Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Programy dla firm

Jesteś młodym przedsiębiorcą, chcesz założyć własną firmę, ale nie interesuje cię księgowość firmy?

Nienawidzisz papierkowej roboty, wpisywania cyferek i rozliczania się z urzędami? Nie przejmuj się, wcale nie musisz zajmować się tymi sprawami. Zmartwienia takie jak książka przychodów i rozchodów, rozliczanie się z fiskusem i ZUS-em możesz powierzyć firmie, która wyspecjalizowana jest w usługach księgowych.

Nie musisz zatrudniać księgowego na stałe, jeśli uważasz, że jest to nieopłacalne. Masz jeszcze jedną opcję. Istnieją programy dla firm jak np. jak program do księgowości. Za korzystanie z niego płacisz niewiele, a pomoże on ci sprawnie i szybko uporać się z finansami w twojej firmie. Programy tego typu posiadają różne moduły. Od ciebie zależy, z których zechcesz korzystać.

Może to być część finansowo księgowa lub poświęcona kadrom i płacom. Program księgowy to świetny sposób na zapoznanie się z podstawami księgowości małego i dużego przedsięwzięcia gospodarczego. Dla większych przedsiębiorstw, najlepsze są duże programy, w skład których wchodzą moduły do zarządzania transportem i powierzchnią magazynową. Finanse firmy to poważna sprawa, od prawidłowości ich prowadzenia, zależy rozwój firmy i utrzymanie się jej na rynku.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.