Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Rodzaje kredytów bankowych

Wśród wielkiej różnorodności ofert bankowych bardzo łatwo zagubić się zwykłemu śmiertelnikowi. Większość osób nie potrafi wymienić rodzajów konta, a nawet nie odróżnia karty debetowej od karty kredytowej. W sferze bankowości jest jeszcze dużo do zrobienia, jeśli chodzi o uświadamianie społeczeństwa.

Przede wszystkim, wyjaśnienia należą się w sprawie kredytów. Kredyty bankowe są ostatnio bardzo popularne, a wybór ich zależy często nie od racjonalnego przeanalizowania oferowanych warunków przez kredytobiorcę, a na przykład od zasłyszanej reklamy lub plakatu informacyjnego wywieszonego w przejściu podziemnym.

Tymczasem, zaciągając poważne zobowiązanie finansowe, należałoby się przynajmniej postarać o pewien minimalny poziom wiedzy na ten temat. Zasadniczo kredyty można podzielić na odnawialne i nieodnawialne. Różnica pomiędzy nimi dostrzegalna jest już w samej nazwie. Spłacając kredyt odnawialny wierzyciel na nowo dysponuje przyznanym mu limitem środków, podczas gdy przy kredycie nieodnawialnym kwotę kredytu wykorzystuje tylko raz. Bardziej szczegółowy podział kredytów przedstawić można w oparciu o osobę kredytobiorcy. Wyróżniamy więc kredyty dla podmiotów gospodarczych oaz kredyty dla osób fizycznych.

Wśród tych pierwszych na uwagę zasługuje kredyt obrotowy w rachunku bieżącym lub w rachunku kredytowym, który pozwala firmom zachować płynność finansową. Nie można też zapomnieć o kredycie inwestycyjnym, bez którego żadne nowoczesne przedsiębiorstwo nie mogłoby się rozwijać. Osoby fizyczne dysponują podobną, jeśli nie większą ofertą kredytową. Wybierać mogą pośród kredytów konsumpcyjnych, wśród których prym wiedzie kredyt gotówkowy i kredyt studencki. Równie popularny jest kredyt samochodowy. Przede wszystkim, jednak, zwykli obywatele przychodzą do banku po to, by składać wniosek o kredyt na własne mieszkanie. I ten właśnie przykład dobitnie pokazuje, że kredyty bankowe są potrzebne. Że mimo samozaparcia i pełnej zaangażowania pracy niewiele osób stać na zakup własnego M bez kredytu.

 
Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s

Zarobki a kredyt hipoteczny

Kreadyt hipotecznyCodzienna praca powinna być ważną częścią naszego życia, która sprawia, że stać nas stabilne i bezpieczne życie. Dodatkowym fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość jest