Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Środki na utrzymanie dla studentów

Środki na utrzymanie dla studentówWielu uczniów szkół średnich już pragnie czasu zakończenia swojej edukacji w szkole średniej i zaczęcia studiów. Nauka na studiach będzie według nich drogą do dorosłości.

W sporej ilości wypadków studiowanie jest bowiem tożsame z wyprowadzką z miejsca wychowania i dorosłym życiem. Noszenie miana studenta wszak to nie jedynie coś przyjemnego, ale także sporo powinności. Poza chodzeniem za zajęcia, student powinien zadbać o środki do życia - pieniądze. W większości przypadków żacy otrzymują pomoc bliskich. Nie zawsze jednak otrzymane pomoc i wsparcie nie jest dostatecznie duża, a oczekiwania rosną.

Studenci coraz chętniej szukają pracy. Jeżeli studiują dziennie, w grę wchodzą jednak tylko prace dorywcze. W wypadku studiów zaocznych możliwe jest rozpoczęcie zatrudnienia na etacie. Zatrudnienie na studiach może obejmować pomaganie w restauracji, niewielkim zakładzie o charakterze usługowym, zarabianie w systemie zmianowym w handlu albo pomoc w porządkach lub usługi sprzątania. To bardzo dobre możliwości tak samo dla studentów dziennych jak również studiujących weekendowo.

W przypadku studentów dziennych praca zmianowa może wypełniać czas między wykładami czy też ćwiczeniami. Ludzie uczący się zaocznie mogą już pracować w tygodniu z z wolnym czasem w weekend, kiedy to mają zajęcia. Jako praca dodatkowa świetnie sprawdzają się także prace w charakterze korepetytora.

 
Młoda żona i domowy budżet

Domowy budżetMłoda żona, która zaraz po ślubie rozpoczyna wspólne życie z mężem w swoim pierwszym mieszkaniu może być nieco przerażona mnogością spraw, jakie, na co dzień trzeba załatwiać. To właśnie w rękach kobiety zwykle spoczywa zarządzanie domow

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Sprzedaż samochoduDokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym, nastręczającym posiadaczom pojazdu sporej ilości problemów. Problemy ze znalezieniem następnego właściciela, negocjacje cenowe czy samo przygotowanie p

Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Gospodarka domowym budżetemZarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowiek bez zastanowienia stwierdzi, że jest najznakomitszym gospodarzem na własnym poletku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym szczegó