Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Propozycja biura wirtualnego

Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników.

Jak tu jednak oszczędzić na tym, wydawałoby się koniecznych, wydatkach?

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Czy musimy bowiem wynajmować biuro i zatrudniać w nim pracowników, jeśli chcemy prowadzić firmę? Nie jest to konieczne. Obecnie wiele firm egzystuje w Internecie, choć są oficjalnie i legalnie zarejestrowanymi podmiotami gospodarczymi i przynoszą realne zyski. Biuro w Internecie staje się coraz bardziej popularne. Podstawowa usługa tego typu obejmuje możliwość zarejestrowania firmy pod prestiżowym adresem oraz wykorzystywanie go na dokumentach czy gadżetach reklamowych.

Na tym jednak nie koniec. Możemy bowiem zdecydować się również na usługę wirtualnego biura. Oprócz profesjonalnego adresu możemy również zlecić odbieranie firmowej korespondencji i przesyłanie jej na wskazany adres. Bardzo wygodne jest również wybranie dedykowanej linii telefonicznej. Od tej pory to nie właściciel odbiera wszystkie telefony, a jego wykwalifikowana, wirtualne sekretarka.

Do jej zadań należy również zapisywanie wszelkich ważnych informacji i przekazywanie ich na bieżąco właścicielowi firmy. Może uczynić to w formie raportu, wysyłanego drogą elektroniczną. Wielu właścicieli firm decyduje się również na zatrudnienie wirtualnych pomocników, jest to o wiele bardziej opłacalne. Ile bowiem musimy zapłacić na miesiąc pracy wykwalifikowanej asystentce? W centrach wirtualnego wsparcia biznesu możemy korzystać z tych samych usług, które są nawet o połowę tańsze!

Praca wirtualnej asystentki wyceniana jest na godziny. Płacimy tylko za ten czas, kiedy ona pracuje, jest to bardzo atrakcyjna oferta dla każdego biznesmena. Oprócz asystentki można zatrudnić także wirtualnego concierge, który zadba o sprawy domowe i osobiste oraz specjalistę do spraw reklamy marketingu naszej firmy.

 
Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji