Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Przezorny turysta zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie turystyczneWybierasz się na długo wyczekiwany wypoczynek i chcesz zabezpieczyć się zawczasu przed możliwymi zdarzeniami na terenie innego kraju? Oprócz hotelu i harmonogramu wycieczek, na wszelki wypadek warto zadbać też o kilka formalności.

Niezbędnik podróżnika

Po pierwsze sprawdź, czy dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy - dowód osobisty na terenie Unii Europejskiej i paszport, gdy udajesz się do kraju spoza wspólnoty - mają wystarczająco długo termin ważności.

Wyrobienie nowego dokumentu zazwyczaj trwa około miesiąca. By czuć się bezpiecznie i nie wrócić z wakacji z pokaźnym "kredytem" do spłacenia, zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Co najmniej siedem dni przed wyjazdem złóż wniosek w Oddziale Wojewódzkim lub Delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia, zgodnym z miejscem zamieszkania, dzięki temu będziesz chroniony Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Na podstawie dokumentu można domagać się zwrotu niektórych kosztów leczenia. W tym celu po powrocie z urlopu, należy zgłosić się z rachunkami i wnioskiem do wojewódzkiego oddziału NFZ.

Zakup polisy ubezpieczeniowej

Jak można się domyślić, darmowe ubezpieczenie nie zapewni całkowitej ochrony zdrowia podróżnika, na przykład gdy konieczne okaże się transportowanie do kraju lub cena świadczeń zdrowotnych przekroczy przewidziany budżet. Jeśli wybieramy się do kraju o wysokich kosztach opieki zdrowotnej, warto zainwestować w polisę ubezpieczeniową, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Natomiast jeśli planujesz bardziej ekstremalne wakacje

- planujesz nurkować, jeździć rowerem górskim po stromych zboczach lub wspinać się, zainwestuj w dodatkowe ubezpieczenie od sportów ekstremalnych.

Choroby tropikalne

Jeśli udajesz się do Afryki lub innych egzotycznych miejsc, musisz mieć na uwadze choroby tropikalne. Jeśli tylko zauważysz, że coś niepokojącego dzieje się z twoim ciałem, nie zwlekaj i jak najszybciej skonsultuj to z lekarzem. Miejscowy specjalista łatwo rozpozna typowe objawy znanych im chorób, które mogą być niebezpieczne. Na przykład nieleczona malaria w krótkim czasie doprowadza do zaburzenia funkcji większości organów, a w skrajnych przypadkach może skończyć się tragicznie.

Telefony do szpitali i alarmowe znajdziesz w przewodnikach, konsulatach państw, do których się udajesz, możesz zawsze liczyć na pomoc pracowników hotelowych i lokalnej ludności. W RPA telefony alarmowe wyświetlona są przy trasach szybkiego ruchu.

 
Należy zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówJedną z najważniejszych umów ubezpieczeniowych, jaką jaką powinna posiadać każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, jeśli spotka nas nieszczęśliwy wypadek,

Ważne ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeń

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wydarzeńJedną bardzo ważnych polis ubezpieczeniowych, którą powinna być chroniona każda osoba, jest ta, mająca za cel zabezpieczyć nasze interesy w przypadku, kiedy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypade

Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Jeżeli mamy samochód, to oczywiste jest, że raz w roku musimy wykupić polisę. Często zastanawiamy się, właśnie wtedy, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC. Najlepszym wyborem będzie porównanie ze sobą ofert towarzystw ubezpie

Szybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC

Korzystne ubezpieczenie OCSzybki i prosty sposób na wybranie korzystnego ubezpieczenia OC. Obecnie istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę. Proponują one m. in. ubezpieczenia komunikacyj