Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…
Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

W wizytach w urzędach krążą mity, a przyszli biznesmeni słuchają ich z zainteresowaniem i coraz bardziej przekonują się, że zakładanie firmy od zera nie jest dobrym pomysłem. Wiele firm umożliwia dziś kupno i sprzedaż gotowych spółek, dlaczego więc nie skorzystać z takiej interesującej oferty?

To bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie gotowej spółki, możemy od razu zacząć działać, omija nas odwiedzanie urzędów, wypełnianie druków i innych dokumentów. Wszystko jest już zarejestrowane. Jeśli z kolei chcemy zmienić adres czy nazwę firmy, możemy zlecić to instytucji, w jakiej zakupiliśmy gotową spółkę. Wiele z takich miejsc zajmuje się również załatwianiem formalności.

Klient otrzymuje produkt, jakim jest podmiot działalności gospodarczej w zupełności gotowy do pracy. Spółki dostępne w sprzedaży są bardzo różnorodne. Wiele osób szuka dobrze rokujących i rozwijających się firm, ale niełatwo znaleźć takie w skupach. Nie każdy, kto prowadzi prężnie działającą firmę, decyduje się na jej sprzedaż. Przyczyną takiego posunięcia mogą być problemy losowe. Jeśli marzy się nam taka rozwijająca się spółka, musimy się liczyć z tym, że jej cena również będzie dość wysoka. Nadal jednak jest to bardzo opłacalna transakcja.

Skupy mogą potwierdzić, że częsta jest sprzedaż gotowych spółek z problemami. Takie firmy mogą mieć różnorodne kłopoty. Mogą być zadłużone, źle prosperować, nie radzić sobie z konkurencją, nieprawidłowo inwestować zyski. Wiele osób i innych firm zajmuje się kupowaniem takich właśnie problematycznych spółek i wyprowadzaniem ich z kryzysu. Jaki ma to sens? Sprzedaż gotowych spółek już odnowionych po wyższej cenie oznacza czysty zysk. To ciekawy pomysł na dochodowy biznes.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.