Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Rodzaje kredytów bankowych

Wśród wielkiej różnorodności ofert bankowych bardzo łatwo zagubić się zwykłemu śmiertelnikowi. Większość osób nie potrafi wymienić rodzajów konta, a nawet nie odróżnia karty debetowej od karty kredytowej. W sferze bankowości jest jeszcze dużo do zrobienia, jeśli chodzi o uświadamianie społeczeństwa.

Przede wszystkim, wyjaśnienia należą się w sprawie kredytów. Kredyty bankowe są ostatnio bardzo popularne, a wybór ich zależy często nie od racjonalnego przeanalizowania oferowanych warunków przez kredytobiorcę, a na przykład od zasłyszanej reklamy lub plakatu informacyjnego wywieszonego w przejściu podziemnym.

Tymczasem, zaciągając poważne zobowiązanie finansowe, należałoby się przynajmniej postarać o pewien minimalny poziom wiedzy na ten temat. Zasadniczo kredyty można podzielić na odnawialne i nieodnawialne. Różnica pomiędzy nimi dostrzegalna jest już w samej nazwie. Spłacając kredyt odnawialny wierzyciel na nowo dysponuje przyznanym mu limitem środków, podczas gdy przy kredycie nieodnawialnym kwotę kredytu wykorzystuje tylko raz. Bardziej szczegółowy podział kredytów przedstawić można w oparciu o osobę kredytobiorcy. Wyróżniamy więc kredyty dla podmiotów gospodarczych oaz kredyty dla osób fizycznych.

Wśród tych pierwszych na uwagę zasługuje kredyt obrotowy w rachunku bieżącym lub w rachunku kredytowym, który pozwala firmom zachować płynność finansową. Nie można też zapomnieć o kredycie inwestycyjnym, bez którego żadne nowoczesne przedsiębiorstwo nie mogłoby się rozwijać. Osoby fizyczne dysponują podobną, jeśli nie większą ofertą kredytową. Wybierać mogą pośród kredytów konsumpcyjnych, wśród których prym wiedzie kredyt gotówkowy i kredyt studencki. Równie popularny jest kredyt samochodowy. Przede wszystkim, jednak, zwykli obywatele przychodzą do banku po to, by składać wniosek o kredyt na własne mieszkanie. I ten właśnie przykład dobitnie pokazuje, że kredyty bankowe są potrzebne. Że mimo samozaparcia i pełnej zaangażowania pracy niewiele osób stać na zakup własnego M bez kredytu.

Inne - Pożyczka chwilówka

 
Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Niezbędne jest aby wiedzieć na który kredyt możemy sobie pozwolić. To prawda, że w każdym ban

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokonanie wyboru dobrej propozycji kredytowej.

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty. Jeśli interesują nas tylko najlepsze kredyty,

Kredyt refinansowy

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować s