Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Socjologia ekonomiczna pracy

Bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest praca, odgrywa ona bardzo ważna rolę. Jest to działalność służąca różnym celom, jest to chęć tworzenia czegoś nowego, sposobem wyrażania siebie, pozostawienie czegoś dla świata, jest to działalność która prowadzi do wytwarzania jak najwięcej dóbr materialnych i kulturowych, realizacją swoich zawodowych celów, jak również źródłem dochodu zapewniającym nam egzystencję.

Pracę możemy wykonywać z powołania, chęci pomocy i służeniu drugiemu człowiekowi, pragnieniem samorealizacji, jak również naturalną potrzebą pozyskiwania źródeł dochodu. Dzięki pracy człowiek staje się bardziej aktywny, nieustannie się rozwija, pragnie zaspakajać swoje potrzeby intelektualne, podnosi swoje kwalifikacje, zdobywa nowe umiejętności, motywuje go do podejmowania nowych działań.

Praca ma wiele aspektów psychologicznych, społecznych, gospodarczych jak i ekonomicznych, traktuję się ją jako wartość samą w sobie, jest potrzebą człowieka do dalszego rozwoju, warunkiem egzystencji, sprzyja współdziałaniu z innymi ludźmi i środowiskami społecznymi. Z socjologicznego punktu widzenia człowiek pracujący uczestniczy bezpośrednio w procesie społecznym, praca jest niejako wpisana w nasz byt, dzięki niej jesteśmy komuś potrzebni, stajemy się odpowiedzialni za podejmowane przez nas decyzje, mamy pośredni wpływ na drugą osobę, wytworzone dobra konsumowane są przez wszystkich, praca każdej jednostki zaspakaja potrzeby ogółu.

Człowiek dzięki swojej pracy wytwarza wartości ekonomiczne w postaci dóbr i usług, jest to korzystne dla całej gospodarki jak i również dla niego samego, każda różnorodność wykonywanych czynności jest bardzo ważna, ponieważ w społeczeństwie tworzy wzajemne uzupełnianie się, musimy zdać sobie sprawę, że każdy z nas jest uzależniony od drugiej osoby choć pewnie większości z nas uważa inaczej, jednak przez charakter pracy jaka wykonujemy uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy samowystarczalni i tak naprawdę wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, po to aby zaspakajać swoje podstawowe potrzeby w życiu każdego z nas.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są