Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Postawy Internautów

Postawy Internautów na temat zakupów online nie są całkowicie zgodne. Są chętni do zakupów online, ponieważ jest to wygodne i oszczędza czas, ale też nie podoba się użytkownikom sklepów wysyłanie osobistych informacji lub informacji o karcie kredytowej przez Internet.

Powszechnie uważa się też, że konsumenci częściej wybierają artykuły, które znają. Dlatego, jeżeli masz zamiar działać długofalowo zainwestuj w budowanie marki i to nie tylko przez bilbordy reklamowe ale przede wszystkim przez jakość swoich produktów, która pozwoli zbudować sieć zadowolonych klientów, którzy twoje usługi polecą swoim znajomym.

Analizy wskazują, że jeśli obawy o bezpieczeństwo zakupów są łagodzone liczba klientów online jest wyższa. Użytkownicy postrzegający zakupy online jako wygodne mają szansę na zostanie z czasem uczestnikami rynku online. Mimo, że wygoda i oszczędność czasu zakupów online jest wskazywana jako zaleta  handlu elektronicznego to jednak jeszcze duży odsetek ludzi nie przezwycięża obawy o bezpieczeństwo swoich transakcji.

Dzięki uzyskiwaniu pełnej i aktualnej informacji za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej, możemy w znacznie większym stopniu - niemal na bieżąco - kontrolować przepływy pieniężne na posiadanym rachunku bankowym. Z reguły bank umożliwia także dostęp do aktualnej tabeli kursów wymiany walut oraz tabeli bonów skarbowych. W większości przypadków, ponieważ o dostępie do konta decyduje wyłącznie możliwość podłączenia się do Internetu, klient staje się niezależny od oddziału banku, w którym ulokował swoje pieniądze.

Poprzez systemy elektroniczne zarządzanie kontem może się więc odbywać również spoza granic naszego kraju. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze, nie mówiąc już o tym, że przestajemy być zależni od godzin, w których bank jest otwarty.

Cena, reklama i wizerunek marki to trzy główne czynniki wpływające na to, że konsument wybierze akurat twój produkt.

Jeżeli zamierzasz prowadzić własny biznes poświęć chwilę czasu na zbadanie rynku i znalezienie odpowiedzi na pytanie co wpływa na decyzję konsumenta o wyborze danego produktu? Ogromny wpływ na decyzję konsumenta odgrywa cena. Jeżeli dany produkt lub jego zamiennik o podobnej jakości konsument może kupić po cenie znacznie niższej niż ta oferowana przez twoje przedsiębiorstwo istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój towar będzie zalegał na półkach magazynowych podczas gdy konkurencja będzie miała się bardzo dobrze. Nie od dziś wiadomo, że "dźwignią handlu" jest reklama. Jeśli nie zainwestujesz w reklamę twoi potencjalni klienci być może nigdy się o twoich produktach nie dowiedzą.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny