Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Społeczeństwo w kryzysie

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Wzajemne zrozumienie i pomoc to najlepsze co możemy sobie ofiarować. Nie chodzi tu o pomoc finansową, ale zwłaszcza o szczerą rozmowę, wsparcie psychiczne, solidaryzowanie się w ciężkich chwilach i wspólne stawienie im czoła. To nie pierwszy i nie ostatni kryzys w naszym życiu, ale to, jak sobie z nim poradzimy w dużym stopniu zadecyduje o naszej przyszłości. Najważniejsze jest wzajemne wsparcie w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół. Oczywiście istotna jest też solidarność całego społeczeństwa. W sytuacji zagrożenia razem musimy walczyć o lepsze jutro, o swój mały świat.

Jako społeczeństwo łatwiej jest dążyć do wspólnych celów, wywierać wpływ na rządzących i prezentować swoje zdanie. Każdemu z nas przypisana jest jakaś rola społeczna. Na co dzień nie mamy styczności z wielką polityką, niektórzy z nas działają lokalnie aby uczynić lepszym świat nam najbliższy. Jednak gdy sytuacja w naszym kraju jest trudna i zmienia nasze życie, wszyscy potrafimy się zjednoczyć. Nie ma wtedy żadnych podziałów, wszyscy stają się równi, wszyscy borykają się z tym samym problemem. Mimo więc codziennych różnic światopoglądowych, w momencie najtrudniejszym stajemy się solidarni, chętni do jednoczenia się dla słusznej sprawy. Można powiedzieć, że jesteśmy społeczeństwem, które w czasach kryzysu wspólnie potrafi dążyć do jednego celu. Taka jest natura ludzka, że kiedy dzieje się źle, to raźniej jest działać w grupie. Grupa ma większą moc, większą energię do działania i więcej siły. Dlatego w trudnych czasach solidarność międzyludzka jest aż tak znacząca.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó