Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Pośredniczenie w handlu nieruchomościami

Nowoczesne pośredniczenie w handlu nieruchomościami zostało bardzo rozbudowane. Pośrednik zajmuje się nim kompleksowo, więc właściciel nieruchomości czy osoba poszukująca lokalu do kupna czy wynajęcia, praktycznie nie musi się zajmować żadnymi poszukiwaniami ani formalnościami.

W przypadku klienta, który ma do zaoferowania nieruchomość na sprzedaż do pod wynajem, pośrednik zajmuje się przygotowaniem jej do takiej transakcji. Nieruchomość jest kompleksowo sprzątania, wykonywane są wszelkie prace remontowe, konserwacyjne, techniczne.

Gdy nieruchomość jest gotowa do sprzedaży czy wynajmu, pośrednik uzgadnia z właścicielem szczegóły ogłoszenia, czyli cenę i okres wynajmowania, w przypadku chęci oddania lokalu w najem.

To również pośrednik zajmuje się wyszukiwaniem nabywców, czyli osób chętnych do kupienia czy wynajęcia danej nieruchomości. On organizuje spotkanie i dokonuje profesjonalnej prezentacji nieruchomości, oczywiście w obecności właściciela, jeśli ten sobie tego życzy. To także do obowiązków pośrednika należy sporządzanie wszelkich umów i dbanie o to, by zostały dopełnione wszelkie formalności. W przypadku klienta, który chce kupić lub wynająć nieruchomość, pośrednik ma nieco inne zadania. Na początku ustala z klientem, jakie nieruchomości go interesują. Ważny jest metraż, rozmieszczenie pomieszczeń, stan nieruchomości, maksymalna cena, okres wynajmowania w przypadku najmu czy możliwość płatności na raty, w przypadku chęci kupna nieruchomości.

Pozyskane przez pośrednika informacje sprawiają, że spektrum jego poszukiwań znacznie się zawężą, co przyspiesza i ułatwia jego pracę. Pośrednik do spraw obrotu nieruchomościami zajmuje się kompleksowym wyszukiwaniem ofert pod kątek informacji, pozyskanych od klienta. Gdy znajdzie oferty, które mógłby zainteresować klienta, kontaktuje się z nim i umawia na wspólne oglądanie danych nieruchomości. W czasie spotkań jego zadaniem jest dopytanie o wszelkie nurtujące kwestie oraz przeprowadzenie negocjacji cenowych, aby wyjściowa kwota była jak najbardziej atrakcyjna.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j