Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Sposoby rzetelnie przygotowanego CV

Rzetelnie przygotowane CVPoczątkowe zaprezentowanie swojej osoby przyszłemu pracodawcy to przesłanie CV. Możemy za pośrednictwem ww. zachęcić własną kandydaturą i sprawić, że zostaniemy przyjęci na inter view.

Dlatego aplikacje powinny być perfekcyjnie zrealizowane. Pod żadnym pozorem nie mogą one mieć niejasności, a obok tego nie powinno się w dokumentach oszukiwać. Koniecznie należy skupić trochę wagi do ich napisania.

Prawidłową formułę można odnaleźć w sieci jednakże należy znać, że absolutnie nie można tych aplikacji powielać. Niedopuszczalne są różne błędy teleadresowe, umieszczenie trywialnej fotografii oraz nie dokonanie sprawdzenia usterek gramatycznych. Życiorys musi być rzetelny, jasny i aktualny. Opłaca się załączyć do niego list intencyjny, przygotowany samodzielnie.

Obecnie znalezienie nowej pracy, szczególnie patrząc na aktualną sytuację gospodarczą naszej ojczyzny nie bywa łatwą sprawą i na pierwszym miejscu potrzebuje wielkiego zacięcia szukającego pracy. Toteż trzeba dobrze wykorzystać powyższe porady.

 
Świadomość leasingu w Polsce

LeasingDziś, przy pomocy leasingu finansuje się w Polsce co trzecią ruchomość. Przedsiębiorcy doceniają go praktycznie na równi z kredytem bankowym, choć jest to zupełnie inna usługa. Stało się tak z

Czym jest faktura marża?

Czym jest faktura marża?Czym jest faktura marża? Marża definiowana jest jako różnica pomiędzy całkowitą kwotą, jaką ma zapłacić klient za towar lub usługę a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę poda

Społeczna odpowiedzialność biznesu

społeczna odpowiedzialność biznesuCharakterystyka koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility) Koncepcja społecznej odpowi

Derywaty rządzą światem

DerywatyDerywaty rządzą światem, czyli banki "za duże, by upaść". Każdy, kto choć trochę interesuje się światem polityki i gospodarki w ostatnich latach wielokrotnie usłyszał sformułowanie „bank są