Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Skup samochodów osobowych używanych - działanie, warunki zakupu auta

Skup samochodów osobowychSkup samochodów używanych osobowych - działanie, zasady i warunki zakupu auta

Sprzedaż bezpośrednia samochodu wymaga sporej ilości wolnego czasu. Nie każdy ma taką możliwość, dlatego coraz częściej sprzedaje się samochody do skupu. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, ponieważ w ciągu godziny jesteśmy w stanie zbyć pojazd i otrzymać pieniądze zaraz po podpisaniu umowy. Jest to niemalże niemożliwe w przypadku skorzystania z usług komisu.

Bez ingerencji pośredników

Skup samochodów osobowych nabywa auto dla siebie, przez co w procesie sprzedaży nie występują żadni pośrednicy. Dzięki temu właściciel auta nie musi opłacać wysokich prowizji, jakie zazwyczaj pobierają komisy. Pracownik skupu może przyjechać do miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej sprzedażą i tam dokonać przeglądu samochodu i ustalić jego cenę. Jeżeli jest ona zadowalająca dla właściciela pojazdu, mogą od razu przejść do podpisania umowy sprzedaży. Cała procedura może się odbyć zaledwie w godzinę. W przypadku sprzedaży przez komis, trzeba nieraz czekać nawet kilka tygodni na potencjalnego kupca, który w każdej chwili może się rozmyślić.

Czas to pieniądz

Sprzedaż bezpośrednia samochodu wiąże się z koniecznością poświęcenia wielu godzin na wystawianie ogłoszeń, rozmowy z interesantami oraz okazywania samochodu w celach oględzin. Jednocześnie nie mamy wtedy pewności, czy nasz pojazd zostanie zakupiony. Zdarzają się sytuacje, w której potencjalny kupiec rozmyśli się w momencie, gdy została już przygotowana umowa sprzedaży. Aby uniknąć zbędnych niedogodności, warto skorzystać z usług skupu samochodów. Wtedy możemy być pewni, że cała transakcja przebiegnie szybko i bezproblemowo. Wszelkie czynności związane ze sprzedażą dokonywane są w ciągu jednego dnia, dzięki czemu otrzymujemy gotówkę zaraz po podpisaniu umowy sprzedaży.

Auta nowe, używane a nawet powypadkowe

W obrębie zainteresowania skupów znajdują się pojazdy w każdym stanie technicznym. Zostaną one wycenione na możliwie jak najwyższą sumę. Skup samochodów używanych dysponuje odpowiednimi pojazdami do holowania samochodu. Dzięki temu nie będzie konieczny transport samochodu do skupu na własną rękę. Wiąże się to z dużą oszczędnością dla właściciela pojazdu, ponieważ usługa ta z reguły jest dokonywana nieodpłatnie. Jednocześnie nie jest wymagane, aby samochód cechował się doskonałymi walorami wizualnymi. Skupy posiadają warsztaty oraz lakiernie, które umożliwiają szybką likwidację usterek. Dlatego wszelkie defekty pozostają poza zainteresowaniem właściciela auta.

Profesjonalne podejście do klienta

W skupach samochodów pracują profesjonaliści, którzy podczas jednego dnia dokonują wielu transakcji. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze auto zostanie wycenione stosowanie do jego stanu technicznego, rocznika i przebiegu. Jeżeli cena wydaje nam się za niska, bo żywimy do samochodu sentyment, być może uda nam się wynegocjować wyższą kwotę. Wszystko zależy od dobrej woli obu stron. W każdym wypadku wycena samochodu dokonywana jest niezwykle skrupulatnie, dzięki czemu możemy być pewni, że cena zaoferowana za samochód w pełni odpowiada jego walorom użytkowym. Inaczej sprawa ma się w przypadku korzystania z usług komisów, które nieraz sztucznie zaniżają ceny samochodów, aby je szybko zbyć i uzyskać prowizję ze sprzedaży.

Dogodne warunki sprzedaży

Sumy, które można uzyskać za sprzedaż auta do skupu samochodów osobowych, mogą być nieraz bardzo pokaźne. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim skupy nie ponoszą dużych kosztów działalności, przez co mogą sobie pozwolić na stosunkowo niewielki zysk przy jednym samochodzie. Jednocześnie coraz więcej właścicieli samochodów korzysta z ich usług, dzięki czemu ich dochody utrzymują się na wysokim poziomie. Naprawionymi przez skup samochodami interesują się firmy potrzebujące wielu aut. Najczęstszymi klientami skupów są ośrodki szkolenia kierowców oraz wypożyczalnie aut osobowych. Z tych powodów skup samochodów za gotówkę jest dobrym rozwiązaniem dla każdego właściciela pojazdu, któremu zależy na tym, aby nie tracić czasu na poszukiwanie interesantów i jednocześnie uzyskać dobrą cenę za swój samochód.

 
Nowoczesna bankowość

Nowoczesna bankowośćNowoczesna bankowość proponuje nam szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą jakość naszego życia i ułatwiają je. Zakładanie kont bankowych przez Internet oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem siec

Wirtualne biura

Wirtualne wsparcie małych i dużych firm znacznie zyskuje ostatnio na znaczeniu. Pozwala bowiem na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz ułatwienie wielu prac procesów, zachodzących w każdej firmie. Coraz

Kancelarie prawne i e-sądy

Kancelaria prawna to firma zajmująca się świadczeniem szeroko pojętych usług związanych z doradztwem prawnym jak również reprezentowaniem swoich klientów czy ich firm przed sądem lub w innych instytucjach. Kancelari

Usługi biura księgowego

Biuro rachunkowe oferuje dziś cały szereg nowoczesnych usług i produktów dla osób indywidualnych i firm. Są to zarówno typowe produkty księgowe jak również usługi kadrowe, płacowe i finansowe. W ramach usług księgowych, biuro rach