Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Przyzwyczajenie do nowoczesnych komputerów i komórek

Informatyka, technika rozwija się bardzo szybko

Ludzie też szybko się do niej przyzwyczajają i nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nie ma się w sumie czemu dziwić, w końcu skoro coś można zrobić znacznie łatwiej i szybciej za pomocą komputera, czy też systemu informatycznego, dlaczego z tego nie skorzystać?

Tak samo jest z jednymi z najmniejszych urządzeń komputerowych, mianowicie telefonów komórkowych. W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Komórka pozwala bardzo łatwo i szybko skontaktować się z wybraną osobą. Nowoczesne telefony komórkowe pozwalają także na między innymi robienie i oglądanie zdjęć oraz filmów, zagranie w różnorodne gry i wiele innych.

Ogromna popularność telefonów komórkowych doprowadziła do znacznego rozwoju tej branży. Obecnie powstają znacznie nowocześniejsze telefony niż chociażby trzy, czy cztery lata temu. Powstał też całkiem nowy rodzaj telefonów - telefony dotykowe. Natychmiast zdobyły one tak dużą popularność, że każdy szanujący się producent posiada w chwili obecnej co najmniej kilka telefonów dotykowych w swojej ofercie.

Telefony dotykowe zdobyły popularność częściowo dzięki temu, że były nowinką techniczną i każdy chciał spróbować, jak taki telefon działa. Posiadają one zazwyczaj bardzo duży jak na telefon komórkowy, znacznie większy niż zwykły telefon z klawiaturą ekran o wysokiej rozdzielczości, który pozwala na oglądanie filmów w wysokiej jakości obrazu.

Również gry przeznaczone na telefony dotykowe są ich mocną stroną. Dzięki posiadaniu przez niemal każdy taki telefon akcelerometru powstają na nie gry sterowane za pomocą ruchu telefonem. W dodatku gry na telefony dotykowe robione są w wyższej rozdzielczości, co przekłada się na lepszą grafikę oraz więcej widocznych szczegółów. W obecnych smartfonach grafika jest na poziomie troszkę starszych gier konsolowych, jak i gier komputerowych, co jest naprawdę imponujące i potrafi zadziwić nie jedną osobę. Telefony dotykowe są więc niewątpliwym hitem i są świetnym przykładem na błyskawiczny rozwój tej branży.

 
Polskie urzędy

Każdy z nas, co jakiś czas musi odwiedzić jeden z licznych urzędów. Osoby, które pracują na etacie robią to stosunkowo rzadko, jednak wszyscy ci, którzy prowadzą własną działalność zmuszeni są dosyć często kontaktować się z urzędami. W ocenie społecznej polskie instytucje p

Jak założyć własną firmę?

Założenie własnego biznesu to dobry pomysł. Oczywiście na start dobrze jest mieć pewną sumę pieniędzy, żeby działalność mogła wystartować ale także trzeba się odpowiednio zaangażować. Na początku trzeba wypełnić formularz do CEI