Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Propozycja biura wirtualnego

Właściciele wielu firm poszukują szybkich i nowoczesnych sposobów na pozyskanie jak największych oszczędności. Kosztuje bowiem wszystko: wynajęcie biura, urządzenie go, zatrudnienie pracowników.

Jak tu jednak oszczędzić na tym, wydawałoby się koniecznych, wydatkach?

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Czy musimy bowiem wynajmować biuro i zatrudniać w nim pracowników, jeśli chcemy prowadzić firmę? Nie jest to konieczne. Obecnie wiele firm egzystuje w Internecie, choć są oficjalnie i legalnie zarejestrowanymi podmiotami gospodarczymi i przynoszą realne zyski. Biuro w Internecie staje się coraz bardziej popularne. Podstawowa usługa tego typu obejmuje możliwość zarejestrowania firmy pod prestiżowym adresem oraz wykorzystywanie go na dokumentach czy gadżetach reklamowych.

Na tym jednak nie koniec. Możemy bowiem zdecydować się również na usługę wirtualnego biura. Oprócz profesjonalnego adresu możemy również zlecić odbieranie firmowej korespondencji i przesyłanie jej na wskazany adres. Bardzo wygodne jest również wybranie dedykowanej linii telefonicznej. Od tej pory to nie właściciel odbiera wszystkie telefony, a jego wykwalifikowana, wirtualne sekretarka.

Do jej zadań należy również zapisywanie wszelkich ważnych informacji i przekazywanie ich na bieżąco właścicielowi firmy. Może uczynić to w formie raportu, wysyłanego drogą elektroniczną. Wielu właścicieli firm decyduje się również na zatrudnienie wirtualnych pomocników, jest to o wiele bardziej opłacalne. Ile bowiem musimy zapłacić na miesiąc pracy wykwalifikowanej asystentce? W centrach wirtualnego wsparcia biznesu możemy korzystać z tych samych usług, które są nawet o połowę tańsze!

Praca wirtualnej asystentki wyceniana jest na godziny. Płacimy tylko za ten czas, kiedy ona pracuje, jest to bardzo atrakcyjna oferta dla każdego biznesmena. Oprócz asystentki można zatrudnić także wirtualnego concierge, który zadba o sprawy domowe i osobiste oraz specjalistę do spraw reklamy marketingu naszej firmy.

 
Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach

Rachunkowość firmy

Jak wiadomo wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić rachunkowość. Należy przede wszystkim opodatkować daniny, jak również ustalić poziom zysków, strat, kosztów oraz dodatkowych parametrów. Rachunkowość pełni wiele funkcji

Ekspansja usługi w dziedzinie przekazu informacji

Dość trudno jest przedstawić sobie funkcjonowanie współczesnego życia pozbawionego możliwości przekazywania informacji. Teleinformatyka jest działem komunikacji, który posiada w sobie przekazywanie na różne odległości różnorakich danych za pośrednictwem poczty, radia i

Księgowość w firmie

Księgowość jest jednym z najważniejszych działów w firmie, zajmuje się zarówno sprawami finansowymi jak i po trosze organizacyjnymi. Prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie jest podstawowym elementem działania każdego podmi