Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Przedsiębiorcy a nowoczesna gospodarka

Współczesna gospodarka daje wiele możliwości producentom oraz sprzedawcom. Dzięki nowatorskiej technologii firmy mogą szybciej i skuteczniej docierać ze swymi ofertami do potencjalnych klientów. Z jakich możliwości korzystają przedsiębiorcy?

Każdy przedsiębiorca idący z duchem czasu może stworzyć swój własny kanał informacyjny, dzięki któremu będzie promował swą działalność. Im więcej informacji na temat działalności firmy lub oferowanych przez nią produktów zostanie podanych do publicznej wiadomości, tym większą szanse na sukces ma taki przedsiębiorca. Internet daje kreatywnym biznesmenom szansę na promowanie swej działalności w wygodny i tani sposób.

Portale z ogłoszeniami już dawno stały się cennym wsparciem dla przedsiębiorców, choć firmy pragnące trzymać rękę na pulsie chętnie korzystają też z takich rozwiązań, jak strony www oraz firmowe blogi. To dzięki nim można na bieżąco informować swych potencjalnych klientów o aktualnych promocjach czy o nowych usługach, z których mogą oni skorzystać. A że informacja we współczesnej gospodarce zajmuje bardzo ważne miejsce, dzielenie się nią w możliwie jak najszerszych kręgach może przynieść wiele korzyści każdej firmie.

Łatwiejszy dostęp do informacji pozwala też na sprawdzanie tych informacji, dzięki którym przedsiębiorca może prowadzić swą działalność w najlepszy sposób. Dane na temat sytuacji panującej na rynku oraz o najnowszych trendach pojawiających się w gospodarce - oto dane, które dla osób prowadzących swą działalność gospodarczą mają ogromne znaczenie. Dzięki nim można trzymać rękę na pulsie i tak kierować działalnością, by swą ofertę możliwie jak najlepiej dostosować do potrzeb rynku. Internet pozwala też na usprawnianie komunikacji w firmie, pozwala też przedsiębiorcy na łatwiejsze komunikowanie się z klientami. Wysyłanie ofert handlowych oraz promocja stają się zatem łatwiejszymi zadaniami, z których każdy przedsiębiorca doceniający moc Internetu może skorzystać w atrakcyjnej cenie.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint