Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Socjologia a ekonomia - zacieranie różnic

To zupełnie jasne i oczywiste, że należy z całych sił dążyć do zmniejszania różnic pomiędzy socjologią a ekonomią. W tym konkretnym miejscu warto powiedzieć, że w tym pierwszym przypadku człowiek jest traktowany, jako element szerszej zbiorowości, mowa tu rzecz jasna o społeczeństwie.

Każda osoba podejmuje działania w jakimś kontekście, w otoczeniu innych osób i ma przypisaną określoną rolę społeczną. Jak widać wszystko jest tu z góry ustalone i człowiek charakteryzujący się pełnieniem danej pozycji społecznej jest w pewien sposób zobowiązany do przestrzegania warunków wynikających z przypisanej do niej roli. W ekonomii wygląda to nieco inaczej, gdyż człowiek uważany jest tu za indywidualną jednostkę, która podejmuje samodzielne i niczym nieskrępowane decyzje.

Naturalnie bardzo ważne jest, żeby dostrzegać innych ludzi i starać się z nimi właściwie współdziałać. Szukanie kompromisu i wspólnych rozwiązań to jak najbardziej godna polecenia opcja, którą należy rozważyć w pierwszej kolejności. Socjologowie mogą stanowić niesamowicie użyteczną pomoc w codziennym funkcjonowaniu firm nastawionych na szybkie i spore zyski. W ekonomii wszystko opiera się na tym, by przynosić przedsiębiorstwu jak najwięcej korzyści, a ewentualne straty powinny być sprawnie eliminowane przez inne czynniki.

Dlatego też warto zdać się na opinię specjalistów od socjologii, by wyciągnąć odpowiednie wnioski i zwiększyć szanse danej firmy w starciu z konkurencją. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w obecnych czasach ekonomiści kierują się przede wszystkim tym, by wszelkie decyzje były dokładnie przemyślane i przeanalizowane przez szereg ekspertów z różnych dziedzin. Socjologia odgrywa tu istotną rolę i nikt nie lekceważy wyników, które przedstawia. Dopiero wtedy można zobaczyć czy dana decyzja obciążona jest pewnym elementem ryzyka, czy też nie ma przeszkód z realizacją danych projektów. Należy kierować się rozsądkiem oraz takim podejściem, które w ostateczności zapewni korzyści wszystkim zainteresowanym, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko