Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Rozwój usługi łączności

Rozwój usługi łącznościZ wielkim trudem jest przedstawić sobie istnienie obecnego życia bez możliwości przekazu na odległość informacji. Łączność jest to sfera komunikowania się, jaki obejmuje przekazywanie na duże odległości informacji za pośrednictwem poczty, radia i TV, cyfrowej sieci internetowej i za pomocą telefonu.

W naszej ojczyźnie telefonia komórkowa cały czas pozyskuje nowych klientów. W połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zostały opublikowane pierwsze informacje odnoszące się do liczby abonentów telefonii bezprzewodowej. Wartość ta była szacowana na około 75 tys. abonentów.

Już w 2009 roku liczba ta określona została na 44 mln. abonentów. Oznacza to, na to że algebraicznie każdy mieszkaniec naszego państwa posiada przynajmniej 1 telefon komórkowy. Do zainteresowania i popularności telefonii bezprzewodowej w wielkiej mierze wpływa ma możliwość, że można wykonać rozmowę telefoniczną w każdym miejscu na naszej planecie.

Wraz z rozwojem telefonii komórkowej zmniejsza się ilość aparatów telefonicznych przewodowych. W ubiegłych latach nowoczesną konkurencją dla dotychczasowych usług pocztowych stał się Internet. By stać się jego eksploratorem wystarczy mieć dostęp do komputera i odpowiedniego łącza. Z siecią internetową można połączyć się z użyciem telefonu bezprzewodowego.

Za pomocą sieci internetowej oferowane są usługi, które dotychczas były proponowane przez pocztę. Przykładowo dzięki korzystaniu z poczty elektronicznej i różnym systemom do przesyłania informacji możliwe jest przesyłanie odbiorcy aktualności w formie tekstu, graficznej, plików innego typu błyskawicznie.

Co więcej przez sieć Internetu można realizować handel elektroniczny, uczyć się oraz przeprowadzać operacje pieniężne. Mnogość klientów usług sieci cyfrowej w w naszej ojczyźnie ustawicznie wzrasta, chociaż nadal jest mniejsza niż w sąsiadujących państwach europejskich.

 
Jak zarabiać w Internecie na swoich pasjach?

Zarabianie w internecie na pasjachJak zarabiać na swoich pasjach w Internecie? Każdy z nas ma jakąś pasję. Jeden lubi malować, drugi robić zdjęcia, ktoś inny pisać czy uczyć się nowych języków. Ale możemy robić równocześni

Zarabianie w domu

Zarabianie w domu Kończymy studia i szukamy pracy. Najczęściej jest to praca na etat. Stałe godziny, biuro i przełożony. Ale nie dla wszystkich taki rodzaj pracy będzie zgodny z ich charakterem i oczekiwaniami.