Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Rodzaje zatrudnienia nowych pracowników, a wydatki szefów firm

Rodzaje zatrudnienia nowych pracownikówW naszym kraju starając się o etat dowiadujemy się, że zatrudnienie będzie zrealizowane na tzw. zlecenie czy też umowy o dzieło.

Wysokość utrzymania etatowca w oparciu o umowę o pracę to obecnie zatrudniającego spory wydatek finansowy, toteż szefowie firm wdrażają optymalizację kosztów, zatem zatrudniają nowego pracownika na ww. typy umów, co daje możliwość oszczędzać na na składkach ubezpieczenia.

Dla przedsiębiorcy to znakomite wyjście, za to dla osoby pracującej już nie tak bardzo. Przyczyna jest oczywista, podczas zatrudnienia na taką umowę, nie odprowadzane są dla zatrudnionego składki emerytalne toteż na koncie zatrudnionego nie odkładają się jakiekolwiek środki rentowe i emerytalne.

Przedsiębiorcy z punktu widzenia ubezpieczenia zdrowotnego wyszukali sprytne rozwiązanie i tego problemu i często pracownikom na umowę o dzieło lub zlecenie jest potrącane grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli jednak pracodawca nie przystanie na takie rozwiązanie osoba pracująca jednak nie ma zdrowotnego ubezpieczenia.

Nie posiadając stałej umowy o pracę nie ma się tym również zdolności wzięcia kredytu z banku, w związku z tym nie ma możliwości uzyskać pożyczki z banku. Poszukując zatem pracowania trzeba poszukać pracodawcy, który zatrudni nas osoby w oparciu o umowę o pracę, gdyż to jest najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

 
Crowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi

CrowdfundingCrowdfunding, czyli od ludzi dla ludzi Wiele osób posiada ciekawe pomysły i zapał niezbędny do ich zrealizowania, cóż jednak z tego, skoro brak im funduszy. Tzw. Anioły biznesu nie mogą być wszędzie, zresztą - z

Jak można zarabiać na blogu?

Zarabianie na bloguCzęsto słyszymy, że bloger w naszym kraju porzucił pracę na etacie i zarabia na blogu, czy też utrzymuje się z prowadzenia eksperckiego bloga. To prawda, w obecnej dobie, przy tak szerok