Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Skuteczne szkolenia

Oczywistą sprawą jest, że pracodawcy leży na sercu fakt, aby wydane pieniądze na szkolenia dla firm okazały się być bardzo przydatne dla pracowników, aby mogli z tej fachowej wiedzy czerpać bez przeszkód.

Jak wybrać dobre szkolenie, gdy tego typu kursów jest niezmiernie wiele i czasami bardzo ciężko jest się zdecydować na to jedyne, które wydaje się być zdecydowanie najlepsze dla naszych pracowników.

W sytuacji, gdyby ktoś chce przekonać się jakie szkolenie będzie najskuteczniejsze w tym konkretnym przypadku, trzeba z reguły zasięgnąć wiedzy o tym, które firmy oferują tanie i dobre szkolenia, a później sprawdzić krążące o firmie opinie. Ktoś w końcu korzystał z tych szkoleń wcześniej. Jest to dobry sposób, aby nikt nie musiał się martwić czy podjął właściwą decyzję czy też jednak mógł się zdecydować na jakąś inną ofertę, innej firmy szkoleniowej, która przeprowadza szkolenia dla firm. Możemy popytać wśród znajomych przedsiębiorców z jakich szkoleń korzystają ich pracownicy, możemy o tej branży poczytać w Internecie.

Czasem warto sprawdzić prasę dotyczącą danej branży, tam często opisuje się różnego rodzaju szkolenia kierunkowe. Nie należy wierzyć jednak opiniom zbyt przesadzonym pod kątem pochwał, nigdy nie mamy pewności kto jest autorem wpisu, czy aby na pewno jest to rzeczywisty klient firmy szkoleniowej? Dobre jak i te negatywnie skrajnie złe opinie należy jeszcze zweryfikować, gdyż te ostatnie mogą pochodzić od konkurencji.

 
Warsztaty z języka obcego dla firmy

Jako istoty dorosłe, które mają stałą pracę, nie często mamy czas przeznaczonym do edukacji języka obcego. Trzeba pamiętać, że znajomość języka obcego czy komunikatywne posługiwanie się choć jednym językiem może okazać się niezwykle pomocne tak w pracy zawodowej jak i

Podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy

Jak podnosić swoje kwalifikacje - szkolenia, kursy W czasach, gdy znalezienie i utrzymanie pracy staje się coraz trudniejsze, niezwykle ważne jest wykazanie się jak największym wachlarzem umiejętności, którymi możemy wyk