Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Sposoby rzetelnie przygotowanego CV

Rzetelnie przygotowane CVPoczątkowe zaprezentowanie swojej osoby przyszłemu pracodawcy to przesłanie CV. Możemy za pośrednictwem ww. zachęcić własną kandydaturą i sprawić, że zostaniemy przyjęci na inter view.

Dlatego aplikacje powinny być perfekcyjnie zrealizowane. Pod żadnym pozorem nie mogą one mieć niejasności, a obok tego nie powinno się w dokumentach oszukiwać. Koniecznie należy skupić trochę wagi do ich napisania.

Prawidłową formułę można odnaleźć w sieci jednakże należy znać, że absolutnie nie można tych aplikacji powielać. Niedopuszczalne są różne błędy teleadresowe, umieszczenie trywialnej fotografii oraz nie dokonanie sprawdzenia usterek gramatycznych. Życiorys musi być rzetelny, jasny i aktualny. Opłaca się załączyć do niego list intencyjny, przygotowany samodzielnie.

Obecnie znalezienie nowej pracy, szczególnie patrząc na aktualną sytuację gospodarczą naszej ojczyzny nie bywa łatwą sprawą i na pierwszym miejscu potrzebuje wielkiego zacięcia szukającego pracy. Toteż trzeba dobrze wykorzystać powyższe porady.

 
Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika

Zatrudnienie pracownikaNa pracodawcę zostało nałożone szereg obowiązków związanych z zatrudnieniem pracownika. Większość z nich wynika bezpośrednio z przepisów ustawy Kodeks Pracy,

Procent składany - obliczenia z przymróżeniem oka

Procent-skladany Procent składany jest potężną siłą w procesie pomnażania pieniędzy. Krótka, teoretycznej definicja procentu składanego: sposób oprocentowania polegający na tym, że odsetki doliczane są do wkładu i procentują wraz z nim w następn