Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Socjologia ekonomiczna pracy

Bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest praca, odgrywa ona bardzo ważna rolę. Jest to działalność służąca różnym celom, jest to chęć tworzenia czegoś nowego, sposobem wyrażania siebie, pozostawienie czegoś dla świata, jest to działalność która prowadzi do wytwarzania jak najwięcej dóbr materialnych i kulturowych, realizacją swoich zawodowych celów, jak również źródłem dochodu zapewniającym nam egzystencję.

Pracę możemy wykonywać z powołania, chęci pomocy i służeniu drugiemu człowiekowi, pragnieniem samorealizacji, jak również naturalną potrzebą pozyskiwania źródeł dochodu. Dzięki pracy człowiek staje się bardziej aktywny, nieustannie się rozwija, pragnie zaspakajać swoje potrzeby intelektualne, podnosi swoje kwalifikacje, zdobywa nowe umiejętności, motywuje go do podejmowania nowych działań.

Praca ma wiele aspektów psychologicznych, społecznych, gospodarczych jak i ekonomicznych, traktuję się ją jako wartość samą w sobie, jest potrzebą człowieka do dalszego rozwoju, warunkiem egzystencji, sprzyja współdziałaniu z innymi ludźmi i środowiskami społecznymi. Z socjologicznego punktu widzenia człowiek pracujący uczestniczy bezpośrednio w procesie społecznym, praca jest niejako wpisana w nasz byt, dzięki niej jesteśmy komuś potrzebni, stajemy się odpowiedzialni za podejmowane przez nas decyzje, mamy pośredni wpływ na drugą osobę, wytworzone dobra konsumowane są przez wszystkich, praca każdej jednostki zaspakaja potrzeby ogółu.

Człowiek dzięki swojej pracy wytwarza wartości ekonomiczne w postaci dóbr i usług, jest to korzystne dla całej gospodarki jak i również dla niego samego, każda różnorodność wykonywanych czynności jest bardzo ważna, ponieważ w społeczeństwie tworzy wzajemne uzupełnianie się, musimy zdać sobie sprawę, że każdy z nas jest uzależniony od drugiej osoby choć pewnie większości z nas uważa inaczej, jednak przez charakter pracy jaka wykonujemy uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy samowystarczalni i tak naprawdę wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, po to aby zaspakajać swoje podstawowe potrzeby w życiu każdego z nas.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko