Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Sposoby rzetelnie napisanego CV

Rzetelnie napisane CVPierwsze zaprezentowanie własnej kandydatury ewentualnemu zatrudniającemu to podanie aplikacji. Mamy możliwość za przekazem wyżej wymienionego zaciekawić własną personą i sprawić, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Stąd też aplikacje muszą być jakościowo napisane. Pod najmniejszym pozorem nie mogą one zawierać niedomówień, a prócz tego nie wolno w dokumentach oszukiwać. Koniecznie należy skupić odrobinę uwagi do ich realizacji.

Prawidłową formułę można odnaleźć w sieci jednak należy znać, że pod żadnym pozorem nie powinno się tychże aplikacji powielać. Niekorzystne są wszelkie uchybienia teleadresowe, dołączanie o słabej jakości fotki lub zrobienie uchybień językowych. Życiorys ma być rzetelny, czytelny i aktualny. Opłaca się załączyć do niego list motywacyjny, napisany własnoręcznie.

Obecnie otrzymanie nowej pracy, uwzględniając przede wszystkim aktualną kondycję ekonomiczną naszej ojczyzny nie bywa prostym zadaniem i dodatkowo potrzebuje nie małego zacięcia poszukującego. Wobec powyższego opłaca się dobrze wykorzystać wcześniej przedstawione uwagi.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint