Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pożyczka na dokonanie zakupu pojazdu osobowego

Pożyczka na zakup autaWielu ludzi staje przed wyborem, czy warto zaciągnąć pożyczkę na dokonanie kupna samochodu osobowego, gdyż w obecnej dobie pojazd staje się potrzebny do normalnego życia.

Z przyczyny niedostatecznej liczby miejsc pracy przede wszystkim w małych poszukujemy etatu w miastach oddalonych o nawet kilkadziesiąt kilometrów. W związku z tym auto jest potrzebny, bo nie zawsze autobusy posiadają połączenie z odpowiednim miejscem i o odpowiedniej godzinie.

Kupienie samochodu osobowego to o sporej wartości wydatek i niewielu ludzi może pozwolić sobie na kupienie z z własnych środków. Jak zwykle banki przychodzą do nas z rozwiązaniem ww. zakłopotania i oferują kredyt na kupienie samochodu osobowego. Podobnie jak jak w obszarze każdego kredytu, żeby dostać pożyczkę na auto należy spełnić wiele uzależnień.

Przede wszystkim trzeba posiadać stałą zatrudnienie na etat, bo na powyższej podstawie bank określi naszą zdolność pożyczkową i wyliczy jak wysoki pożyczkę może zrealizować. Co ważne zawsze to my sami musimy zastanowić się czy będziemy mieli możliwość na oddanie długu. Ważnym aspektem jest rzecz, jaki samochód chcemy nabyć, bo w czasie kiedy będziemy spłacać dług wartość pojazdu może znacząco zmaleć.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą też nabyć pojazd w leasing operacyjny, co jest zawsze mniej biurokratyczne niż zaciągnięcie pożyczki na samochód.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek w marcu 2016?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n