Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Duża liczba i stopień skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej jak również ogrom dokumentów do zgromadzenia może przerażać wnioskującego o dotację. Do tego powinno się przedłożyć różne aneksy oraz wszelaką inną dokumentację i z małego wniosku o współfinansowanie, powstaje książeczka. Mały błąd we wniosku jak brak jakiegoś dokumentu, może spowodować, że dofinansowanie będzie odrzucone.

Dobrym wyjściem z tej sytuacji są przedsiębiorstwa, trudniące się wypełnianiem wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, tym bardziej, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania środków finansowych. Taka firma pieniądze dla siebie potrąca od uzyskanego dofinansowania - w konsekwencji więc pewność otrzymania dotacji jest większa - środki unijne.

Reasumując - optymalizacja czasu i wydatków, brak kłopotów to ważne zalety współdziałania z przedsiębiorstwami zajmującymi się dofinansowaniami z Unii Europejskiej. Jeśli więc nie zależy nam na problemach z ze składaniem wniosku o dopłatę oraz jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na pracochłonne wykonywanie obliczeń, nie warto oszczędzać. O mało mniejsza kwota dotacji, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla firmy, która dofinansowanie unijne pozyskała, jest bardzo często dużo mądrzejsza niż samodzielne wnioskowanie o uzyskanie dopłaty. Nie warto zmniejszać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn