Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu, czyli zarobki i inne źródła pozyskiwania kapitału.

Podstawą wpływów są oczywiście pensje rodziców czy pensja przynajmniej jednego rodzica. Czasem rodzice pozyskują pieniądze również z innych źródeł, na przykład prac zleconych.

Więcej…

Rozpoczęcie budowy swojego domuWybudowanie własnego domu albo też jego zakup to niewątpliwie podstawowy cel licznej rzeszy osób, aczkolwiek nie wszyscy mają tyle możliwości, ażeby ten plan zrealizować. Dla większości osób dostępnym sposobem otrzymania środków na zbudowanie lub zakup swojego domu jest odpowiednia pożyczka.

Więcej…

Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…
Rynek nieruchomości, wycena

Współcześnie, rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Stale pojawiają się nowe oferty kupna, sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.

Tego typu ogłoszenia ukazują się zarówno w mediach tradycyjnych, między innymi w prasie, jak również w sieci. Dzięki temu zwiększa się zasięg reklamy, jest ona bardziej skuteczna.

Na rynku pojawia się również coraz więcej firm, związanych z branżą nieruchomości. Tradycyjne biura pośrednictwa zmieniają się w nowoczesne firmy, świadczące kompleksowe usługi, związane z obrotem nieruchomościami. Podstawową usługą jest oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami, obejmujące zarówno fachową poradę, jak również aktywne uczestnictwo w całym procesie, niezależnie od rodzaju transakcji. Pośrednik może zajmować się wyszukiwaniem odpowiednich ofert, zgodnie z życzeniem klienta. W przypadku chęci kupna jest to wyszukiwanie ofert sprzedaży nieruchomości. Pozwala to klientowi na oglądanie tylko takich lokali które naprawdę go interesują. Jeśli z kolei ktoś chce sprzedać lub wynająć nieruchomość, pośrednik zajmuje się poszukiwaniem chętnych na dany lokal, mieszkanie czy dom.

Specjalista dokłada wszelkich starań, aby dana osoba była sprawdzona i godna zaufania, aby klient nie musiał obawiać się, że wynajmie czy sprzeda dom komuś, kto później nie wywiąże się z płatności. Pośrednik pomaga również podczas starania się o kredyt lub dofinansowanie z Unii Europejskiej. Może zająć się przygotowaniem wniosku oraz towarzyszyć w trakcie wizyty w banku i podpisywania umowy kredytowej.

W takich wypadkach nieoceniona okazuje się również pomoc specjalisty do spraw rachunkowości. Mając przy sobie eksperta, czujemy się pewniej, zarówno w momencie negocjacji jak i wypełniania formalności. Kompleksowa obsługa nieruchomości nie ogranicza się dziś jedynie do pośrednictwa w obrocie.

Obejmuje również profesjonalne zarządzanie nieruchomością: zarówno obsługę administracyjną, prawną jak i księgową. Poza tym, można zlecić również porządkową obsługę nieruchomości: sprzątanie na jej terenie, porządkowanie obejścia oraz dokonywanie wszelkich napraw.

 
Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.

Jak przebiega proces wywłaszczeniowy?

Proces wywłaszczeniowyWywłaszczeniem nieruchomości nazywamy pozbawienie właściciela praw do jej posiadania. Może być ono częściowe lub całkowite. Wywłaszczenie przeprowadza się w momencie, gdy nabycie nieruchomości inną droga, na przykład poprzez j