Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Społeczeństwo w kryzysie

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Wzajemne zrozumienie i pomoc to najlepsze co możemy sobie ofiarować. Nie chodzi tu o pomoc finansową, ale zwłaszcza o szczerą rozmowę, wsparcie psychiczne, solidaryzowanie się w ciężkich chwilach i wspólne stawienie im czoła. To nie pierwszy i nie ostatni kryzys w naszym życiu, ale to, jak sobie z nim poradzimy w dużym stopniu zadecyduje o naszej przyszłości. Najważniejsze jest wzajemne wsparcie w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół. Oczywiście istotna jest też solidarność całego społeczeństwa. W sytuacji zagrożenia razem musimy walczyć o lepsze jutro, o swój mały świat.

Jako społeczeństwo łatwiej jest dążyć do wspólnych celów, wywierać wpływ na rządzących i prezentować swoje zdanie. Każdemu z nas przypisana jest jakaś rola społeczna. Na co dzień nie mamy styczności z wielką polityką, niektórzy z nas działają lokalnie aby uczynić lepszym świat nam najbliższy. Jednak gdy sytuacja w naszym kraju jest trudna i zmienia nasze życie, wszyscy potrafimy się zjednoczyć. Nie ma wtedy żadnych podziałów, wszyscy stają się równi, wszyscy borykają się z tym samym problemem. Mimo więc codziennych różnic światopoglądowych, w momencie najtrudniejszym stajemy się solidarni, chętni do jednoczenia się dla słusznej sprawy. Można powiedzieć, że jesteśmy społeczeństwem, które w czasach kryzysu wspólnie potrafi dążyć do jednego celu. Taka jest natura ludzka, że kiedy dzieje się źle, to raźniej jest działać w grupie. Grupa ma większą moc, większą energię do działania i więcej siły. Dlatego w trudnych czasach solidarność międzyludzka jest aż tak znacząca.

 
Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó

Finansowanie budowania nowego domu

Finansowanie budowy nowego domuWybudowanie swojego domu lub jego nabycie to bezsprzecznie cel wielu, jednakże nie każdy ma tyle możliwości, aby marzenia te spełnić. Dla większości osób jedyną możliwością pozyskania finansów na budowanie lub ku