Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Pozyskanie środków z Unii Europejskiej

Pozyskanie środków z Unii EuropejskiejUzyskanie dotacji z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o zawroty głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już choc raz o dofinansowanie z Unii Europejskiej się starali.

Wielka ilość i poziom skomplikowania wytycznych związanych z otrzymaniem funduszy z UE i też duża liczba dokumentów do zgromadzenia może przerażać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać niezbędne umowy oraz inną potrzebną dokumentację i z wniosku o dofinansowanie, tworzy się gruba teczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, prawie zawsze powoduje, że dołożenie środków nie będzie przyznane.

Wyjściem tego problemu są instytucje, zajmujące się wypełnieniem wniosków o dotacje z unijne. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, też dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania współfinansowania. Taka organizacja swoje wynagrodzenie odlicza od uzyskanego dofinansowania - dlatego też pewność pozyskania dopłaty jest duża.

Podsumowując - optymalizacja czasu i swoich środków, brak kłopotów to wybrane plusy współdziałania z instytucjami trudniącymi się dotacjami z UE. Jeśli więc nie nie chcemy mieć problemów z z przygotowywaniem wniosku o współfinansowanie oraz jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne składanie dokumentów, nie warto oszczędzanie. Tylko trochę niższa wartość uzyskanego dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla organizacji, która dofinansowanie opracowała, jest nader często dużo mądrzejsza niż samodzielna walka o pozyskanie dofinansowania. Nie warto obniżać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko