Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Pozyskanie środków z Unii Europejskiej

Pozyskanie środków z Unii EuropejskiejUzyskanie dotacji z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o zawroty głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już choc raz o dofinansowanie z Unii Europejskiej się starali.

Wielka ilość i poziom skomplikowania wytycznych związanych z otrzymaniem funduszy z UE i też duża liczba dokumentów do zgromadzenia może przerażać przedsiębiorcę. Do tego należy dodać niezbędne umowy oraz inną potrzebną dokumentację i z wniosku o dofinansowanie, tworzy się gruba teczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, prawie zawsze powoduje, że dołożenie środków nie będzie przyznane.

Wyjściem tego problemu są instytucje, zajmujące się wypełnieniem wniosków o dotacje z unijne. Dobrze jest skorzystać z takiej firmy, też dlatego, że często nie jest ona płatna, aż do chwili otrzymania współfinansowania. Taka organizacja swoje wynagrodzenie odlicza od uzyskanego dofinansowania - dlatego też pewność pozyskania dopłaty jest duża.

Podsumowując - optymalizacja czasu i swoich środków, brak kłopotów to wybrane plusy współdziałania z instytucjami trudniącymi się dotacjami z UE. Jeśli więc nie nie chcemy mieć problemów z z przygotowywaniem wniosku o współfinansowanie oraz jeśli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne składanie dokumentów, nie warto oszczędzanie. Tylko trochę niższa wartość uzyskanego dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla organizacji, która dofinansowanie opracowała, jest nader często dużo mądrzejsza niż samodzielna walka o pozyskanie dofinansowania. Nie warto obniżać swojej szansy i zmarnowania swojego czasu.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn