Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Programy dla firm

Jesteś młodym przedsiębiorcą, chcesz założyć własną firmę, ale nie interesuje cię księgowość firmy?

Nienawidzisz papierkowej roboty, wpisywania cyferek i rozliczania się z urzędami? Nie przejmuj się, wcale nie musisz zajmować się tymi sprawami. Zmartwienia takie jak książka przychodów i rozchodów, rozliczanie się z fiskusem i ZUS-em możesz powierzyć firmie, która wyspecjalizowana jest w usługach księgowych.

Nie musisz zatrudniać księgowego na stałe, jeśli uważasz, że jest to nieopłacalne. Masz jeszcze jedną opcję. Istnieją programy dla firm jak np. jak program do księgowości. Za korzystanie z niego płacisz niewiele, a pomoże on ci sprawnie i szybko uporać się z finansami w twojej firmie. Programy tego typu posiadają różne moduły. Od ciebie zależy, z których zechcesz korzystać.

Może to być część finansowo księgowa lub poświęcona kadrom i płacom. Program księgowy to świetny sposób na zapoznanie się z podstawami księgowości małego i dużego przedsięwzięcia gospodarczego. Dla większych przedsiębiorstw, najlepsze są duże programy, w skład których wchodzą moduły do zarządzania transportem i powierzchnią magazynową. Finanse firmy to poważna sprawa, od prawidłowości ich prowadzenia, zależy rozwój firmy i utrzymanie się jej na rynku.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa