Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem.

Wywłaszczenie powinno być odpowiednio umotywowane. Jego przeprowadzenie jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie ma możliwości przejęcie nieruchomości na drodze kupna.

Stronami w procesie wywłaszczenia są właściciel nieruchomości oraz organ, którego celem jest przejęcie nieruchomości.

Musi być to Skarb Państwa lub inny organ samorządu terytorialnego. Nie przeprowadza się procesu wywłaszczenia nieruchomości na rzecz innych podmiotów, na przykład firmy czy osoby prywatnej. Proces wywłaszczeniowy przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie rokowań. Mają one na celu sporządzenie umowy na temat nabycia spraw do posiadania danej nieruchomości. Gdy umowa zostanie sporządzona, można przystąpić do kolejnego etapu, a mianowicie wszczęcia roszczeń.

W trakcie ich trwania ma miejsce przeprowadzenie rozprawy administracyjnej. Obie strony mają wtedy czas na złożenie wyjaśnień, zgłoszenie uwag, skarg czy zarzutów. Roszczenia kończą się wydaniem decyzji wywłaszczeniowej. Jeśli będzie ona pozytywna dla danego organu i właściciel utraci swoje mienie, może starać się o uzyskanie odszkodowania z tego tytułu. Aby ułatwić sobie ten proces i mieć pewność, że uzyska godziwe zadośćuczynienie, może skontaktować się ze specjalistą.

Wiele firm zajmuje się świadczeniem kompleksowej pomocy na rzecz wywłaszczonych. Oferują one wsparcie na każdym etapie starania się o odszkodowanie. Po pierwsze, pomagają już w komentowaniu dokumentacji. Dzięki temu, że czuwa nad tym specjalista mamy pewność, że złożymy wszystkie, wymagane dokumenty. Później przychodzi czas na analizę prawną zgromadzonej dokumentacji. Firmy zajmują się również zgłaszaniem roszczeń w imieniu klienta. Wynagrodzenie za wykonaną usługę można uregulować dopiero po otrzymaniu odszkodowania, co jest bardzo wygodne dla klientów. Odbiorcy bardzo cenią sobie to nowoczesne i elastyczne podejście.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j