Obecnie istnieje wiele banków - jedne z nich się łączą, inne pozostają niezależne. Bez względu na ich staż na rynku jak i pozycję, wszystkie z nich oferują kredyty gotówkowe. O kredytach wiemy z całą pewnością tyle, że musimy je oddać spłacając raty. Czy jednak warto porównywać oferty kredytów gotówkowych? Czy może okazać się, że bank w którym korzystamy z pewnego zakresu usług może mieć gorszą ofertę dla nas niż bank konkurencyjny?

Większość ludzi żyje z przekonaniem, że to ich bank ma dla nich wspaniałą ofertę kredytową. Jeśli bowiem oferta rachunku jest idealna, lokata wysoko oprocentowana, dlaczego w przypadku kredytu miałoby być inaczej?

Więcej…

Kalkulator kredytowyNajczęściej kalkulatory te dostarcza instytucja finansowa, w której ubiegamy się o wsparcie, dostępne są po prostu na stronie albo trzeba ich samodzielnie poszukać, z tym że zwykle nie jest to żaden wielki problem.

W większości przypadków dostępne jest też kredyty mieszkaniowe porównanie, najczęściej tam, gdzie stroną lub informacjami nie opiekuje się żadna konkretna instytucja.

Porównanie zrealizowane na przykład w formie wyraźnej tabeli pozwala łatwo ocenić, która opcja zapewni nam najbardziej korzystne warunki kredytowania i podpowie, na co powinniśmy się porwać. Przypadki, gdy zestawienie okazuje się niezbyt wiarygodne, na szczęście zdarzają się bardzo rzadko.

Więcej…

Odsetki bankowe można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: zmienne i stałe oprocentowanie.

Stała stopa oprocentowania kredytu charakteryzuje się tym, iż dane raty przez cały okres spłaty kredytu są na tym samym poziomie, a zmienna stopa oprocentowania kredytu zwykle tu im bliżej końca umowy tym raty i odsetki są mniejsze.

Każdy kredyt zaciągnięty w banku ma zwykle swoje określone warunki, spisane w umowie udzielenia kredytu i tak naprawdę umowa określa ile ma wynosić prowizja, raty, odsetki.

Banki nie ma obowiązku udzielać informacji o podstawach ustalania prowizji i oprocentowania. Albo klient decyduje się na przedstawione warunki albo też nie.

Więcej…
Studia a praca

Dziś studiowanie i pracowanie naraz nie jest żadną nowością. Wielu studentów pracuje dorywczo, aby utrzymać się na studiach, poza domem rodzinnym.

Studiowanie w trybie zaocznym czyli weekendowym i pracowanie nawet na etacie jest normą. W ten sposób żyje wielu młodych ludzi, którzy chcą pracować i jednocześnie dalej się uczyć.

Wielu ludzi do takiego rozwiązania zmusiła sytuacja, na przykład nie dostali się na studia dzienne lub rodzice nie są w stanie opłacić im sami dalszej nauki. Inni sami jednak decydują się na studia zaoczne i prace, ponieważ daje im to możliwość szybszego usamodzielnienia się.

Poczucie niezależności jest bardzo pożądane przez młodych ludzi, w obecnych czasach młodzież szybko wyprowadza się z rodzinnego domu i rozpoczyna własne, dorosłe życie. Studiowanie zaoczne i pracowanie w ciągu tygodnia jest trudne, z uwagi na brak wolnego czasu na odpoczynek. Wszystko jest oczywiście uzależnione od pracy, ale człowiek bez wyższego wykształcenia nie może raczej liczyć na łatwe i przyjemne zajęcie, czasem jest to paca w sklepie, restauracji lub barze.

Z kolei w weekend przychodzi czas na zajęcia na uczelni, które zazwyczaj trwają od rana do wieczora. Jest to dość wyczerpujący tryb życia, ale wiele dynamicznych i ambitnych młodych osób nie narzeka. Wręcz przeciwnie: chwalą sobie takie życie i po latach przyznają, że na studiach nauczyli się doskonałej organizacji czasu i pracy, co jest bardzo przydatne.

Osoby studiujące dziennie również coraz częściej pracują, aby samodzielnie utrzymać się w czasie dalszego kształcenia. Nie jest to oczywiście stała praca, co jest niemożliwe z racji studiów, ale wielu młodych ludzi chętnie dorabia pracując dorywczo. Ciekawymi sposobami na pozyskanie dodatkowej gotówki jest praca hostessy, opiekunki do dziecka, roznosiciela ulotek, magazyniera czy pomocnika w biurze. Bardzo modna wśród studentów jest także praca zdalna. W ten sposobów można zarabiać pisząc artykuły, projektując strony internetowe oraz wykonując tłumaczenia czy korekty tekstów.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds