Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Pośredniczenie w handlu nieruchomościami

Nowoczesne pośredniczenie w handlu nieruchomościami zostało bardzo rozbudowane. Pośrednik zajmuje się nim kompleksowo, więc właściciel nieruchomości czy osoba poszukująca lokalu do kupna czy wynajęcia, praktycznie nie musi się zajmować żadnymi poszukiwaniami ani formalnościami.

W przypadku klienta, który ma do zaoferowania nieruchomość na sprzedaż do pod wynajem, pośrednik zajmuje się przygotowaniem jej do takiej transakcji. Nieruchomość jest kompleksowo sprzątania, wykonywane są wszelkie prace remontowe, konserwacyjne, techniczne.

Gdy nieruchomość jest gotowa do sprzedaży czy wynajmu, pośrednik uzgadnia z właścicielem szczegóły ogłoszenia, czyli cenę i okres wynajmowania, w przypadku chęci oddania lokalu w najem.

To również pośrednik zajmuje się wyszukiwaniem nabywców, czyli osób chętnych do kupienia czy wynajęcia danej nieruchomości. On organizuje spotkanie i dokonuje profesjonalnej prezentacji nieruchomości, oczywiście w obecności właściciela, jeśli ten sobie tego życzy. To także do obowiązków pośrednika należy sporządzanie wszelkich umów i dbanie o to, by zostały dopełnione wszelkie formalności. W przypadku klienta, który chce kupić lub wynająć nieruchomość, pośrednik ma nieco inne zadania. Na początku ustala z klientem, jakie nieruchomości go interesują. Ważny jest metraż, rozmieszczenie pomieszczeń, stan nieruchomości, maksymalna cena, okres wynajmowania w przypadku najmu czy możliwość płatności na raty, w przypadku chęci kupna nieruchomości.

Pozyskane przez pośrednika informacje sprawiają, że spektrum jego poszukiwań znacznie się zawężą, co przyspiesza i ułatwia jego pracę. Pośrednik do spraw obrotu nieruchomościami zajmuje się kompleksowym wyszukiwaniem ofert pod kątek informacji, pozyskanych od klienta. Gdy znajdzie oferty, które mógłby zainteresować klienta, kontaktuje się z nim i umawia na wspólne oglądanie danych nieruchomości. W czasie spotkań jego zadaniem jest dopytanie o wszelkie nurtujące kwestie oraz przeprowadzenie negocjacji cenowych, aby wyjściowa kwota była jak najbardziej atrakcyjna.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.