polegać na doświadczonych pośrednikach do spraw nieruchomości. Zajmą się oni wyszukiwaniem ofert sprzedaży czy wynajmu nieruchomości, jakiej poszukujemy. Gdy będą mieli już ukończony research, skontaktują się z nami i przedstawią uzyskane wyniki. To klient jednak w dużej mierze decyduje, jakie nieruchomości chce zobaczyć. Pośrednik oczywiście może mu towarzyszyć w trakcie tych wizyt. Jest to bardzo pomocne, ponieważ specjalista dokładnie wypyta o stan nieruchomości, zarówno prawny jak i techniczny. Może pomóc także w negocjowaniu ceny (wycena nieruchomości), aby była dla nas jak najbardziej atrakcyjna.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j