Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Pożyczka w banku, czy innej firmie?

Często jesteśmy zasypywani możliwościami zdobycia potrzebnych pieniędzy. To jaką instytucję wybierzemy do zaciągnięcia pożyczki to nasza sprawa i dlatego musi być to decyzja gruntownie przemyślana. Jeżeli chodzi o banki, to jedno jest pewne, że nie trafimy na jakieś kosmiczne oprocentowanie w skali miesiąca, które sprawi, że będziemy musieli oddać znacznie więcej niż pożyczyliśmy.

Nie pozwala na takie manewry Komisja Nadzoru Finansowego, która nie ma jednak wpływu na pieniądze pożyczane w innych instytucjach. Plusem jest także to, że jeśli w danym banku posiadamy konto, na które wpływa nasze wynagrodzenie, to możemy uzyskać trochę lepszą ofertę. Pożyczki gotówkowe zaciągane w innych firmach często też nie są ubezpieczane, powoduje to że rata owszem będzie niższa, ale jeśli coś się stanie, że nie będziemy mogli spłacić zadłużenia, to kolokwialnie mówiąc "puszczą nas z torbami".

Czy na podstawie plusów i minusów można podjąć decyzje, gdzie bierzemy pożyczkę?

Często nie jest to takie oczywiste, może się bowiem okazać, że nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca, żeby zgłosić się do banku i wtedy z braku wyboru, korzystamy ofert innych firm. Pamiętajmy jednak o tym, żeby uważnie czytać umowy i nie brać pieniędzy, jeśli nie jesteśmy pewni, że rozumiemy jej treść.

Jakie korzyści dają pożyczki online?

Bardzo łatwo można obecnie dostrzec stale rosnącą wśród naszego narodu popularność na pożyczki online. Z tego rodzaju formy pozyskiwania wsparcia finansowego korzystają różne grupy naszego społeczeństwa. Nie powinno to specjalnie zaskakiwać, ponieważ tego rodzaju pożyczki charakteryzują się klarowną formą wnioskowania oraz możliwością sięgnięcia nawet po kilkuset złotowe wsparcie finansowe. Należałoby również nadmienić tutaj, że po owe pożyczki sięgnąć mogą nawet osoby mające niekorzystną historię w BIK.

Chcąc zaciągnąć pożyczki online należy skorzystać z jednej z wielu znajdujących się w internecie firm pożyczkowych. Nim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę warto zestawić ze sobą poszczególne propozycje, aby spośród nich wybrać tą najkorzystniejszą. Wydatnie pomóc w tym powinna nam porównywarka pożyczek online. Aplikacja ta dość precyzyjnie umożliwia zestawienie ze sobą różnych pożyczek i prezentuje ona również faktyczne koszty danego zobowiązania.

Po wybraniu tej najkorzystniejszej z naszego punktu widzenia propozycji należy wypełnić wniosek online na stronie firmy pożyczkowej. W niektórych przypadkach musimy udokumentować swoje dochody, ale w większości przypadków nie jest to wymagane. Niektóre firmy żądają za to wysłania sms-a bądź też drobnej kwoty na wskazany rachunek bankowy. Same pożyczki online otrzymujemy nawet w piętnaście minut po zweryfikowaniu złożonego przez nas wniosku.

 
Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.

Pożyczka na dokonanie zakupu pojazdu osobowego

Pożyczka online na zakup autaWielu ludzi staje przed wyborem, czy warto zaciągnąć pożyczkę na dokonanie kupna samochodu osobowego, gdyż w obecnej dobie pojazd staje się potrzebny do normalnego życia.