Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Przezorny turysta zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie turystyczneWybierasz się na długo wyczekiwany wypoczynek i chcesz zabezpieczyć się zawczasu przed możliwymi zdarzeniami na terenie innego kraju? Oprócz hotelu i harmonogramu wycieczek, na wszelki wypadek warto zadbać też o kilka formalności.

Niezbędnik podróżnika

Po pierwsze sprawdź, czy dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy - dowód osobisty na terenie Unii Europejskiej i paszport, gdy udajesz się do kraju spoza wspólnoty - mają wystarczająco długo termin ważności.

Wyrobienie nowego dokumentu zazwyczaj trwa około miesiąca. By czuć się bezpiecznie i nie wrócić z wakacji z pokaźnym "kredytem" do spłacenia, zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Co najmniej siedem dni przed wyjazdem złóż wniosek w Oddziale Wojewódzkim lub Delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia, zgodnym z miejscem zamieszkania, dzięki temu będziesz chroniony Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Na podstawie dokumentu można domagać się zwrotu niektórych kosztów leczenia. W tym celu po powrocie z urlopu, należy zgłosić się z rachunkami i wnioskiem do wojewódzkiego oddziału NFZ.

Zakup polisy ubezpieczeniowej

Jak można się domyślić, darmowe ubezpieczenie nie zapewni całkowitej ochrony zdrowia podróżnika, na przykład gdy konieczne okaże się transportowanie do kraju lub cena świadczeń zdrowotnych przekroczy przewidziany budżet. Jeśli wybieramy się do kraju o wysokich kosztach opieki zdrowotnej, warto zainwestować w polisę ubezpieczeniową, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Natomiast jeśli planujesz bardziej ekstremalne wakacje

- planujesz nurkować, jeździć rowerem górskim po stromych zboczach lub wspinać się, zainwestuj w dodatkowe ubezpieczenie od sportów ekstremalnych.

Choroby tropikalne

Jeśli udajesz się do Afryki lub innych egzotycznych miejsc, musisz mieć na uwadze choroby tropikalne. Jeśli tylko zauważysz, że coś niepokojącego dzieje się z twoim ciałem, nie zwlekaj i jak najszybciej skonsultuj to z lekarzem. Miejscowy specjalista łatwo rozpozna typowe objawy znanych im chorób, które mogą być niebezpieczne. Na przykład nieleczona malaria w krótkim czasie doprowadza do zaburzenia funkcji większości organów, a w skrajnych przypadkach może skończyć się tragicznie.

Telefony do szpitali i alarmowe znajdziesz w przewodnikach, konsulatach państw, do których się udajesz, możesz zawsze liczyć na pomoc pracowników hotelowych i lokalnej ludności. W RPA telefony alarmowe wyświetlona są przy trasach szybkiego ruchu.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade