Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Różnorodność oprogramowania biznesowego

Oprogramowanie biznesoweCoraz więcej firm chętniej używa różnorodnych programów, usprawniających wiele procesów w przedsiębiorstwie, w konkretnych działach. Używa się ich prosto, a ich możliwości pozwalają nam na szybszą i bardziej efektywną pracę. Są różne rodzaje takich programów. Wiele z nich to aplikacje bazowe, których może używać każda firma, bez względu na przedmiot działalności.

Do takich aplikacji należą między innymi: program fakturowanie, program mała księgowość lub pełna księgowość, moduły kadrowo-płacowe czy ciekawe i nowoczesne aplikacje do zarządzania relacjami z klientem.

Ponadto, na rynku dostępnych jest sporo programów dedykowanych firmom ze specjalnymi potrzebami. Bez trudu można nabyć dziś program sprzedażowy, magazynowy, ciekawe aplikacje do zarządzania projektem, produkcją, ryzykiem w projekcie czy zarządzania zasobami i wiele innych. Bardzo często przygotowywane są specjalne, gotowe pakiety programów dla firm z różnych branż. Takie aplikacje są adresowane między innymi do firm budowlanych, handlowych, transportowych, produkcyjnych czy zajmujących się szeroko pojętym świadczeniem usług, na przykład noclegowych, związanych z dbaniem o zdrowie czy usług gastronomicznych. W takiej paczce znajdują się oczywiście programy bazowe, takie jak wspomniane już wcześniej aplikacje do fakturowania, uproszczona czy pełna księgowość lub program do działu kadrowo-płacowego. Kolejne moduły są dobierane w zależności od tego, czym zajmuje się dana firma. Realizowane jest także specjalistyczne oprogramowanie dla biur księgowych, z którego biura rachunkowe chętnie korzystają.

Firmy sprzedażowe na pewno chętnie skorzystają z ciekawych programów magazynowych, a firmy handlowe z modułów sprzedażowych czy aplikacji do sprawnego zarządzania relacjami z odbiorcą. Firmy produkcyjne mogą wiele zyskać, korzystają z programów do zarządzania produkcją. Na pewno przyda się im także aplikacja do zarządzania zasobami oraz program magazynowy. Jeśli na początku nie wiemy, jakie programy są nam potrzebne, zainwestujemy w coś podstawowego, na przykład pełną księgowość czy aplikację do fakturowania. Przekonajmy się, jak wiele zalet mają takie moduły i zdecydujmy się na kolejne.

 
Programy dla przedsiębiorstwa

Programy dla przedsiębiorstwaSporo przedsiębiorstw rozważa, czy wskazane byłoby zainwestowanie w fachowe programy dla biznesu. Współcześnie na rynku występuje sporo różnorodnych aplikacji, wspierających wykonywane działania w dan

System CRM - czy warto?

Zaletą tych systemów jest to, że wiążą działanie wszystkich działów w firmie, aby wszystkie z nich mogły ze sobą pod kątem obsługi klienta jeszcze lepiej współpracować.