Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Środki na utrzymanie dla studentów

Środki na utrzymanie dla studentówWielu uczniów szkół średnich już pragnie czasu zakończenia swojej edukacji w szkole średniej i zaczęcia studiów. Nauka na studiach będzie według nich drogą do dorosłości.

W sporej ilości wypadków studiowanie jest bowiem tożsame z wyprowadzką z miejsca wychowania i dorosłym życiem. Noszenie miana studenta wszak to nie jedynie coś przyjemnego, ale także sporo powinności. Poza chodzeniem za zajęcia, student powinien zadbać o środki do życia - pieniądze. W większości przypadków żacy otrzymują pomoc bliskich. Nie zawsze jednak otrzymane pomoc i wsparcie nie jest dostatecznie duża, a oczekiwania rosną.

Studenci coraz chętniej szukają pracy. Jeżeli studiują dziennie, w grę wchodzą jednak tylko prace dorywcze. W wypadku studiów zaocznych możliwe jest rozpoczęcie zatrudnienia na etacie. Zatrudnienie na studiach może obejmować pomaganie w restauracji, niewielkim zakładzie o charakterze usługowym, zarabianie w systemie zmianowym w handlu albo pomoc w porządkach lub usługi sprzątania. To bardzo dobre możliwości tak samo dla studentów dziennych jak również studiujących weekendowo.

W przypadku studentów dziennych praca zmianowa może wypełniać czas między wykładami czy też ćwiczeniami. Ludzie uczący się zaocznie mogą już pracować w tygodniu z z wolnym czasem w weekend, kiedy to mają zajęcia. Jako praca dodatkowa świetnie sprawdzają się także prace w charakterze korepetytora.

 
Jak zaplanować domowy budżet?

Planowanie domowego budżetu jest bardzo ważną czynnością, która pozwoli nam na lepsze rozplanowanie swoich wydatków. Budżet powinni planować rodzice w porozumieniu z dziećmi, biorąc pod uwagę potrzeby każdego domownika. Pierwsza część planowania budżetu to wpływy do budżetu,

Lek na bezrobocie

Bezrobocie czyli pozostawanie bez pracy jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla człowieka, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Poza tym takie osoby są często apatyczne, zmniejsza się ich aktywność polityczna, zaint