Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…
Różnorodność oprogramowania biznesowego

Oprogramowanie biznesoweCoraz więcej firm chętniej używa różnorodnych programów, usprawniających wiele procesów w przedsiębiorstwie, w konkretnych działach. Używa się ich prosto, a ich możliwości pozwalają nam na szybszą i bardziej efektywną pracę. Są różne rodzaje takich programów. Wiele z nich to aplikacje bazowe, których może używać każda firma, bez względu na przedmiot działalności.

Do takich aplikacji należą między innymi: program fakturowanie, program mała księgowość lub pełna księgowość, moduły kadrowo-płacowe czy ciekawe i nowoczesne aplikacje do zarządzania relacjami z klientem.

Ponadto, na rynku dostępnych jest sporo programów dedykowanych firmom ze specjalnymi potrzebami. Bez trudu można nabyć dziś program sprzedażowy, magazynowy, ciekawe aplikacje do zarządzania projektem, produkcją, ryzykiem w projekcie czy zarządzania zasobami i wiele innych. Bardzo często przygotowywane są specjalne, gotowe pakiety programów dla firm z różnych branż. Takie aplikacje są adresowane między innymi do firm budowlanych, handlowych, transportowych, produkcyjnych czy zajmujących się szeroko pojętym świadczeniem usług, na przykład noclegowych, związanych z dbaniem o zdrowie czy usług gastronomicznych. W takiej paczce znajdują się oczywiście programy bazowe, takie jak wspomniane już wcześniej aplikacje do fakturowania, uproszczona czy pełna księgowość lub program do działu kadrowo-płacowego. Kolejne moduły są dobierane w zależności od tego, czym zajmuje się dana firma. Realizowane jest także specjalistyczne oprogramowanie dla biur księgowych, z którego biura rachunkowe chętnie korzystają.

Firmy sprzedażowe na pewno chętnie skorzystają z ciekawych programów magazynowych, a firmy handlowe z modułów sprzedażowych czy aplikacji do sprawnego zarządzania relacjami z odbiorcą. Firmy produkcyjne mogą wiele zyskać, korzystają z programów do zarządzania produkcją. Na pewno przyda się im także aplikacja do zarządzania zasobami oraz program magazynowy. Jeśli na początku nie wiemy, jakie programy są nam potrzebne, zainwestujemy w coś podstawowego, na przykład pełną księgowość czy aplikację do fakturowania. Przekonajmy się, jak wiele zalet mają takie moduły i zdecydujmy się na kolejne.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest to profesjonalne urządzenie księgowe, które służy do ewidencji należności w formie księgowości prostej, czyli uproszczonej. Taka księgowość ogranicza się do rejestrowania przychodów z d

Wystawianie faktur online

Fakturowanie - wystawianie dokumentów sprzedaży, w tym paragonów, rachunków i faktur jest czynnością wymagającą sumienności, dokładności i wiedzy o tym, jak takie druki przygotować. W firmach każdego dnia przygotowuje się wiele fa