Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej

Uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej to proces, który nader często może przyprawiać o zawrót głowy właścicieli firm. Znają się na tym ci, którzy już nieraz o dopłaty unijne się ubiegali.

Wielka liczba i poziom skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej i nawał kart do zgromadzenia może przerastać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać różne aneksy oraz wszelaką inną dokumentację i z wniosku o dotację, powstaje gruba księga. Mały błąd we wniosku jak brak jakiegoś dokumentu, kończy się tym, że dofinansowanie nie będzie mogło być przyznana.

Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji są firmy, które zajmują się wypełnianiem wniosków o współfinansowanie z z UE. Warto skorzystać z takiej instytucji, również dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do czasu pozyskania dofinansowania. Taka instytucja pieniądze należne potrąca od otrzymanej dotacji - dlatego też możliwość uzyskania środków z UE jest o wiele bardziej większa - granty z Unii Europejskiej.

Kończąc - oszczędność czasu i wydatków, brak stresu to ważne zalety współpracy z przedsiębiorstwami zajmującymi się dotacjami unijnymi. Jeżeli nie zależy nam na problemach z z wnioskowaniem o współfinansowanie oraz jeżeli nie mamy czasu na żmudne składanie dokumentów, nie jest korzystne oszczędzanie. Niewiele niższa kwota dotacji, która wynika z z wynagrodzenia dla firmy, która dotację pozyskała, jest często dużo korzystniejsza niż samodzielne wnioskowanie o pozyskanie dopłaty. Nie warto zmniejszać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds