Dotacja z Unii EuropejskiejBądźmy szczerzy ­- każdy z nas chciałby prowadzić swoją działalność gospodarczą, ale nie każdy ma ku temu sprzyjające warunki. Różnie w życiu bywa.

Ktoś może mieć pomysł, ktoś umiejętnie będzie potrafił prowadzić firmę, a ktoś będzie miał tylko sumę pieniędzy wystarczającą na jej założenie... W większości przypadków problemem jest brak środków finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Więcej…

W ostatnim czasie zaobserwowano znaczący spadek zysków hipermarketów. Okazuje się, że klienci nie tylko w Polsce coraz chętniej i częściej dokonują zakupów w dyskontach. Popularne dyskonty otwierają coraz to nowe placówki, do których dostęp staje się coraz łatwiejszy.

Jeszcze kilka lat temu, zarówno do dyskontu, jak i hipermarketu klient musiał dojechać, co nie zawsze było dla niego korzystne. Obecnie oba rodzaje sklepów wkraczają nawet do małych miast, są na każdym niemal rogu i opanowują niemal cały handel detaliczny w branży spożywczej. Specjaliści podkreślają, że nie tylko niska cena kieruje wyborem klienta lecz również czas.

Więcej…

Każdy z nas w swoim życiu choć raz przeżywał jakiś kryzys. Zazwyczaj są to nasze małe, prywatne kryzysy, które jednak zawsze zmieniają nasze życie. Czasami też uczestniczymy w kryzysie nieco większym, w kryzysie, który dotyka całe społeczeństwo.

Tak było i tym razem, kiedy w 2007 roku spadł na nas kryzys finansowy. Mimo iż Polska stosunkowo dobrze zniosła trudne czasy, to i tak skutki kryzysu odczuwamy do dziś. Co jednak robić w tych ciężkich czasach, w których większość społeczeństwa nie ma łatwo? Po pierwsze, solidaryzować się.

Więcej…
Studia a praca

Dziś studiowanie i pracowanie naraz nie jest żadną nowością. Wielu studentów pracuje dorywczo, aby utrzymać się na studiach, poza domem rodzinnym.

Studiowanie w trybie zaocznym czyli weekendowym i pracowanie nawet na etacie jest normą. W ten sposób żyje wielu młodych ludzi, którzy chcą pracować i jednocześnie dalej się uczyć.

Wielu ludzi do takiego rozwiązania zmusiła sytuacja, na przykład nie dostali się na studia dzienne lub rodzice nie są w stanie opłacić im sami dalszej nauki. Inni sami jednak decydują się na studia zaoczne i prace, ponieważ daje im to możliwość szybszego usamodzielnienia się.

Poczucie niezależności jest bardzo pożądane przez młodych ludzi, w obecnych czasach młodzież szybko wyprowadza się z rodzinnego domu i rozpoczyna własne, dorosłe życie. Studiowanie zaoczne i pracowanie w ciągu tygodnia jest trudne, z uwagi na brak wolnego czasu na odpoczynek. Wszystko jest oczywiście uzależnione od pracy, ale człowiek bez wyższego wykształcenia nie może raczej liczyć na łatwe i przyjemne zajęcie, czasem jest to paca w sklepie, restauracji lub barze.

Z kolei w weekend przychodzi czas na zajęcia na uczelni, które zazwyczaj trwają od rana do wieczora. Jest to dość wyczerpujący tryb życia, ale wiele dynamicznych i ambitnych młodych osób nie narzeka. Wręcz przeciwnie: chwalą sobie takie życie i po latach przyznają, że na studiach nauczyli się doskonałej organizacji czasu i pracy, co jest bardzo przydatne.

Osoby studiujące dziennie również coraz częściej pracują, aby samodzielnie utrzymać się w czasie dalszego kształcenia. Nie jest to oczywiście stała praca, co jest niemożliwe z racji studiów, ale wielu młodych ludzi chętnie dorabia pracując dorywczo. Ciekawymi sposobami na pozyskanie dodatkowej gotówki jest praca hostessy, opiekunki do dziecka, roznosiciela ulotek, magazyniera czy pomocnika w biurze. Bardzo modna wśród studentów jest także praca zdalna. W ten sposobów można zarabiać pisząc artykuły, projektując strony internetowe oraz wykonując tłumaczenia czy korekty tekstów.

 
Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze