Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Prowadzenie domowego biznesu

Prowadzenie domowego biznesuWiele rodzin decyduje się na prowadzenie domowego biznesu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, rodzice mogą zrezygnować z pracy na etacie i więcej czasu spędzać w domu, z dziećmi.

Prowadzenie firmy w domu niweluje wydatki na dojazdy do pracy. Po drugie, takie rozwiązanie jest idealne dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych, które źle się czują pracując dla kogoś.

Po trzecie, rodzinny biznes może być znakomitym zabezpieczeniem dla dzieci: mogą one bowiem przejąć firmę po rodzicach i prowadzić ją dalej: nowocześnie i kreatywnie. Taka rodzinna firma może dotyczyć zarówno tego, na czym dana rodzina zna się najlepiej lub obejmować działalność, na którą jest popyt na rynku.

Ciekawymi pomysłami na rodzinny biznes jest prowadzenie restauracji, baru czy kawiarni. Dzięki temu rodzina może spełniać się w wielu rolach, każdy w takiej, jaka najbardziej mu odpowiada. Mama może sprawdzić się jako manager restauracji, zarządzać i zajmować się organizowaniem przyjęć. Tata z kolei może zając się gotowaniem. Jako szef kuchni będzie zarządzał innymi kucharzami, przygotowując zarówno proste jak i bardzo wyszukane dania. Syn z pewnością sprawdzi się jako zaopatrzeniowiec. Przedsiębiorczy i zaradny młody człowiek będzie odpowiedzialny za robienie zakupów do restauracji oraz kontakty z hurtowniami produktów spożywczych. Z kolei córka będzie mogła zajmować się kelnerowaniem. Kelnerka odpowiedzialna jest za przyjmowanie zamówień w restauracji jak i wydawanie potraw. Później zabiera puste naczynia i odnosi je z powrotem do kuchni.

W domowej restauracji może być zatrudniona również osoba odpowiedzialna za dekoracje czy organizowanie imprez. Podobny podział ról jest możliwy praktycznie w każdej, innej firmie. Dzieci mają wtedy narzucony pewien wzorzec i bardzo często wybierają odpowiednią drogę kształcenia, aby przejąć po swoich rodzicach firmę. Wiele dzieci buntuje się jednak i wybiera inną drogę. Warto jednak zastanowić się, kto mógłby w tym wypadku poprowadzić dalej rodzinny biznes.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku