Mając kłopoty finansowe, od razu do głowy przychodzą nam myśli o pożyczeniu pieniędzy w jeden z ogólnodostępnych sposobów, najlepiej poprzez pożyczkę lub kredyt.

Warto się chwilę zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno potrzebujemy tego, o czym myślimy?

Więcej…

Kredyt można wziąć praktycznie na wszystko. Dziś wiele osób stara się o najprostszy rodzaj kredytu, a mianowicie kredyt gotówkowy. W tym wypadku banko zupełnie nie interesuje się tym, na co przeznaczymy pieniądze. Kredyty gotówkowe mogą obejmować nawet niewielkie kwoty.

Jest to idealne rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy na remont mieszkania, sfinansowanie kolonii dla dziecka czy pobytu babci w sanatorium.

Pożyczka gotówkowa tzw. chwilówka przyda się również w momencie wystąpienia jakiś niezaplanowanych wydatków: kupna nowych mebli, wymiany pralki, lodówki, kupna części do samochodu, nowych podręczników dla dzieci, finansowania kosztownego leczenia jakiegoś członka rodziny czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. W wielu z tych przypadków liczy się przecież czas, a kredyt gotówkowy na dowolny cel można dziś dostać naprawdę bardzo szybko.

Więcej…

Kredyt refinansowy jest kredytem, który umożliwia obniżenie kosztów rat kredytowych. Jeśli ktoś zaciągnął kredyt np. 5 lat temu i zauważył, że osoby obecnie biorące kredyt robią to na znacznie korzystniejszych warunkach przede wszystkim finansowych, wówczas może zdecydować się na kredyt refinansowy, który będzie przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Więcej…
Studia a praca

Dziś studiowanie i pracowanie naraz nie jest żadną nowością. Wielu studentów pracuje dorywczo, aby utrzymać się na studiach, poza domem rodzinnym.

Studiowanie w trybie zaocznym czyli weekendowym i pracowanie nawet na etacie jest normą. W ten sposób żyje wielu młodych ludzi, którzy chcą pracować i jednocześnie dalej się uczyć.

Wielu ludzi do takiego rozwiązania zmusiła sytuacja, na przykład nie dostali się na studia dzienne lub rodzice nie są w stanie opłacić im sami dalszej nauki. Inni sami jednak decydują się na studia zaoczne i prace, ponieważ daje im to możliwość szybszego usamodzielnienia się.

Poczucie niezależności jest bardzo pożądane przez młodych ludzi, w obecnych czasach młodzież szybko wyprowadza się z rodzinnego domu i rozpoczyna własne, dorosłe życie. Studiowanie zaoczne i pracowanie w ciągu tygodnia jest trudne, z uwagi na brak wolnego czasu na odpoczynek. Wszystko jest oczywiście uzależnione od pracy, ale człowiek bez wyższego wykształcenia nie może raczej liczyć na łatwe i przyjemne zajęcie, czasem jest to paca w sklepie, restauracji lub barze.

Z kolei w weekend przychodzi czas na zajęcia na uczelni, które zazwyczaj trwają od rana do wieczora. Jest to dość wyczerpujący tryb życia, ale wiele dynamicznych i ambitnych młodych osób nie narzeka. Wręcz przeciwnie: chwalą sobie takie życie i po latach przyznają, że na studiach nauczyli się doskonałej organizacji czasu i pracy, co jest bardzo przydatne.

Osoby studiujące dziennie również coraz częściej pracują, aby samodzielnie utrzymać się w czasie dalszego kształcenia. Nie jest to oczywiście stała praca, co jest niemożliwe z racji studiów, ale wielu młodych ludzi chętnie dorabia pracując dorywczo. Ciekawymi sposobami na pozyskanie dodatkowej gotówki jest praca hostessy, opiekunki do dziecka, roznosiciela ulotek, magazyniera czy pomocnika w biurze. Bardzo modna wśród studentów jest także praca zdalna. W ten sposobów można zarabiać pisząc artykuły, projektując strony internetowe oraz wykonując tłumaczenia czy korekty tekstów.

 
Własna firma - warto czy nie warto?

Własna firmaWłasna firma - warto czy nie warto? Prowadzenie własnej firmy to szansa na osiągnięcie sporego sukcesu i zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, które procentuje przez całe późniejsze życie zawodowe, a przed

Idealny biznes dla kobiety

Niemalże każda kobieta kocha biżuterię. Od zawsze płeć piękna używała różnych ozdób aby poprawić swój wygląd. Ileż to razy kobieta przechodząc ulicą, zatrzymuje się przy wystawie sklepowej tylko po to, żeby przez chwilę popatrzeć na piękne kolczyki czy naszyjnik?

Przedsiębiorczość akademicka

Pojęcie przedsiębiorczości akademickiej był nieznane kilka lat temu. Zrodziło się w wyniku zmian m.in. globalizacji oraz trudnymi wymaganiami dla młodych ludzi rynku pracy. Wymaga to wielu zmian i stwarza nowe wyzwania dla ucze

Szansa dla osoby przedsiębiorczej

Wiele przedsiębiorczych osób nie czuje się dobrze pracując na etacie. Marzy im się coś własnego, firma o jakiej zawsze marzyli. Dziś mogą spełnić swoje marzenie, nawet wtedy, gry bank odmawia przyznania im kredytu. Osoba przeds