Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pożyczka w banku, czy innej firmie?

Często jesteśmy zasypywani możliwościami zdobycia potrzebnych pieniędzy. To jaką instytucję wybierzemy do zaciągnięcia pożyczki to nasza sprawa i dlatego musi być to decyzja gruntownie przemyślana. Jeżeli chodzi o banki, to jedno jest pewne, że nie trafimy na jakieś kosmiczne oprocentowanie w skali miesiąca, które sprawi, że będziemy musieli oddać znacznie więcej niż pożyczyliśmy.

Nie pozwala na takie manewry Komisja Nadzoru Finansowego, która nie ma jednak wpływu na pieniądze pożyczane w innych instytucjach. Plusem jest także to, że jeśli w danym banku posiadamy konto, na które wpływa nasze wynagrodzenie, to możemy uzyskać trochę lepszą ofertę. Pożyczki gotówkowe zaciągane w innych firmach często też nie są ubezpieczane, powoduje to że rata owszem będzie niższa, ale jeśli coś się stanie, że nie będziemy mogli spłacić zadłużenia, to kolokwialnie mówiąc "puszczą nas z torbami".

Czy na podstawie plusów i minusów można podjąć decyzje, gdzie bierzemy pożyczkę?

Często nie jest to takie oczywiste, może się bowiem okazać, że nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca, żeby zgłosić się do banku i wtedy z braku wyboru, korzystamy ofert innych firm. Pamiętajmy jednak o tym, żeby uważnie czytać umowy i nie brać pieniędzy, jeśli nie jesteśmy pewni, że rozumiemy jej treść.

Jakie korzyści dają pożyczki online?

Bardzo łatwo można obecnie dostrzec stale rosnącą wśród naszego narodu popularność na pożyczki online. Z tego rodzaju formy pozyskiwania wsparcia finansowego korzystają różne grupy naszego społeczeństwa. Nie powinno to specjalnie zaskakiwać, ponieważ tego rodzaju pożyczki charakteryzują się klarowną formą wnioskowania oraz możliwością sięgnięcia nawet po kilkuset złotowe wsparcie finansowe. Należałoby również nadmienić tutaj, że po owe pożyczki sięgnąć mogą nawet osoby mające niekorzystną historię w BIK.

Chcąc zaciągnąć pożyczki online należy skorzystać z jednej z wielu znajdujących się w internecie firm pożyczkowych. Nim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę warto zestawić ze sobą poszczególne propozycje, aby spośród nich wybrać tą najkorzystniejszą. Wydatnie pomóc w tym powinna nam porównywarka pożyczek online. Aplikacja ta dość precyzyjnie umożliwia zestawienie ze sobą różnych pożyczek i prezentuje ona również faktyczne koszty danego zobowiązania.

Po wybraniu tej najkorzystniejszej z naszego punktu widzenia propozycji należy wypełnić wniosek online na stronie firmy pożyczkowej. W niektórych przypadkach musimy udokumentować swoje dochody, ale w większości przypadków nie jest to wymagane. Niektóre firmy żądają za to wysłania sms-a bądź też drobnej kwoty na wskazany rachunek bankowy. Same pożyczki online otrzymujemy nawet w piętnaście minut po zweryfikowaniu złożonego przez nas wniosku.

 
Kredyty i pożyczki dla każdego

kredyty-i-pozyczki.jpgCzasy kryzysu odbiły się nie tylko na przedsiębiorcach, ale i na zwykłych ludziach pracujących codziennie na utrzymanie siebie i rodziny. Podwyżki przez długi czas dotyczyły jedynie op

Jak zmieniła się oferta szybkich pożyczek?

Oferta szybkich pożyczek - zmiany11 marca 2016 roku był dniem w którym w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące rynku szybkich pożyczek. Co się zmieniło dla klientów?

Ostrożnie z pożyczkami

Nie da się ukryć, że nawet w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu nie jest wcale takie proste. Dlatego właśnie tak wielu z nas kuszą pozabankowe pożyczki, które nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wiele z n

Pożyczki chwilówki i ich odsetki

Wszystkie największe systemy religijne potępiały pobieranie odsetek od pożyczek jako niemoralną działalność. W islamie nadal obowiązuje całkowity zakaz takich praktyk, przez co w krajach bliskiego wschodu rozwinął się inny system bankowości niż w świecie zachodu.