Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Postawy Internautów

Postawy Internautów na temat zakupów online nie są całkowicie zgodne. Są chętni do zakupów online, ponieważ jest to wygodne i oszczędza czas, ale też nie podoba się użytkownikom sklepów wysyłanie osobistych informacji lub informacji o karcie kredytowej przez Internet.

Powszechnie uważa się też, że konsumenci częściej wybierają artykuły, które znają. Dlatego, jeżeli masz zamiar działać długofalowo zainwestuj w budowanie marki i to nie tylko przez bilbordy reklamowe ale przede wszystkim przez jakość swoich produktów, która pozwoli zbudować sieć zadowolonych klientów, którzy twoje usługi polecą swoim znajomym.

Analizy wskazują, że jeśli obawy o bezpieczeństwo zakupów są łagodzone liczba klientów online jest wyższa. Użytkownicy postrzegający zakupy online jako wygodne mają szansę na zostanie z czasem uczestnikami rynku online. Mimo, że wygoda i oszczędność czasu zakupów online jest wskazywana jako zaleta  handlu elektronicznego to jednak jeszcze duży odsetek ludzi nie przezwycięża obawy o bezpieczeństwo swoich transakcji.

Dzięki uzyskiwaniu pełnej i aktualnej informacji za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej, możemy w znacznie większym stopniu - niemal na bieżąco - kontrolować przepływy pieniężne na posiadanym rachunku bankowym. Z reguły bank umożliwia także dostęp do aktualnej tabeli kursów wymiany walut oraz tabeli bonów skarbowych. W większości przypadków, ponieważ o dostępie do konta decyduje wyłącznie możliwość podłączenia się do Internetu, klient staje się niezależny od oddziału banku, w którym ulokował swoje pieniądze.

Poprzez systemy elektroniczne zarządzanie kontem może się więc odbywać również spoza granic naszego kraju. W ten sposób oszczędzamy czas i pieniądze, nie mówiąc już o tym, że przestajemy być zależni od godzin, w których bank jest otwarty.

Cena, reklama i wizerunek marki to trzy główne czynniki wpływające na to, że konsument wybierze akurat twój produkt.

Jeżeli zamierzasz prowadzić własny biznes poświęć chwilę czasu na zbadanie rynku i znalezienie odpowiedzi na pytanie co wpływa na decyzję konsumenta o wyborze danego produktu? Ogromny wpływ na decyzję konsumenta odgrywa cena. Jeżeli dany produkt lub jego zamiennik o podobnej jakości konsument może kupić po cenie znacznie niższej niż ta oferowana przez twoje przedsiębiorstwo istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój towar będzie zalegał na półkach magazynowych podczas gdy konkurencja będzie miała się bardzo dobrze. Nie od dziś wiadomo, że "dźwignią handlu" jest reklama. Jeśli nie zainwestujesz w reklamę twoi potencjalni klienci być może nigdy się o twoich produktach nie dowiedzą.

 
Zakupy na aukcjach internetowych - czy to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu zakupy na aukcjach internetowych robili nieliczni użytkownicy Internetu. Obecnie zdecydowana większość deklaruje, że takie zakupy wykonuje co najmniej raz na kwartał. Na najbardziej popularnym portalu au

Internetowe rabaty

Kosmetyczne propozycje Od pewnego czasu popularne stały się strony z okazjami, obniżkami, rabatami. Za określoną kwotę możemy kupić bon, który jest wart o wiele więcej niż cena na to wskazująca. Przykładowo. Za farbowa

Centrum handlowe - wygoda dla klientów

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju centra handlowe, skupiające w jednym miejscu punkty handlowe i usługowe o różnym charakterze. Nowoczesne centra handlowe odznaczają się nie tylko funkcjonalnością i wygodą skierowaną do potencjalnych klientów,

Kiedy możemy oddać zakupiony towar?

Według polskiego prawa możemy zwrócić zakupiony towar, gdy: okazał się on wadliwy bądź niezgodny z umową - czyli jeśli w umowie jest napisane, że dany sweter jest np. różowy a w rzeczywistości jest np. czarny