Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Spółki rokujące i problematyczne

W ostatnim czasie znacznie zwiększyło się zainteresowanie gotowymi spółkami, które można kupić. Mniej osób zakłada swoje firmy, ponieważ przerażają je formalności, związane z rozpoczynaniem od zera własnej działalności gospodarczej.

W wizytach w urzędach krążą mity, a przyszli biznesmeni słuchają ich z zainteresowaniem i coraz bardziej przekonują się, że zakładanie firmy od zera nie jest dobrym pomysłem. Wiele firm umożliwia dziś kupno i sprzedaż gotowych spółek, dlaczego więc nie skorzystać z takiej interesującej oferty?

To bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. Jeśli zdecydujemy się na zakupienie gotowej spółki, możemy od razu zacząć działać, omija nas odwiedzanie urzędów, wypełnianie druków i innych dokumentów. Wszystko jest już zarejestrowane. Jeśli z kolei chcemy zmienić adres czy nazwę firmy, możemy zlecić to instytucji, w jakiej zakupiliśmy gotową spółkę. Wiele z takich miejsc zajmuje się również załatwianiem formalności.

Klient otrzymuje produkt, jakim jest podmiot działalności gospodarczej w zupełności gotowy do pracy. Spółki dostępne w sprzedaży są bardzo różnorodne. Wiele osób szuka dobrze rokujących i rozwijających się firm, ale niełatwo znaleźć takie w skupach. Nie każdy, kto prowadzi prężnie działającą firmę, decyduje się na jej sprzedaż. Przyczyną takiego posunięcia mogą być problemy losowe. Jeśli marzy się nam taka rozwijająca się spółka, musimy się liczyć z tym, że jej cena również będzie dość wysoka. Nadal jednak jest to bardzo opłacalna transakcja.

Skupy mogą potwierdzić, że częsta jest sprzedaż gotowych spółek z problemami. Takie firmy mogą mieć różnorodne kłopoty. Mogą być zadłużone, źle prosperować, nie radzić sobie z konkurencją, nieprawidłowo inwestować zyski. Wiele osób i innych firm zajmuje się kupowaniem takich właśnie problematycznych spółek i wyprowadzaniem ich z kryzysu. Jaki ma to sens? Sprzedaż gotowych spółek już odnowionych po wyższej cenie oznacza czysty zysk. To ciekawy pomysł na dochodowy biznes.

 
Systemy crm w zarządzaniu relacjami z klientami

Systemy CRMFirma dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców. Wszystkie jej działania, które stosuje mają za zadanie wykreować związek jaki zachodzi między firmą a odbiorcą. Zabiegi tego typu to marketing więzi z klientem.

Nowoczesny system informatyczny firmy

Nowoczesny system informatyczny firmySkomputeryzowana firma to dla nas żadna nowość. Komputer nie jest dziś luksusem, ale koniecznością. W prowadzeniu firmy przydaje się w wielu działach, pozwalaj

W jaki sposób można finansować swoją działalność gospodarczą?

finansowanie swojej działalności gospodarczejOsoby rozpoczynające swoją działalność mogą przede wszystkim wykorzystać kredyt dla nowych firm. Jest to oferta wielu banków oraz instytucji pozabankowych, w których można też znaleź

Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopłaty z UE się starali.