Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Rynek nieruchomości, wycena

Współcześnie, rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Stale pojawiają się nowe oferty kupna, sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.

Tego typu ogłoszenia ukazują się zarówno w mediach tradycyjnych, między innymi w prasie, jak również w sieci. Dzięki temu zwiększa się zasięg reklamy, jest ona bardziej skuteczna.

Na rynku pojawia się również coraz więcej firm, związanych z branżą nieruchomości. Tradycyjne biura pośrednictwa zmieniają się w nowoczesne firmy, świadczące kompleksowe usługi, związane z obrotem nieruchomościami. Podstawową usługą jest oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami, obejmujące zarówno fachową poradę, jak również aktywne uczestnictwo w całym procesie, niezależnie od rodzaju transakcji. Pośrednik może zajmować się wyszukiwaniem odpowiednich ofert, zgodnie z życzeniem klienta. W przypadku chęci kupna jest to wyszukiwanie ofert sprzedaży nieruchomości. Pozwala to klientowi na oglądanie tylko takich lokali które naprawdę go interesują. Jeśli z kolei ktoś chce sprzedać lub wynająć nieruchomość, pośrednik zajmuje się poszukiwaniem chętnych na dany lokal, mieszkanie czy dom.

Specjalista dokłada wszelkich starań, aby dana osoba była sprawdzona i godna zaufania, aby klient nie musiał obawiać się, że wynajmie czy sprzeda dom komuś, kto później nie wywiąże się z płatności. Pośrednik pomaga również podczas starania się o kredyt lub dofinansowanie z Unii Europejskiej. Może zająć się przygotowaniem wniosku oraz towarzyszyć w trakcie wizyty w banku i podpisywania umowy kredytowej.

W takich wypadkach nieoceniona okazuje się również pomoc specjalisty do spraw rachunkowości. Mając przy sobie eksperta, czujemy się pewniej, zarówno w momencie negocjacji jak i wypełniania formalności. Kompleksowa obsługa nieruchomości nie ogranicza się dziś jedynie do pośrednictwa w obrocie.

Obejmuje również profesjonalne zarządzanie nieruchomością: zarówno obsługę administracyjną, prawną jak i księgową. Poza tym, można zlecić również porządkową obsługę nieruchomości: sprzątanie na jej terenie, porządkowanie obejścia oraz dokonywanie wszelkich napraw.

 
Proces wywłaszczenia nieruchomości

Proces wywłaszczenia nieruchomościWywłaszczeniem nazywamy ograniczenie lub całkowite pozbawienie praw do jej posiadania i użytkowania osobę, która jest jej właścicielem. Wywłaszczenie powinno być odpowiedn

Obowiązki zarządcy nieruchomości a rzeczywistość

Zarządca nieruchomosciW ustawie z dnia 21 sierpnia 1977 roku o gospodarce nieruchomościami w Rozdziale 3 Artykule 184 w punkcie 1. czytamy: "Zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową(…)" A dalej w Artykule 186 w punkcie 1. czy

Biura nieruchomości

Dziś biura nieruchomości oferują nam szeroki pakiet usług, pozwalający na kompleksową obsługę nieruchomości, która wpisuje się gusta współczesnego klienta. Podstawowa oferta uwzględnia oczywiście pośrednictwo w handlu nieruchomościami.

Procedura wywłaszczania nieruchomości

Wycena nieruchomości Pozbawienie lub ograniczenie prawa do użytkowania nieruchomości nazywane jest jej wywłaszczeniem. W tym wypadku państwo pozyskuje daną nieruchomość kosztem innego podmiotu, na przykład firmy czy osoby prywatnej.