Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Prowadzenie domowego biznesu

Prowadzenie domowego biznesuWiele rodzin decyduje się na prowadzenie domowego biznesu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, rodzice mogą zrezygnować z pracy na etacie i więcej czasu spędzać w domu, z dziećmi.

Prowadzenie firmy w domu niweluje wydatki na dojazdy do pracy. Po drugie, takie rozwiązanie jest idealne dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych, które źle się czują pracując dla kogoś.

Po trzecie, rodzinny biznes może być znakomitym zabezpieczeniem dla dzieci: mogą one bowiem przejąć firmę po rodzicach i prowadzić ją dalej: nowocześnie i kreatywnie. Taka rodzinna firma może dotyczyć zarówno tego, na czym dana rodzina zna się najlepiej lub obejmować działalność, na którą jest popyt na rynku.

Ciekawymi pomysłami na rodzinny biznes jest prowadzenie restauracji, baru czy kawiarni. Dzięki temu rodzina może spełniać się w wielu rolach, każdy w takiej, jaka najbardziej mu odpowiada. Mama może sprawdzić się jako manager restauracji, zarządzać i zajmować się organizowaniem przyjęć. Tata z kolei może zając się gotowaniem. Jako szef kuchni będzie zarządzał innymi kucharzami, przygotowując zarówno proste jak i bardzo wyszukane dania. Syn z pewnością sprawdzi się jako zaopatrzeniowiec. Przedsiębiorczy i zaradny młody człowiek będzie odpowiedzialny za robienie zakupów do restauracji oraz kontakty z hurtowniami produktów spożywczych. Z kolei córka będzie mogła zajmować się kelnerowaniem. Kelnerka odpowiedzialna jest za przyjmowanie zamówień w restauracji jak i wydawanie potraw. Później zabiera puste naczynia i odnosi je z powrotem do kuchni.

W domowej restauracji może być zatrudniona również osoba odpowiedzialna za dekoracje czy organizowanie imprez. Podobny podział ról jest możliwy praktycznie w każdej, innej firmie. Dzieci mają wtedy narzucony pewien wzorzec i bardzo często wybierają odpowiednią drogę kształcenia, aby przejąć po swoich rodzicach firmę. Wiele dzieci buntuje się jednak i wybiera inną drogę. Warto jednak zastanowić się, kto mógłby w tym wypadku poprowadzić dalej rodzinny biznes.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint