Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pośredniczenie w handlu nieruchomościami

Nowoczesne pośredniczenie w handlu nieruchomościami zostało bardzo rozbudowane. Pośrednik zajmuje się nim kompleksowo, więc właściciel nieruchomości czy osoba poszukująca lokalu do kupna czy wynajęcia, praktycznie nie musi się zajmować żadnymi poszukiwaniami ani formalnościami.

W przypadku klienta, który ma do zaoferowania nieruchomość na sprzedaż do pod wynajem, pośrednik zajmuje się przygotowaniem jej do takiej transakcji. Nieruchomość jest kompleksowo sprzątania, wykonywane są wszelkie prace remontowe, konserwacyjne, techniczne.

Gdy nieruchomość jest gotowa do sprzedaży czy wynajmu, pośrednik uzgadnia z właścicielem szczegóły ogłoszenia, czyli cenę i okres wynajmowania, w przypadku chęci oddania lokalu w najem.

To również pośrednik zajmuje się wyszukiwaniem nabywców, czyli osób chętnych do kupienia czy wynajęcia danej nieruchomości. On organizuje spotkanie i dokonuje profesjonalnej prezentacji nieruchomości, oczywiście w obecności właściciela, jeśli ten sobie tego życzy. To także do obowiązków pośrednika należy sporządzanie wszelkich umów i dbanie o to, by zostały dopełnione wszelkie formalności. W przypadku klienta, który chce kupić lub wynająć nieruchomość, pośrednik ma nieco inne zadania. Na początku ustala z klientem, jakie nieruchomości go interesują. Ważny jest metraż, rozmieszczenie pomieszczeń, stan nieruchomości, maksymalna cena, okres wynajmowania w przypadku najmu czy możliwość płatności na raty, w przypadku chęci kupna nieruchomości.

Pozyskane przez pośrednika informacje sprawiają, że spektrum jego poszukiwań znacznie się zawężą, co przyspiesza i ułatwia jego pracę. Pośrednik do spraw obrotu nieruchomościami zajmuje się kompleksowym wyszukiwaniem ofert pod kątek informacji, pozyskanych od klienta. Gdy znajdzie oferty, które mógłby zainteresować klienta, kontaktuje się z nim i umawia na wspólne oglądanie danych nieruchomości. W czasie spotkań jego zadaniem jest dopytanie o wszelkie nurtujące kwestie oraz przeprowadzenie negocjacji cenowych, aby wyjściowa kwota była jak najbardziej atrakcyjna.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j