Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Sposoby na walkę z bezrobociem

Problem bezrobociaBezrobocie urasta już do rangi problemu globalnego, z którym boryka się ludzkość w wielu zakątkach świata. Nasz kraj boleśnie odczuwa skutki bezrobocia, ponieważ liczba osób pozostających bez pracy stale rośnie.

Kim jest osoba bezrobotna? To taka osoba, która nie pracuje, a jest w pełni do tej pracy zdolna. Bezrobocie może wynikać z wielu pobudek, między innymi dużą rolę ogrywają tu czynniki demograficzne czy aktualna sytuacja na rynku pracy.

Obecnie jest tak, że to nie rynek dopasowuje się do pracowników, lecz pracownicy muszą dopasować się do rynku. Wiele osób decyduje się na zawód, na który jest popyt, ale brakuje specjalistów. Jest to znakomity sposób na znalezienie pracy. Niestety, czasem okazuje się, że profesja, którą wybraliśmy wcale nie jest stanowiskiem, na jakie są wakaty. Bycie osobą bezrobotną jest bardzo frustrujące, zarówno dla osoby młodej jak i takiej, która została zwolniona po długim okresie pracy. Początkowa euforia i poszukiwanie nowego zajęcia zamienia się w bierność i bezradność. Na szczęście jednak współczesny świat chce i potrafi walczyć z bezrobociem.

Bardzo pomocne okazują się wszelkiego typu prace sezonowe. Jest to wprawdzie rozwiązanie krótkotrwałe, ale pozwala na zarobek oraz zdobycie cennego doświadczenia. Bardzo pomocne okazują się także kursy doszkalające, wyposażające osoby zdolne do pracy w nowe, przydatne umiejętności. Kolejnym sposobem na walkę z bezrobociem jest przekwalifikowanie się. Można to robić na różne sposoby. Przekwalifikowanie może być delikatne, obejmować jedną branżę lub oznaczać specjalizację, na przykład osoba z wykształceniem ekonomicznym decyduje się na zrobienie kursu dla księgowych, albo osoba z wykształceniem administracyjnym kończy szkolenie dla sekretarek czy recepcjonistek. Kolejny rodzaj przekwalifikowania to przeniesienie się do zupełnie innej branży, która nie ma wiele wspólnego z poprzednią.

Takie przekwalifikowanie się ma na celu dopasowanie się do aktualnych potrzeb rynku i pozwala szybciej znaleźć dobrze płatną pracę.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są