Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Socjologia a ekonomia - zacieranie różnic

To zupełnie jasne i oczywiste, że należy z całych sił dążyć do zmniejszania różnic pomiędzy socjologią a ekonomią. W tym konkretnym miejscu warto powiedzieć, że w tym pierwszym przypadku człowiek jest traktowany, jako element szerszej zbiorowości, mowa tu rzecz jasna o społeczeństwie.

Każda osoba podejmuje działania w jakimś kontekście, w otoczeniu innych osób i ma przypisaną określoną rolę społeczną. Jak widać wszystko jest tu z góry ustalone i człowiek charakteryzujący się pełnieniem danej pozycji społecznej jest w pewien sposób zobowiązany do przestrzegania warunków wynikających z przypisanej do niej roli. W ekonomii wygląda to nieco inaczej, gdyż człowiek uważany jest tu za indywidualną jednostkę, która podejmuje samodzielne i niczym nieskrępowane decyzje.

Naturalnie bardzo ważne jest, żeby dostrzegać innych ludzi i starać się z nimi właściwie współdziałać. Szukanie kompromisu i wspólnych rozwiązań to jak najbardziej godna polecenia opcja, którą należy rozważyć w pierwszej kolejności. Socjologowie mogą stanowić niesamowicie użyteczną pomoc w codziennym funkcjonowaniu firm nastawionych na szybkie i spore zyski. W ekonomii wszystko opiera się na tym, by przynosić przedsiębiorstwu jak najwięcej korzyści, a ewentualne straty powinny być sprawnie eliminowane przez inne czynniki.

Dlatego też warto zdać się na opinię specjalistów od socjologii, by wyciągnąć odpowiednie wnioski i zwiększyć szanse danej firmy w starciu z konkurencją. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w obecnych czasach ekonomiści kierują się przede wszystkim tym, by wszelkie decyzje były dokładnie przemyślane i przeanalizowane przez szereg ekspertów z różnych dziedzin. Socjologia odgrywa tu istotną rolę i nikt nie lekceważy wyników, które przedstawia. Dopiero wtedy można zobaczyć czy dana decyzja obciążona jest pewnym elementem ryzyka, czy też nie ma przeszkód z realizacją danych projektów. Należy kierować się rozsądkiem oraz takim podejściem, które w ostateczności zapewni korzyści wszystkim zainteresowanym, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są