Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Sposoby na walkę z bezrobociem

Problem bezrobociaBezrobocie urasta już do rangi problemu globalnego, z którym boryka się ludzkość w wielu zakątkach świata. Nasz kraj boleśnie odczuwa skutki bezrobocia, ponieważ liczba osób pozostających bez pracy stale rośnie.

Kim jest osoba bezrobotna? To taka osoba, która nie pracuje, a jest w pełni do tej pracy zdolna. Bezrobocie może wynikać z wielu pobudek, między innymi dużą rolę ogrywają tu czynniki demograficzne czy aktualna sytuacja na rynku pracy.

Obecnie jest tak, że to nie rynek dopasowuje się do pracowników, lecz pracownicy muszą dopasować się do rynku. Wiele osób decyduje się na zawód, na który jest popyt, ale brakuje specjalistów. Jest to znakomity sposób na znalezienie pracy. Niestety, czasem okazuje się, że profesja, którą wybraliśmy wcale nie jest stanowiskiem, na jakie są wakaty. Bycie osobą bezrobotną jest bardzo frustrujące, zarówno dla osoby młodej jak i takiej, która została zwolniona po długim okresie pracy. Początkowa euforia i poszukiwanie nowego zajęcia zamienia się w bierność i bezradność. Na szczęście jednak współczesny świat chce i potrafi walczyć z bezrobociem.

Bardzo pomocne okazują się wszelkiego typu prace sezonowe. Jest to wprawdzie rozwiązanie krótkotrwałe, ale pozwala na zarobek oraz zdobycie cennego doświadczenia. Bardzo pomocne okazują się także kursy doszkalające, wyposażające osoby zdolne do pracy w nowe, przydatne umiejętności. Kolejnym sposobem na walkę z bezrobociem jest przekwalifikowanie się. Można to robić na różne sposoby. Przekwalifikowanie może być delikatne, obejmować jedną branżę lub oznaczać specjalizację, na przykład osoba z wykształceniem ekonomicznym decyduje się na zrobienie kursu dla księgowych, albo osoba z wykształceniem administracyjnym kończy szkolenie dla sekretarek czy recepcjonistek. Kolejny rodzaj przekwalifikowania to przeniesienie się do zupełnie innej branży, która nie ma wiele wspólnego z poprzednią.

Takie przekwalifikowanie się ma na celu dopasowanie się do aktualnych potrzeb rynku i pozwala szybciej znaleźć dobrze płatną pracę.

 
E-sąd

Pierwszy e-sąd w Polsce powstał w Lublinie w 2010 roku i już od samego początku cieszył się niesłabnącą popularnością. Dziś jest znaną instytucją, do której każdego dnia spływa ogromna ilość paczek pozwów. Jak to si

Umowa o pracę, a umowa zlecenie

Umowa o pracęCoraz częściej ubiegając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na podstawie umowy zlecenie czy też będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Biuro pośrednictwa pracy tymczasowej

Nadchodzi się sezon wakacyjny, coraz więcej uczniów i studentów decyduje się w tym sezonie na poprawienie stanu swojego budżetu lub pozyskanie cennego doświadczenia jako wolontariusz. Nikt, kto zdaje sobie sprawę z syt

Nowoczesne usługi prawnicze

Rynek prawniczy wciąż się rozwija, proponując swoim klientom coraz to nowe i bardziej nowoczesne usługi na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Aby spełnić wymagania klientów, konieczne jest szerzenie oferty oraz ko