Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Różnorodność oprogramowania biznesowego

Oprogramowanie biznesoweCoraz więcej firm chętniej używa różnorodnych programów, usprawniających wiele procesów w przedsiębiorstwie, w konkretnych działach. Używa się ich prosto, a ich możliwości pozwalają nam na szybszą i bardziej efektywną pracę. Są różne rodzaje takich programów. Wiele z nich to aplikacje bazowe, których może używać każda firma, bez względu na przedmiot działalności.

Do takich aplikacji należą między innymi: program fakturowanie, program mała księgowość lub pełna księgowość, moduły kadrowo-płacowe czy ciekawe i nowoczesne aplikacje do zarządzania relacjami z klientem.

Ponadto, na rynku dostępnych jest sporo programów dedykowanych firmom ze specjalnymi potrzebami. Bez trudu można nabyć dziś program sprzedażowy, magazynowy, ciekawe aplikacje do zarządzania projektem, produkcją, ryzykiem w projekcie czy zarządzania zasobami i wiele innych. Bardzo często przygotowywane są specjalne, gotowe pakiety programów dla firm z różnych branż. Takie aplikacje są adresowane między innymi do firm budowlanych, handlowych, transportowych, produkcyjnych czy zajmujących się szeroko pojętym świadczeniem usług, na przykład noclegowych, związanych z dbaniem o zdrowie czy usług gastronomicznych. W takiej paczce znajdują się oczywiście programy bazowe, takie jak wspomniane już wcześniej aplikacje do fakturowania, uproszczona czy pełna księgowość lub program do działu kadrowo-płacowego. Kolejne moduły są dobierane w zależności od tego, czym zajmuje się dana firma. Realizowane jest także specjalistyczne oprogramowanie dla biur księgowych, z którego biura rachunkowe chętnie korzystają.

Firmy sprzedażowe na pewno chętnie skorzystają z ciekawych programów magazynowych, a firmy handlowe z modułów sprzedażowych czy aplikacji do sprawnego zarządzania relacjami z odbiorcą. Firmy produkcyjne mogą wiele zyskać, korzystają z programów do zarządzania produkcją. Na pewno przyda się im także aplikacja do zarządzania zasobami oraz program magazynowy. Jeśli na początku nie wiemy, jakie programy są nam potrzebne, zainwestujemy w coś podstawowego, na przykład pełną księgowość czy aplikację do fakturowania. Przekonajmy się, jak wiele zalet mają takie moduły i zdecydujmy się na kolejne.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa