Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej

Uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej to proces, który nader często może przyprawiać o zawrót głowy właścicieli firm. Znają się na tym ci, którzy już nieraz o dopłaty unijne się ubiegali.

Wielka liczba i poziom skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej i nawał kart do zgromadzenia może przerastać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać różne aneksy oraz wszelaką inną dokumentację i z wniosku o dotację, powstaje gruba księga. Mały błąd we wniosku jak brak jakiegoś dokumentu, kończy się tym, że dofinansowanie nie będzie mogło być przyznana.

Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji są firmy, które zajmują się wypełnianiem wniosków o współfinansowanie z z UE. Warto skorzystać z takiej instytucji, również dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do czasu pozyskania dofinansowania. Taka instytucja pieniądze należne potrąca od otrzymanej dotacji - dlatego też możliwość uzyskania środków z UE jest o wiele bardziej większa - granty z Unii Europejskiej.

Kończąc - oszczędność czasu i wydatków, brak stresu to ważne zalety współpracy z przedsiębiorstwami zajmującymi się dotacjami unijnymi. Jeżeli nie zależy nam na problemach z z wnioskowaniem o współfinansowanie oraz jeżeli nie mamy czasu na żmudne składanie dokumentów, nie jest korzystne oszczędzanie. Niewiele niższa kwota dotacji, która wynika z z wynagrodzenia dla firmy, która dotację pozyskała, jest często dużo korzystniejsza niż samodzielne wnioskowanie o pozyskanie dopłaty. Nie warto zmniejszać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds