Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Socjologia a ekonomia - zacieranie różnic

To zupełnie jasne i oczywiste, że należy z całych sił dążyć do zmniejszania różnic pomiędzy socjologią a ekonomią. W tym konkretnym miejscu warto powiedzieć, że w tym pierwszym przypadku człowiek jest traktowany, jako element szerszej zbiorowości, mowa tu rzecz jasna o społeczeństwie.

Każda osoba podejmuje działania w jakimś kontekście, w otoczeniu innych osób i ma przypisaną określoną rolę społeczną. Jak widać wszystko jest tu z góry ustalone i człowiek charakteryzujący się pełnieniem danej pozycji społecznej jest w pewien sposób zobowiązany do przestrzegania warunków wynikających z przypisanej do niej roli. W ekonomii wygląda to nieco inaczej, gdyż człowiek uważany jest tu za indywidualną jednostkę, która podejmuje samodzielne i niczym nieskrępowane decyzje.

Naturalnie bardzo ważne jest, żeby dostrzegać innych ludzi i starać się z nimi właściwie współdziałać. Szukanie kompromisu i wspólnych rozwiązań to jak najbardziej godna polecenia opcja, którą należy rozważyć w pierwszej kolejności. Socjologowie mogą stanowić niesamowicie użyteczną pomoc w codziennym funkcjonowaniu firm nastawionych na szybkie i spore zyski. W ekonomii wszystko opiera się na tym, by przynosić przedsiębiorstwu jak najwięcej korzyści, a ewentualne straty powinny być sprawnie eliminowane przez inne czynniki.

Dlatego też warto zdać się na opinię specjalistów od socjologii, by wyciągnąć odpowiednie wnioski i zwiększyć szanse danej firmy w starciu z konkurencją. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w obecnych czasach ekonomiści kierują się przede wszystkim tym, by wszelkie decyzje były dokładnie przemyślane i przeanalizowane przez szereg ekspertów z różnych dziedzin. Socjologia odgrywa tu istotną rolę i nikt nie lekceważy wyników, które przedstawia. Dopiero wtedy można zobaczyć czy dana decyzja obciążona jest pewnym elementem ryzyka, czy też nie ma przeszkód z realizacją danych projektów. Należy kierować się rozsądkiem oraz takim podejściem, które w ostateczności zapewni korzyści wszystkim zainteresowanym, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są