Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

W wizytach w urzędach krążą mity, a przyszli biznesmeni słuchają ich z zainteresowaniem i coraz bardziej przekonują się, że zakładanie firmy od zera nie jest dobrym pomysłem. Wiele firm umożliwia dziś kupno i sprzedaż gotowych spółek, dlaczego więc nie skorzystać z takiej interesującej oferty?

To bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie gotowej spółki, możemy od razu zacząć działać, omija nas odwiedzanie urzędów, wypełnianie druków i innych dokumentów. Wszystko jest już zarejestrowane. Jeśli z kolei chcemy zmienić adres czy nazwę firmy, możemy zlecić to instytucji, w jakiej zakupiliśmy gotową spółkę. Wiele z takich miejsc zajmuje się również załatwianiem formalności.

Klient otrzymuje produkt, jakim jest podmiot działalności gospodarczej w zupełności gotowy do pracy. Spółki dostępne w sprzedaży są bardzo różnorodne. Wiele osób szuka dobrze rokujących i rozwijających się firm, ale niełatwo znaleźć takie w skupach. Nie każdy, kto prowadzi prężnie działającą firmę, decyduje się na jej sprzedaż. Przyczyną takiego posunięcia mogą być problemy losowe. Jeśli marzy się nam taka rozwijająca się spółka, musimy się liczyć z tym, że jej cena również będzie dość wysoka. Nadal jednak jest to bardzo opłacalna transakcja.

Skupy mogą potwierdzić, że częsta jest sprzedaż gotowych spółek z problemami. Takie firmy mogą mieć różnorodne kłopoty. Mogą być zadłużone, źle prosperować, nie radzić sobie z konkurencją, nieprawidłowo inwestować zyski. Wiele osób i innych firm zajmuje się kupowaniem takich właśnie problematycznych spółek i wyprowadzaniem ich z kryzysu. Jaki ma to sens? Sprzedaż gotowych spółek już odnowionych po wyższej cenie oznacza czysty zysk. To ciekawy pomysł na dochodowy biznes.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.

Zachowania konsumenta

Zachowania konsumentaNa zachowania konsumenta wpływają liczne czynniki. Jednym z nich może być reklama, jednak duży wpływ ma otoczenie społeczno - kulturowe. W jaki sposób wpływa ono na zachowanie konsumenta? Jakie czynniki mają decydujące zn

Oprogramowanie dla nowoczesnej firmy

Wiele firm korzysta dziś z nowoczesnych programów, które wpierają wiele sektorów działalności. W każdej firmie przyda się nowoczesna aplikacja wspomagająca dział finansów, dział księgowości czy sektor zarządzania

Internetowe wsparcie w prowadzeniu firmy

Internet może okazać się na przedsiębiorców wsparciem w prowadzeniu działalności. Sieć roztacza przed nami ogromne możliwości i pozwala na zastosowanie nowoczesnych metod w wielu sytuacjach. Podstawą tworzenia wizerunku firmy w s