Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Duża liczba i stopień skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej jak również ogrom dokumentów do zgromadzenia może przerażać wnioskującego o dotację. Do tego powinno się przedłożyć różne aneksy oraz wszelaką inną dokumentację i z małego wniosku o współfinansowanie, powstaje książeczka. Mały błąd we wniosku jak brak jakiegoś dokumentu, może spowodować, że dofinansowanie będzie odrzucone.

Dobrym wyjściem z tej sytuacji są przedsiębiorstwa, trudniące się wypełnianiem wniosków o pieniądze z Unii Europejskiej. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, tym bardziej, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania środków finansowych. Taka firma pieniądze dla siebie potrąca od uzyskanego dofinansowania - w konsekwencji więc pewność otrzymania dotacji jest większa - środki unijne.

Reasumując - optymalizacja czasu i wydatków, brak kłopotów to ważne zalety współdziałania z przedsiębiorstwami zajmującymi się dofinansowaniami z Unii Europejskiej. Jeśli więc nie zależy nam na problemach z ze składaniem wniosku o dopłatę oraz jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na pracochłonne wykonywanie obliczeń, nie warto oszczędzać. O mało mniejsza kwota dotacji, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla firmy, która dofinansowanie unijne pozyskała, jest bardzo często dużo mądrzejsza niż samodzielne wnioskowanie o uzyskanie dopłaty. Nie warto zmniejszać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania

Internetowe wsparcie w prowadzeniu firmy

Internet może okazać się na przedsiębiorców wsparciem w prowadzeniu działalności. Sieć roztacza przed nami ogromne możliwości i pozwala na zastosowanie nowoczesnych metod w wielu sytuacjach. Podstawą tworzenia wizerunku firmy w s