Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej

Uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej to proces, który nader często może przyprawiać o zawrót głowy właścicieli firm. Znają się na tym ci, którzy już nieraz o dopłaty unijne się ubiegali.

Wielka liczba i poziom skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej i nawał kart do zgromadzenia może przerastać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać różne aneksy oraz wszelaką inną dokumentację i z wniosku o dotację, powstaje gruba księga. Mały błąd we wniosku jak brak jakiegoś dokumentu, kończy się tym, że dofinansowanie nie będzie mogło być przyznana.

Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji są firmy, które zajmują się wypełnianiem wniosków o współfinansowanie z z UE. Warto skorzystać z takiej instytucji, również dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do czasu pozyskania dofinansowania. Taka instytucja pieniądze należne potrąca od otrzymanej dotacji - dlatego też możliwość uzyskania środków z UE jest o wiele bardziej większa - granty z Unii Europejskiej.

Kończąc - oszczędność czasu i wydatków, brak stresu to ważne zalety współpracy z przedsiębiorstwami zajmującymi się dotacjami unijnymi. Jeżeli nie zależy nam na problemach z z wnioskowaniem o współfinansowanie oraz jeżeli nie mamy czasu na żmudne składanie dokumentów, nie jest korzystne oszczędzanie. Niewiele niższa kwota dotacji, która wynika z z wynagrodzenia dla firmy, która dotację pozyskała, jest często dużo korzystniejsza niż samodzielne wnioskowanie o pozyskanie dopłaty. Nie warto zmniejszać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze