Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Potęga Internetu

Internet jest to ogólnoświatowa sieć telekomunikacyjna, która zmieniła nasze życie w wielu jego aspektach.

Jest to przestrzeń informacyjna, która jest lokalizowana dzięki protokołowi IP. W Polsce w wielu miastach możemy spotkać już miejsca z bezpłatnym dostępem do Internetu, zdarza się to również w dużych miastach, można skorzystać z Internetu w restauracjach, sieciach fast food, galeriach handlowych, na dworcach, w parkach, na skwerach.

Dostawca usług internetowych oferuje nam cztery podstawowe, są to poczta elektroniczna, serwer plików, hosting plików jak i również rodzinny i bezpieczny filtr, który chroni najmłodszych przed odwiedzaniem niedozwolonych dla nich stron. Poza tym Internet oferuje nam znacznie więcej. Możemy prowadzić ożywione dyskusje na forach internetowych, poznawać nowych ludzi.

Warto skorzystać również z telewizji internetowej czy VOIP, czyli nowoczesnej telefonii internetowej. Rozmowy są o wiele tańsze w porównaniu z tradycyjnymi operatorami sieci stacjonarnych jak i komórkowych.

Dziś internetowe jest praktycznie wszystko: sklepy, uniwersytety, banki, a nawet firmy.

W sieci można założyć własna firmę i prowadzić ją bez wychodzenia z domu. Ciekawym pomysłem jest również rozszerzenie działalności obecnie prowadzonej placówki o wirtualne biuro. Takie rozwiązanie adresowane jest to wszystkich firm, zarówno tych nowych jak i działających już od dawna na rynku.

Klient otrzymuje nowoczesny i prestiżowy adres dla swojej firmy i od tej pory sekretariat zostaje prowadzony w Internecie przez wykwalifikowany personel. Sekretarka odbiera nasze telefony, maile, przesyła korespondencję pod wskazany adres. Poza tym można również wykupić pakiet wirtualnego asystenta, który zatroszczy się o sprawy domowe i firmowe oraz wirtualnego specjalisty od marketingu.

Internetowe biuro wirtualne pozwala zaoszczędzić pieniądze na wynajmie pomieszczeń na biura i zatrudnieniu dodatkowych osób. Te fundusze możemy z kolei przeznaczyć na rozwój firmy, stworzenie nowocześniejszej strony internetowej czy ciekawą reklamę.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.

Dziennikarstwo internetowe

Jeśli pisanie nie sprawia Ci problemu, lubisz to i chcesz na tym zarobić, nie czekaj dłużej: spróbuj swoim sił jako dziennikarz internetowy. Oczywiście, nie od razu będziesz mógł pisać na łamach dużych portali. Można zacząć na

Dorabianie przez Internet dla studentów - pisanie prac

Wielu młodych ludzi zastanawia się jak może sobie dorobić. Ostatnio bardzo modne stało się pisanie prac. W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń od osób, które chciałby zlecić coś takiego. Pisanie prac może dotyczyć niemal każdego przedmiotu.