Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Skup, sprzedaż samochodów

Skup samochodów zajmuje się kupowaniem aut od klientów indywidualnych, ale również od firm.

Współpracuje między innymi z firmami transportowymi, biurami podróży czy korporacjami taksówkarskimi. Wielu klientów to jednak również osoby prywatne, które mają dość szukania kupca na własna rękę lub czekania, aż ktoś zadzwoni w odpowiedzi na ich ogłoszenie.

Zdarza się, że sprzedaż samochodu jest podyktowana koniecznością szybkiego pozyskania dodatkowej gotówki. Pieniądze mogą być nad potrzebne na wyjazd babci do sanatorium, kupno leków dla dziecka, remont kuchni, zapłacenie raty za mieszkanie czy sfinansowanie studiów dla córki lub syna.

Nie możemy w tym wypadku czekać, miejsce w sanatorium może zostać zajęte, dziecko musi dostał lekarstwa, bez kuchni nie da się funkcjonować, a płacenie rat czy czesnego na studiach jest koniecznością, jeśli chcemy uniknąć problemów.

Na szczęście skup samochodów umożliwia nam szybką i bezproblemową sprzedaż samochodu, formalności zajmują około pół godziny. Cenę ustala się tak długo aż obie strony będą zadowolone.

Skup aut osobowych jest często mylony z komisem.

Wynika to z tego, że większość firm, które zajmują się handlem używanymi pojazdami, oferuje obie możliwości sprzedaży pojazdu - zarówno skup samochodów jak i ich sprzedaż. Skupmy się jednak na jednej z nich, a mianowicie na komisie pojazdów. Generalnie, zasada działania wszelkich komisów jest dobrze znana.

Klient zostawia jakieś dobro w komisie, a jego pracownicy zadbają o sprzedaż tego towaru na jak najlepszych warunkach. Jeżeli towar uda się spieniężyć, to komis otrzymuje ustaloną prowizję.

Dokładnie tak samo działa to w przypadku pojazdów. Kiedy chcemy sprzedać nasz pojazd, udajemy się do komisu pojazdów używanych i zostawiamy tam auto. Właściciel firmy wystawia go na placu, gdzie klienci mogą dokładnie obejrzeć pojazd. W razie sprzedaży, klient otrzymuje ustaloną stawkę, a komis prowizję.

Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że musimy dbać o szukanie klienta na nasz samochód. Wszystkim zajmuje się komis. Martwić może jedynie okres oczekiwania na sprzedaż auta. Ale jeśli oddajemy w komis uznaną i zadbaną markę, to i ten problem szybko zniknie. Cała transakcja odbywa się na podstawie zwykłej umowy kupna-sprzedaży. Zwykle trzeba też zwrócić się do ubezpieczyciela by wypowiedzieć umowę OC.

 
Co trzeba skontrolować przy zakupie samochodu?

Diagnostyka autaKupienie dla młodzieńca samochodu osobowego powinno być dogłębnie rozmyślone szczególnie w przypadku gdy samochód osobowy bywa nabyty od innego użytkownika. Trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Usługi skupu samochodowego

Skup samochodów to nowoczesna firma, która zajmuje się szybkim i sprawnym odkupem aut za gotówkę. Korzystanie z usług takich przedsiębiorstw ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy zaoszczędzić czas na szukaniu kupca, czyli osoby chętniej do odkupienia naszego auta.

Komis aut

Sprzedaż za pośrednictwem komisu to bardzo popularna metoda. Szczególnie polecana, jeżeli na zbyciu mamy jakiś samochód. Jak każda forma sprzedaży, tak i ten skup auta ma swoje plusy i minusy, nad którym warto się zastanowić. Oto

Sprzedaż auta w skupie

Skup aut za gotówkę jest profesjonalną firmą, która zajmuje się ułatwianiem wielu transakcji kupna i sprzedaży samochodu. Klient zgłasza się do skupu i deklaruje chęć sprzedania swojego pojazdu. Pracownik prosi go o podanie najwa