Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Skąd otrzymać dotacje?

Dofinansowania działalności gospodarczej to dla wielu osób ciekawa i bardziej nowoczesna alternatywa dla kredytów bankowych. Takie dofinansowanie można zdobyć z kilku miejsc. Pierwsze to oczywiście samorządy terytorialne, naszą działalność może dofinansować gmina, powiat lub województwo.

Można skorzystać również z pomocy państwa. Wiele osób woli jednak udać się o jeszcze wyższej instancji, a mianowicie złożyć wniosek o dofinansowanie działalności z Unii Europejskiej. Jak się starać o taką pomoc?

Podstawa to oczywiście dobry pomysł i ciekawie napisany biznesplan. Musimy wypełnić wszystkie potrzebne druki i wybrać program, w ramach którego staramy się o dotację z Unii. Później musimy pilnować terminów i skompletować niezbędne i ważne dokumenty wraz ze wszystkimi konicznymi załącznikami. Gdy aplikacja zostanie złożona musi przejść kilka etapów weryfikacyjnych. Jeśli przejdzie je wszystkie pomyślnie i zostanie tak rozpatrzona, to możemy cieszyć się z pozytywnej odpowiedzi na nasz wniosek.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze