Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Postawy Internautów

Postawy Internautów na temat zakupów online nie są całkowicie zgodne. Są chętni do zakupów online, ponieważ jest to wygodne i oszczędza czas, ale też nie podoba się użytkownikom sklepów wysyłanie osobistych informacji lub informacji o karcie kredytowej przez Internet.

Powszechnie uważa się też, że konsumenci częściej wybierają artykuły, które znają. Dlatego, jeżeli masz zamiar działać długofalowo zainwestuj w budowanie marki i to nie tylko przez bilbordy reklamowe ale przede wszystkim przez jakość swoich produktów, która pozwoli zbudować sieć zadowolonych klientów, którzy twoje usługi polecą swoim znajomym.

Analizy wskazują, że jeśli obawy o bezpieczeństwo zakupów są łagodzone liczba klientów online jest wyższa. Użytkownicy postrzegający zakupy online jako wygodne mają szansę na zostanie z czasem uczestnikami rynku online. Mimo, że wygoda i oszczędność czasu zakupów online jest wskazywana jako zaleta  handlu elektronicznego to jednak jeszcze duży odsetek ludzi nie przezwycięża obawy o bezpieczeństwo swoich transakcji.

Dzięki uzyskiwaniu pełnej i aktualnej informacji za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej, możemy w znacznie większym stopniu - niemal na bieżąco - kontrolować przepływy pieniężne na posiadanym rachunku bankowym. Z reguły bank umożliwia także dostęp do aktualnej tabeli kursów wymiany walut oraz tabeli bonów skarbowych. W większości przypadków, ponieważ o dostępie do konta decyduje wyłącznie możliwość podłączenia się do Internetu, klient staje się niezależny od oddziału banku, w którym ulokował swoje pieniądze.

Poprzez systemy elektroniczne zarządzanie kontem może się więc odbywać również spoza granic naszego kraju. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze, nie mówiąc już o tym, że przestajemy być zależni od godzin, w których bank jest otwarty.

Cena, reklama i wizerunek marki to trzy główne czynniki wpływające na to, że konsument wybierze akurat twój produkt.

Jeżeli zamierzasz prowadzić własny biznes poświęć chwilę czasu na zbadanie rynku i znalezienie odpowiedzi na pytanie co wpływa na decyzję konsumenta o wyborze danego produktu? Ogromny wpływ na decyzję konsumenta odgrywa cena. Jeżeli dany produkt lub jego zamiennik o podobnej jakości konsument może kupić po cenie znacznie niższej niż ta oferowana przez twoje przedsiębiorstwo istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój towar będzie zalegał na półkach magazynowych podczas gdy konkurencja będzie miała się bardzo dobrze. Nie od dziś wiadomo, że "dźwignią handlu" jest reklama. Jeśli nie zainwestujesz w reklamę twoi potencjalni klienci być może nigdy się o twoich produktach nie dowiedzą.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny