Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Rynek nieruchomości, wycena

Współcześnie, rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Stale pojawiają się nowe oferty kupna, sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.

Tego typu ogłoszenia ukazują się zarówno w mediach tradycyjnych, między innymi w prasie, jak również w sieci. Dzięki temu zwiększa się zasięg reklamy, jest ona bardziej skuteczna.

Na rynku pojawia się również coraz więcej firm, związanych z branżą nieruchomości. Tradycyjne biura pośrednictwa zmieniają się w nowoczesne firmy, świadczące kompleksowe usługi, związane z obrotem nieruchomościami. Podstawową usługą jest oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami, obejmujące zarówno fachową poradę, jak również aktywne uczestnictwo w całym procesie, niezależnie od rodzaju transakcji. Pośrednik może zajmować się wyszukiwaniem odpowiednich ofert, zgodnie z życzeniem klienta. W przypadku chęci kupna jest to wyszukiwanie ofert sprzedaży nieruchomości. Pozwala to klientowi na oglądanie tylko takich lokali które naprawdę go interesują. Jeśli z kolei ktoś chce sprzedać lub wynająć nieruchomość, pośrednik zajmuje się poszukiwaniem chętnych na dany lokal, mieszkanie czy dom.

Specjalista dokłada wszelkich starań, aby dana osoba była sprawdzona i godna zaufania, aby klient nie musiał obawiać się, że wynajmie czy sprzeda dom komuś, kto później nie wywiąże się z płatności. Pośrednik pomaga również podczas starania się o kredyt lub dofinansowanie z Unii Europejskiej. Może zająć się przygotowaniem wniosku oraz towarzyszyć w trakcie wizyty w banku i podpisywania umowy kredytowej.

W takich wypadkach nieoceniona okazuje się również pomoc specjalisty do spraw rachunkowości. Mając przy sobie eksperta, czujemy się pewniej, zarówno w momencie negocjacji jak i wypełniania formalności. Kompleksowa obsługa nieruchomości nie ogranicza się dziś jedynie do pośrednictwa w obrocie.

Obejmuje również profesjonalne zarządzanie nieruchomością: zarówno obsługę administracyjną, prawną jak i księgową. Poza tym, można zlecić również porządkową obsługę nieruchomości: sprzątanie na jej terenie, porządkowanie obejścia oraz dokonywanie wszelkich napraw.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j