Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Rozpoczęcie budowy swojego domu a zdobycie pieniędzy

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Oferty takiego rodzaju produktów finansowych są dziś niezwykle szerokie, toteż przed wyborem jakiejkolwiek, winno się uprzednio sprawdzić pozostałe. Wydaje się, że jest to niełatwe i pracochłonne zadanie, jednak funkcjonuje sporo stron internetowych, na których zobaczyć można masę ciekawych materiałów o produktach typu kredyt na budowę domu. Również zamieszczane są w tych serwisach materiały o aktualnych propozycjach konkretnych banków, a także rankingi najbardziej atrakcyjnych propozycji, wejdź projekty domów w Internecie.

Kiedy uda nam się odszukać rzetelny kalkulator pożyczkowy wtedy prędko obliczymy wysokość miesięcznych kosztów dla danych kredytów oferowanych przez działające na rynku instytucje finansowe. Po przeanalizowaniu ciekawych możliwości, zorientujemy się, że marże potrącane przez poszczególne instytucje finansowe są ogromnie różne, dlatego też nie do końca przemyślany wybór może nas bez potrzeby kosztować.

Kiedy nie mamy przekonania do informacji w sieci, zajrzyjmy do biura wartego polecenia fachowca kredytowego, a zaprezentuje on najbardziej dla nas atrakcyjne oferty, z jakich teraz możemy wybierać.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint