Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Sprzedaż online

Sprzedaż online

Sprzedaż kwiatów

Specjalne serwisy umożliwiają przesyłanie kwiatów wraz z pozdrowieniami lub życzeniami pod wybrany adres na świecie. Dziś podobne usługi oferowane są również za pośrednictwem Internetu. Wirtualne kwiaciarnie wysyłają kwiaty na całym świecie - wystarczy kliknąć myszą na odpowiedniej stronie WWW. W większości przypadków sprzedawcy oferują gotowe zestawy. Dzięki temu obsługa wielu napływających zamówień jest niezwykle prosta i szybka, przez co koszty podobnych usług stają się niższe. Klient wybiera jeden z oferowanych zestawów, po czym wypełnia formularz zamówienia.

Oczywiście sprzedawca musi mieć jakąś gwarancję, że otrzymane zamówienie to nie pomyłka lub żart. Dlatego przed dokonaniem realizacji konieczne jest jeszcze dokonanie potwierdzenia przy użyciu poczty elektronicznej.

Biuro podróży

Walka z konkurencją nie omija również biur podróży. Dlatego firmy oferujące wycieczki i organizujące wszelkiego rodzaju wyjazdy również starają się wykorzystać Internet, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Jest to medium nie tylko niedrogie, ale obecnie coraz skuteczniejsze. Dlatego zapewne wszystkie liczące się dziś biura turystyczne prześcigają się w tworzeniu efektownych i przyciągających wzrok użytkownika stron Web, na których prezentują swe oferty.

Sieć stwarza możliwość dołączania nowych, a co istotne tanich dla klienta usług - na przykład zamawiania miejsc w samolotach, autokarach i hotelach w trybie online. Wystarczy wybrać termin i miejsce, poczekać na potwierdzenie i sprawa załatwiona.

Sklepy muzyczne

Zaczęło się w USA - od wysyłkowych sklepów muzycznych. Kiedy coraz więcej użytkowników komputerów osobistych uzyskiwało dostęp do Sieci, najwięksi dystrybutorzy płyt muzycznych natychmiast wykorzystali to, umieszczając w niej strony ze swoją ofertą. Początkowo wstawiali na nie jedynie swój adres pocztowy, numer telefonu. Obecnie witryny WWW są znacznie lepiej zaprojektowane: umożliwiają dostęp do katalogów z tysiącami tytułów płyt, są wyposażone w odpowiedni mechanizm sortowania danych według zadanych kryteriów wyszukiwania - na przykład wybranej kategorii, nazwiska wykonawcy, autora piosenek czy wreszcie tytułu albumu. W wielu internetowych sklepach muzycznych mamy możliwość odsłuchania fragmentów wybranych utworów, zanim zdecydujemy się na ich zakup.

 
Programy dla biznesów sprzedażowych

Programy dla firmObecnie coraz więcej firm inwestuje w ciekawe programy, pozwalające na zwiększenie efektywności pracy. Na pewno pomocne okażą się programy podstawowe, między innymi program do fakturowania,

Sklepy internetowe: dlaczego warto na nie postawić?

Początkowo wzbudzały skrajnych sporo emocji, dziś wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez nich życia. Sklepy internetowe w ciągu kilku lat stały się dla wielu z nas cennym wsparciem oraz narzędziem, dzięki któremu możemy robić zakupy w szybki, wygodny i oszczędn