Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pośrednictwo w handlu nieruchomościami

Pośrednik w handlu nieruchomościami zajmuje się kojarzeniem stron sprzedaży, kupna bądź wynajmu nieruchomości. Może być zatrudniony przez każdą ze stron, zarówno osobę chętną do kupna, wynajmu, wynajmowania czy kupna nieruchomości.

Jeśli o pomoc poprosi go osoba pragnąca sprzedać lub wynająć komuś mieszkanie, pośrednik zajmuje się znalezieniem odpowiedniego kandydata. To on wertuje ogłoszenia i sprawdza, czy ktoś nie szuka takiego mieszkania czy domu, jaki ma do zaoferowania klient. To jednak nadal nie wszystko.

Gdy bowiem pośrednik znajdzie odpowiednie osoby, może najpierw sam się z nimi spotkać i po krótkiej rozmowie umówić na oglądanie mieszkania. To również pośrednik zajmuje się prezentowaniem nieruchomości, zarówno całego domu jak i niewielkiego lokalu użytkowego. Pomaga on także w negocjacjach cenowym z kupcem czy osobą chętną do wynajmowania lokalu. Zatrudnienie pośrednika jest bardzo wygodne. Nie musimy samodzielnie szukać kupców, specjalista zajmie się tym kompleksowo. Nie da się też ukryć, że pośrednicy od nieruchomości pracują z ludźmi, więc wiedzą, kto okaże się sumiennym wynajmującym czy odpowiedzialnym kupcem. Warto zawierzyć im w tym względzie, ponieważ sami możemy dać się ponieść radości z wynajmowanego mieszkania i udostępnić je pierwszej, chętnej osobie.

Dzięki pośrednikowi na pewno postąpimy rozsądnie i oddamy naszą nieruchomość w dobre ręce. W przypadku chęci kupna lub wynajmu mieszkania czy innego lokalu, również możemy polegać na doświadczonych pośrednikach do spraw nieruchomości. Zajmą się oni wyszukiwaniem ofert sprzedaży czy wynajmu nieruchomości, jakiej poszukujemy. Gdy będą mieli już ukończony research, skontaktują się z nami i przedstawią uzyskane wyniki. To klient jednak w dużej mierze decyduje, jakie nieruchomości chce zobaczyć. Pośrednik oczywiście może mu towarzyszyć w trakcie tych wizyt. Jest to bardzo pomocne, ponieważ specjalista dokładnie wypyta o stan nieruchomości, zarówno prawny jak i techniczny. Może pomóc także w negocjowaniu ceny, aby była dla nas jak najbardziej atrakcyjna.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.