Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Prowadzenie domowego biznesu

Prowadzenie domowego biznesuWiele rodzin decyduje się na prowadzenie domowego biznesu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, rodzice mogą zrezygnować z pracy na etacie i więcej czasu spędzać w domu, z dziećmi.

Prowadzenie firmy w domu niweluje wydatki na dojazdy do pracy. Po drugie, takie rozwiązanie jest idealne dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych, które źle się czują pracując dla kogoś.

Po trzecie, rodzinny biznes może być znakomitym zabezpieczeniem dla dzieci: mogą one bowiem przejąć firmę po rodzicach i prowadzić ją dalej: nowocześnie i kreatywnie. Taka rodzinna firma może dotyczyć zarówno tego, na czym dana rodzina zna się najlepiej lub obejmować działalność, na którą jest popyt na rynku.

Ciekawymi pomysłami na rodzinny biznes jest prowadzenie restauracji, baru czy kawiarni. Dzięki temu rodzina może spełniać się w wielu rolach, każdy w takiej, jaka najbardziej mu odpowiada. Mama może sprawdzić się jako manager restauracji, zarządzać i zajmować się organizowaniem przyjęć. Tata z kolei może zając się gotowaniem. Jako szef kuchni będzie zarządzał innymi kucharzami, przygotowując zarówno proste jak i bardzo wyszukane dania. Syn z pewnością sprawdzi się jako zaopatrzeniowiec. Przedsiębiorczy i zaradny młody człowiek będzie odpowiedzialny za robienie zakupów do restauracji oraz kontakty z hurtowniami produktów spożywczych. Z kolei córka będzie mogła zajmować się kelnerowaniem. Kelnerka odpowiedzialna jest za przyjmowanie zamówień w restauracji jak i wydawanie potraw. Później zabiera puste naczynia i odnosi je z powrotem do kuchni.

W domowej restauracji może być zatrudniona również osoba odpowiedzialna za dekoracje czy organizowanie imprez. Podobny podział ról jest możliwy praktycznie w każdej, innej firmie. Dzieci mają wtedy narzucony pewien wzorzec i bardzo często wybierają odpowiednią drogę kształcenia, aby przejąć po swoich rodzicach firmę. Wiele dzieci buntuje się jednak i wybiera inną drogę. Warto jednak zastanowić się, kto mógłby w tym wypadku poprowadzić dalej rodzinny biznes.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó