Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Pozyskanie środków z Unii Europejskiej

Pozyskanie środków z Unii EuropejskiejUzyskanie dotacji z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o zawroty głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już choc raz o dofinansowanie z Unii Europejskiej się starali.

Wielka ilość i poziom skomplikowania wytycznych związanych z otrzymaniem funduszy z UE i też duża liczba dokumentów do zgromadzenia może przerażać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać niezbędne umowy oraz inną potrzebną dokumentację i z wniosku o dofinansowanie, tworzy się gruba teczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, prawie zawsze powoduje, że dołożenie środków nie będzie przyznane.

Wyjściem tego problemu są instytucje, zajmujące się wypełnieniem wniosków o dotacje z unijne. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, też dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania współfinansowania. Taka organizacja swoje wynagrodzenie odlicza od uzyskanego dofinansowania - dlatego też pewność pozyskania dopłaty jest duża.

Podsumowując - optymalizacja czasu i swoich środków, brak kłopotów to wybrane plusy współdziałania z instytucjami trudniącymi się dotacjami z UE. Jeśli więc nie nie chcemy mieć problemów z z przygotowywaniem wniosku o współfinansowanie oraz jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne składanie dokumentów, nie warto oszczędzanie. Tylko trochę niższa wartość uzyskanego dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla organizacji, która dofinansowanie opracowała, jest nader często dużo mądrzejsza niż samodzielna walka o pozyskanie dofinansowania. Nie warto obniżać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są