Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Potęga Internetu

Internet jest to ogólnoświatowa sieć telekomunikacyjna, która zmieniła nasze życie w wielu jego aspektach.

Jest to przestrzeń informacyjna, która jest lokalizowana dzięki protokołowi IP. W Polsce w wielu miastach możemy spotkać już miejsca z bezpłatnym dostępem do Internetu, zdarza się to również w dużych miastach, można skorzystać z Internetu w restauracjach, sieciach fast food, galeriach handlowych, na dworcach, w parkach, na skwerach.

Dostawca usług internetowych oferuje nam cztery podstawowe, są to poczta elektroniczna, serwer plików, hosting plików jak i również rodzinny i bezpieczny filtr, który chroni najmłodszych przed odwiedzaniem niedozwolonych dla nich stron. Poza tym Internet oferuje nam znacznie więcej. Możemy prowadzić ożywione dyskusje na forach internetowych, poznawać nowych ludzi.

Warto skorzystać również z telewizji internetowej czy VOIP, czyli nowoczesnej telefonii internetowej. Rozmowy są o wiele tańsze w porównaniu z tradycyjnymi operatorami sieci stacjonarnych jak i komórkowych.

Dziś internetowe jest praktycznie wszystko: sklepy, uniwersytety, banki, a nawet firmy.

W sieci można założyć własna firmę i prowadzić ją bez wychodzenia z domu. Ciekawym pomysłem jest również rozszerzenie działalności obecnie prowadzonej placówki o wirtualne biuro. Takie rozwiązanie adresowane jest to wszystkich firm, zarówno tych nowych jak i działających już od dawna na rynku.

Klient otrzymuje nowoczesny i prestiżowy adres dla swojej firmy i od tej pory sekretariat zostaje prowadzony w Internecie przez wykwalifikowany personel. Sekretarka odbiera nasze telefony, maile, przesyła korespondencję pod wskazany adres. Poza tym można również wykupić pakiet wirtualnego asystenta, który zatroszczy się o sprawy domowe i firmowe oraz wirtualnego specjalisty od marketingu.

Internetowe biuro wirtualne pozwala zaoszczędzić pieniądze na wynajmie pomieszczeń na biura i zatrudnieniu dodatkowych osób. Te fundusze możemy z kolei przeznaczyć na rozwój firmy, stworzenie nowocześniejszej strony internetowej czy ciekawą reklamę.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.