Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Pozyskanie środków z Unii Europejskiej

Pozyskanie środków z Unii EuropejskiejUzyskanie dotacji z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o zawroty głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już choc raz o dofinansowanie z Unii Europejskiej się starali.

Wielka ilość i poziom skomplikowania wytycznych związanych z otrzymaniem funduszy z UE i też duża liczba dokumentów do zgromadzenia może przerażać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać niezbędne umowy oraz inną potrzebną dokumentację i z wniosku o dofinansowanie, tworzy się gruba teczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, prawie zawsze powoduje, że dołożenie środków nie będzie przyznane.

Wyjściem tego problemu są instytucje, zajmujące się wypełnieniem wniosków o dotacje z unijne. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, też dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania współfinansowania. Taka organizacja swoje wynagrodzenie odlicza od uzyskanego dofinansowania - dlatego też pewność pozyskania dopłaty jest duża.

Podsumowując - optymalizacja czasu i swoich środków, brak kłopotów to wybrane plusy współdziałania z instytucjami trudniącymi się dotacjami z UE. Jeśli więc nie nie chcemy mieć problemów z z przygotowywaniem wniosku o współfinansowanie oraz jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne składanie dokumentów, nie warto oszczędzanie. Tylko trochę niższa wartość uzyskanego dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla organizacji, która dofinansowanie opracowała, jest nader często dużo mądrzejsza niż samodzielna walka o pozyskanie dofinansowania. Nie warto obniżać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są